Kapitolijus, archyvinė nuotrauka

"Sveiko proto nebeliko": JAV Senatas vertina Rusiją kaip "terorizmo rėmėją"

(atnaujinta 14:27 2019.12.12)
Rusijos mokslų akademijos darbuotojas tvirtina, kad JAV Senatas ragina įtraukti Rusiją į šalių-"terorizmo rėmėjų" sąrašą, nes šiuo metu, prieš JAV prezidento rinkimus, tokiais keistais būdais respublikonai ir demokratai kovoja dėl valdžios

VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. JAV Senatas paragino Valstybės departamentą įtraukti Rusiją į šalių – "terorizmo rėmėjų" sąrašą. Kodėl senatoriai pateikė šį kreipimąsi dabar, Sputnik radijuj paaiškino Rusijos mokslo akademijos Europos studijų centro vyresnysis mokslo darbuotojas Vladimiras Olenčenka.

JAV senatoriai laiko Rusiją "terorizmo rėmėja", teigiama JAV Senato Tarptautinių santykių komiteto patvirtintame įstatymo projekte. Sprendimą dėl oficialaus tokios formuluotės priėmimo turėtų priimti valstybės sekretorius, pranešė RIA Novosti su nuoroda į komiteto spaudos tarnybą.

JAV valstybės sekretorius David'as Hale'is praėjusią savaitę pareiškė, kad JAV Valstybės departamentas nelaiko Rusijos terorizmo rėmėja. Pasak jo, Rusija pati yra teroro išpuolių auka. Be to, ekspertas įsitikinęs, jog šis klausimas kilo neatsitiktinai.

"Matyt, demokratų ir respublikonų konfrontacija įgauna pačias netikėčiausias, ekstravagantiškiausias formas, visas sveiko proto potencialas buvo išnaudotas", — sako Olenčenka.

Mokslininkas pabrėžia, kad tikriausiai nerimą politikams kelia tai, jog JAV prezidentas Donaldas Trampas susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, jų pokalbis buvo konstruktyvaus pobūdžio ir parodė, kad nėra neįveikiamų kliūčių.

"Tai, matyt, sukėlė nerimą Trampo oponentams. Be to, kiti metai yra JAV prezidento rinkimų metai. Ir taip kilo idėja pabandyti priskirti Rusijai terorizmo rėmėjos etiketę. Taigi, matyt, sveikas protas visiškai neatitinka dabartinės Amerikos politikos ir pasireiškia tokiomis keistomis formomis", — Sputnik radijuje sakė Olenčenka.

Senato pateiktas dokumentas įpareigoja Valstybės departamento vadovą per 90 dienų nuo jo įsigaliojimo pateikti savo nuomonę šiuo klausimu atitinkamiems Kongreso komitetams. Tuo pat metu jis turi nuspręsti, ar Rusijos kontroliuojamos ginkluotosios grupuotės yra Donbase ir ar jos, kartu su ginkluotomis nepripažintomis LLR ir DLR, patenka į "užsienio teroristų organizacijų" apibrėžimą.

Šiuo metu į Valstybės departamento sudarytą šalių – "terorizmo rėmėjų" sąrašą yra įtrauktas Iranas, Šiaurės Korėja, Sirija ir Sudanas.

Sergejus Lavrovas į Vašingtoną atvyko gruodžio 10 dieną. Jis susitiko su Donaldu Trampu, susitikimas truko apie 45 minutes. Donaldas Trampas apibūdino susitikimą kaip "labai gerą" ir pareiškė, jog tikisi, kad artimiausioje ateityje dialogas tęsis.

Sergejus Lavrovas savo ruožtu pažymėjo, kad susitikimo metu buvo juntama abipusio supratimo atmosfera. Abi pasės žino, kad yra daugeliu atvejų atsakingos už padėtį pasaulyje. Ir nepaisant kelių rimtų problemų, jos rodo norą dirbti siekiant rezultato.

JAV Kongreso Atstovų rūmų Specialiojo žvalgybos komiteto vadovas susitikimo formatą pavadino "Rusijos propagandos sėkme". Užsienio reikalų ministras Adamo Šifo kritiką pripažino absurdiška.

Tegai:
JAV, Rusija
Dar šia tema
Šaltinis: Rusija pasirengusi suteikti nesikišimo į JAV reikalus garantijas
Simonian atsakė kongresmenui, nepatenkintam įstatymu dėl užsienio žiniasklaidos agentų
Trampas apkaltintas tuo, kad "daro Rusiją didingą"
Vokietija įvertino galimas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"