Jaunoji klimato aktyvistė Greta Thunberg

Trampas Gretos Thunberg pripažinimą "Metų žmogumi" pavadino absurdišku

(atnaujinta 18:18 2019.12.12)
Jaunoji klimato aktyvistė Greta Thunberg dabar savo "Twitter" profilio apraše nurodė: "Paauglė, dirbanti su savo pykčio tramdymo problemomis. Šiuo metu aš atsipalaiduoju ir su draugu žiūriu seną gerą filmą"

VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas sukritikavo 16-metės Gretos Thunberg pripažinimą "Metų žmogumi 2019", pavadindamas klimato aktyvistės pergalę "absurdiška".

"Tai tiesiog absurdiška! Greta turi išspręsti savo pykčio tramdymo problemą, tada nueiti su draugu į seną gerą filmą! Nusiramink, Greta, nusiramink!" — rašė Trampas savo Twitter paskyroje.

Thunberg jau pakeitė savo profilio aprašymą "Twitter", dabar jame rašoma: "Paauglė, dirbanti su savo pykčio tramdymo problemomis. Šiuo metu aš atsipalaiduoju ir su draugu žiūriu seną gerą filmą".

Trečiadienį Thunberg paskelbta "Metų žmogumi 2019" pagal "Time", ir taip tapo jauniausia asmenybe, gavusia šį titulą per 92 metus. Mergaitė išgarsėjo po to, kai vietoj pamokų pradėjo lankytis Švedijos parlamente reikalaudama sustiprinti kovos su klimato kaita priemones. Merginos iniciatyva virto tarptautiniu penktadieniniu klimato streiko judėjimu "FridaysForFuture" ("Penktadieniai už ateitį").

Anksčiau Thunberg savo profilio aprašyme panaudojo frazę "Labai laiminga mergaitė, kuri laukia šviesios ir nuostabios ateities". Tai žodžiai, kuriais JAV prezidentas Donaldas Trampas apibūdino mergaitę po jos kalbos JT Generalinėje Asamblėjoje. Vėliau, po Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžių, Thunberg pakeitė jį į "Maloni, bet menkai informuota mergaitė".

Tegai:
Metų žmogus, Donaldas Trampas, Greta Tunberg
Dar šia tema
Greta Thunberg išleido naują knygą
Greta Thunberg paskelbė karą baltaodžiams vyrams
Greta Thunberg laimėjo alternatyvią Nobelio premiją