Bogdano Chmelnickio ir Ivano Franko gatvių sankryžoje sprogęs automobilis, kuriame žuvo žurnalistas Pavelas Šeremetas, archyvinė nuotrauka

Ukrainos URM vadovas pranešė apie vaizdo įrašo dingimą Šeremeto nužudymo byloje

(atnaujinta 09:35 2019.12.15)
Pasak Ukrainos ministro, kalbama apie įrašus iš stebėjimo kamerų, esančių "gerose vietose", be to, jie buvo itin "geros kokybės"

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas teigė, kad vaizdo įrašai iš keturių stebėjimo kamerų dingo iš žurnalisto Pavelo Šeremeto nužudymo bylos, pranešė RIA Novosti.

"Mes pradėjome rinkti visą šią medžiagą sau: visus kamerų įrašus, visus eismo įrašus ir panašiai. Ir neradome keturių kamerų vaizdo įrašų. Negalėjome jų gauti. Tai yra geros kameros, gerose vietose, kurių mums tikrai reikėjo, su gera kokybe", — sakė jis kartu su Saviku Šusteriu laidoje "Žodžio laisvė".

Anot ministro, tyrimo metu bus tardomi sulaikytieji, dirbama su jų dokumentais ir gyvenimo faktais, taip pat vykdomas tiriamasis eksperimentas, kurio metu imituojamos Šermeto nužudymo aplinkybės.

Ketvirtadienį Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas sakė, kad policija sulaikė įtariamuosius Šeremeto nužudymu. Anot tyrėjų, jame dalyvavo mažiausiai penki žmonės, tarp jų — karinės operacijos Donbase dalyviai. Buvo sulaikyti trys žmonės. Tyrimo metu pagrindine nužudymo versija laikoma socialinės ir politinės situacijos destabilizacija šalyje.

Šeremetas žuvo 2016 metų liepos 20 dieną Kijeve per automobilio sprogimą. Apie dešimt metų jis dirbo Rusijos televizijoje, įskaitant "1 kanal", pastaruosius penkerius metus gyveno Kijeve, dirbo Ukrainos internetiniame leidinyje "Pravda", taip pat "Radio Vesti".

Tegai:
vaizdo stebėjimo kameros, byla, nužudymas