ES, Lenkijos ir NATO vėliavos. archyvinė nuotrauka

Lenkijoje perspėjo apie bandymų padaryti Rusijos priešą padarinius

(atnaujinta 19:08 2019.12.15)
Anksčiau Lenkijos prezidentas Andžejus Duda Maskvą pavadino "partnere ir kaimyne", su kuria Varšuva sutaria ne visais klausimais, tačiau turi būti vykdomos derybos

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Varšuva niekada nereikalaus antagonizmo Vakarų ir Rusijos santykiuose, sakė Lenkijos prezidento Andžejaus Dudos kanceliarijos vadovas Kšištofas Ščerskis. Apie tai pranešė "Reuters".

Lenkijos prezidentas Andžejus Duda
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Taip jis pakomentavo Lenkijos prezidento pasisakymą per NATO viršūnių susitikimą Londone, kad Maskva nėra NATO priešas.

"Kaip šalis, Rusijos kaimynė, niekada nereikalausime antagonizmo Vakarų ir Rusijos santykiuose, nes tada mes galime tapti šio antagonizmo auka", — teigė Ščerskis.

Anot politiko, Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, kalbėjęs NATO viršūnių susitikime Londone su pasiūlymu persvarstyti santykius su Maskva, nepadarė įtakos Dudos pozicijai. Ščerskis mano, kad šiandien dialogo su Rusijos Federacija galimybės yra "ribotos", tačiau vis dar įmanoma atviresnė šalių sąveika.

"Rusijos politika gali pasikeisti, ji gali atverti kelią platesniam dialogui, tačiau tam prireiks, kad pasikeistų sąlygos. Visų pirma, būtina atsisakyti jėgos politikos regione", — sakė jis.

Anksčiau Duda Rusiją pavadino "partnere ir kaimyne", su kuria Varšuva sutaria ne visais klausimais, tačiau turi būti vykdomos derybos.

Rusijos Federacijos taryba mano, kad Lenkijos prezidento žodžiai atspindi Amerikos vadovo Donaldo Trampo poziciją. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pažymėjo, kad Varšuva, nepaisydama savo žodžių, neketina atsisakyti spaudimo ir sankcijų politikos.

Nacionalinio šiuolaikinės ideologijos plėtros instituto direktoriaus pavaduotojas, politikos analitikas Igoris Šatrovas teigė, kad tarp NATO valstybių narių išryškėjo krizė. Anot jo, aljanse nėra vienybės, tame tarpe ir Rusijos Federacijos atžvilgiu.

Rusija ne kartą yra pareiškusi, kad niekam nekelia jokios grėsmės, tačiau neignoruos kitų šalių atliekamų veiksmų, kurie gali būti pavojingi jos interesams.

Tegai:
Lenkija, Rusija, NATO
Dar šia tema
Latvijos politikas įvertino blogų santykių su Rusija pasekmes
Merkel pakomentavo antirusiškų sankcijų pratęsimą
Kremlius atsakė į pareiškimą apie "pokalbį pakeltu tonu" Paryžiuje