Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis Rusijos žurnalistams pasakojo apie susitikimą su Putinu

(atnaujinta 22:24 2019.12.15)
Ukrainos prezidentas pridūrė, kad tokio formato susitikimai suteikia galimybę nutraukti karą Ukrainoje

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis mano, kad "Normandijos formato" (Rusija, Ukraina, Vokietija, Prancūzija) susitikimai suteikia galimybę "pasiekti rezultatų — karo Ukrainoje pabaigą", jis tai pasakė kanalo "Rossija 1" grupei.

Programos "Maskva. Kremlius. Putinas" žurnalistai paklausė Zelenskio, kaip vyko susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

"Pirmasis susitikimas, asmeniškas, pasikalbėjome, iškėlėme labai svarbius klausimus", — atsakė Ukrainos prezidentas.

Jis pridūrė, kad tokio formato susitikimai suteikia galimybę nutraukti Ukrainoje vykstantį karą.

"Manau, kad iš esmės teisinga tokio formato susitikimų pradžia, mes turime galimybę pasiekti rezultatą — karo Ukrainoje pabaigą. Po 4 mėnesių įvyks susitikimas, nes daugelio klausimų negalima išspręsti vienu metu ir tikrai labai daug skirtingų nuomonių, daug skirtingų klausimų", — pabrėžė Ukrainos prezidentas.

Jis taip pat sakė, kad Ukraina turi "šiek tiek kitokią nuomonę" apie Minsko susitarimus, tačiau svarbiausia, kad jau pradėta bendrauti.

Pirmadienį "Normandijos ketverto" šalių vadovai priėmė komunikatą po susitikimo Paryžiuje. Dokumente pabrėžiama, kad Minsko susitarimai išlieka "Normandijos formato" darbo pagrindu, numatyta iki 2020 metų kovo pabaigos išvesti iš Donbaso pajėgas.

Be to, "Normandijos ketverto" vadovai paragino kontaktinę grupę iki metų pabaigos užtikrinti sulaikytųjų mainus ir suteikti Raudonajam Kryžiui "visišką ir besąlyginę prieigą prie visų sulaikytų asmenų". Kitas lyderių susitikimas įvyks po keturių mėnesių. Manoma, kad viena pagrindinių susitikimo temų bus vietos rinkimų organizavimas Donbase.

Tegai:
karas, Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Zelenskis ir laisvieji radikalai. Kaip Paryžiuje Kijevas liko be palaikymo
Zelenskis įvertino galimybę sudaryti dujų tranzito sutartį