Rusijos povandeninis laivas Vladimir Monomach

NATO pareiškė apie beprecedentį Rusijos povandeninių laivų aktyvumą

(atnaujinta 19:03 2019.12.16)
Aljanso atstovė pabrėžė, kad per pastaruosius metus Rusija technologiškai labai patobulino savo povandeninių laivų flotilę

VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Rusijos povandeninių laivų aktyvumas pasauliniame vandenyne pasiekė aukščiausią lygį nuo šaltojo karo pabaigos, pranešė Vokietijos žiniasklaidos grupė "RedaktionsNetzwerk Deutschland" (RND) su nuoroda į NATO atstovę Oaną Lungesku.

Kaip rašo RND, dėl to aljanso būstinėje Briuselyje intensyviai diskutuojama apie NATO jūrų pajėgų modernizavimą.

"Rusija nuolat stiprina savo operacijas po vandeniu", — pareiškė Lungesku.

Pasak jos, tai ypač tai aktualu Šiaurės Atlantui ir Norvegijos jūrai.

NATO į tai, be kita ko, reaguos sustiprintu patruliavimu. Be to, planuojama investuoti į šiuolaikines povandeninių laivų naikinimo iš oro technologijas.

Kartu Lungesku pažymėjo, kad Šiaurės Atlantas vis dar yra "gyvybiškai svarbus Europos saugumui", kalbant apie kariniam tiekimui pritaikytus kelius, civilinius prekybos kelius ir ryšių kanalus.

Leidinys pažymi, kad per pastaruosius metus Rusija technologiškai labai patobulino savo povandeninių laivų flotilę: povandeniniai laivai tapo daug "tylesni". Be to, Vakarai bijo Rusijos povandeninio bazavimosi raketų, kurios taip pat buvo patobulintos.

Visų pirma, leidinys rašo apie projekto "955 Borej" atominius povandeninius laivus ir kuriamas viršgarsines raketas "Cirkon". Kaip pažymi RND, dar negalima tiksliai pasakyti, "ar iš viso šiuolaikinės Vakarų perėmimo sistemos gali jas sustabdyti".

Pajėgų pasauliniame vandenyne stiprinimas — vienas iš Rusijos karinio jūrų laivyno prioritetų. Kaip maždaug prieš metus pareiškė tuometinis vyriausiasis vadas Vladimiras Koroliovas, Rusijos karinio jūrų laivyno pajėgos turėtų būti svarbiuose pasaulinio vandenyno rajonuose "tokiu skaičiumi, kad būtų galima pašalinti bet kokias grėsmes [šiomis] kryptimis". Dabar, pasak jo, šias užduotis atlieka apie 100 įvairių klasių Rusijos karinio jūrų laivyno laivų.

Padidėjusį NATO aktyvumą šalia Rusijos sienų, jūrų priešraketinės gynybos sistemų ir tiksliųjų ginklų strateginių nebranduolinių sistemų dislokavimą Rusijos karinis jūrų laivynas laiko grėsme savo saugumui.

Viršgarsinė jūrų raketa "Cirkon" — vienas iš naujausių Rusijos gynybos pramonės kūrinių — turės 9 machų greitį (devynis kartus didesnį nei garso greitis), o skrydžio nuotolis bus didesnis nei tūkstantis kilometrų.

"Cirkon" planuojama įdiegti antvandeniniuose ir povandeniniuose laivuose — tiek perspektyviuose, tiek statomuose. Neseniai gynybos ministras Sergejus Šoigu nurodė daugiau dėmesio skirti "Cirkon" ir jau esančiai sparnuotajai raketai "Kalibr" tolimosios jūrų zonos laivų ginklavimosi metu.

Tegai:
povandeninis laivas, NATO, Rusija
Dar šia tema
"National Interest" atskleidė "tikrąjį" rusų "Paskutiniojo teismo" ginklą
JAV žiniasklaida įvardijo "blogiausią košmarą" Kinijai ir Rusijai
"Rosatom" išslaptino įsakymą dėl pirmosios sparnuotosios raketos sukūrimo
Lenkijos laivynas "skęsta"; Lietuvos karinio jūrų laivyno manevrai arti nulio
Atsakymas "Mistraliams". Koks bus naujasis Rusijos sraigtasparnių nešėjas
Keitė Midlton

"Metė vaikus po ratais": kodėl Keitė Midlton vėl visais nepatenkinta?

(atnaujinta 14:10 2020.05.27)
Anot insaiderių iš rūmų, Kembridžo hercogienė pavargo šypsotis ir elgtis kaip karalystės generalinis direktorius

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nesugebėjo susilaikyti ir nepareikšti savo nepasitenkinimo: hercogienė  pasiskundė tuo, kad dėl Megan Markl ir princo Hario jo vaikai negavo jos dėmesio ir atsidūrė "po ratais".

Kilus koronaviruso pandemijai Kembridžo hercogai prisiėmė beveik visas karališkosios šeimos pareigas. Viskas dėl to, kad pagyvenusi karalienė ir jos vyras, kurie yra rizikos grupėje, saviizoliavosi Vindzore, o princas Čarlzas netgi spėjo užsikratyti infekcija. Taip pat padėti porai jau  nebegali Sasekso hercogai, juk jie atsisakė karališkųjų titulų ir apvylė savo giminaičius.

Kaip pranešė leidinys "Hello", Midlton pasijuto išsekusia ir įstrigusia spastuose  dėl didžiulio darbo krūvio ir vėl pasisakė Megan Markl ir princo Hario atžvilgiu.

"Viljamas ir Keitė stengiasi būti garbingais tėvais, tačiau nesąžiningi Saseksai metė jų vaikus po ratais. Keitė iš proto kraustosi dėl padidėjusio darbo. Taip, ji ir toliau šypsosi, gražiai rengiasi, tačiau viską daro be noro. Ji nualinamai dirba, ne mažiau kaip korporacijos generalinis direktorius, tik be jokių premijų ir poilsio dienų", — pasakojo hercogienės artimas draugas.

Taip pat insaideris pažymėjo, kad Midlton pasižymi reta karalių kokybe — geležine ištverme, kuri padeda jai neužkabinėti nosies ir atsiminti, kad ateityje laukia saldus apdovanojimas — karalienės konsorto statusas.

Priminsime, kad neseniai tapo žinoma apie tai, jog iš rūmų Sasekso hercogus išvarė karališkasis sąmokslas prieš Megan Markl.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Internete paskelbtas serialo "Princas" apie Britanijos karališkąją šeimą "tyzeris"
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Latvija, Ryga, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: jauni gydytojai Latvijos dėl algų norės išvykti į Britaniją

(atnaujinta 17:00 2020.05.27)
Priešingai nei Baltijos šalyje, Jungtinė Karalystė ketina žymiai padidinti gydytojų atlyginimus ir investuos į sveikatos apsaugos priežiūrą, mano žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausias redaktorius Peteris Apinis

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Atlyginimų skirtumas tarp Latvijos ir Vakarų Europos gali žymiai padidėti, sakė buvęs Latvijos gydytojų draugijos vadovas, interviu Sputnik Lietuva sakė žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausiasis redaktorius Peteris Apinis

Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Pagal visus rodiklius gydytojų atlyginimai labiausiai padidės Jungtinėje Karalystėje. Ypač gydytojams specialistams, anesteziologams, reumatologams, radiologams ir panašiai ir šis skirtumas bus toks didelis, kad jauni gydytojai, gerai žinantys anglų kalbą, neišsilaikys. <... > Jaunuolis negalės atsispirti šiam variantui. Remiantis visais rodikliais, akivaizdu, kad Vakarų Europa į mediciną įmes daug daugiau, nei mes investuosime į mediciną", — pareiškė jis.

Endokrinologas Ugis Gruntmanis papasakojo, kad Latvijos medicinos universitetų studentai savo ateities su Latvija nesieja. Apie tai pranešė Sputnik Latvija.

Jis papasakojo apie kolegos atliktos apklausos duomenis. Remiantis rezultatais, šimtas procentų respondentų teigė, kad planuoja išvykti dėl mažų atlyginimų ir nemato asmeninio augimo bei tobulėjimo galimybių.

Tegai:
gydytojai, Jungtinė Karalystė, Latvija
Dar šia tema
Lietuvoje koronaviruso fone išaugo šešėlinės ekonomikos apimtys
Dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje mažėja laisvų darbo vietų