Ekologijos aktyvistė Greta Tunberg, archyvinė nuotrauka

Thunberg nustebo, kad žiniasklaida atkreipė tiek daug dėmesio į važiavimą traukiniu

(atnaujinta 21:48 2019.12.17)
Vokietijos žiniasklaidoje istorija su Greta Thunberg sulaukė dviprasmiško įvertinimo ir kai kurie leidiniai bei komentatoriai išpeikė jaunąją aktyvistę

VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Švedijos aktyvistė Greta Thunberg nustebo, kad jos kelionė traukiniu "Deutsche Bahn" žiniasklaidą sudomino labiau nei Madride vykusios klimato konferencijos COP25 rezultatai, praneša RIA Novosti.

Vakar Thunberg ir "Deutsche Bahn" atsidūrė Vokietijos socialinių tinklų diskusijų centre. Priežastis buvo švedų aktyvistės nuotrauka, kurioje ji matyti, kad ji sėdi ant grindų traukinyje. Thunberg socialiniuose tinkluose paskelbta nuotrauka sukėlė "Deutsche Bahn" kritikos bangą. Buvo priminta apie traukinių vėlavimą ir atšaukimą, taip pat vietų nebuvimą. Atsakydama bendrovė "Twitter'yje" pareiškė, kad dėkoja aktyvistei už naudojimąsi Vokietijos geležinkelio paslaugomis, užsimindama, kad aktyvistė turėjo pirmos klasės bilietą, kuriame buvo nurodytos visos papildomos paslaugos šios kategorijos keleiviams.

"Stebina, kad žiniasklaidą, atrodo, labiau domina paauglės kelionė traukiniu, nei tai, kad derybos dėl klimato (COP25) žlugo. Bet kadangi sąmokslo teorijos ir toliau klesti, taip ir nutiko. Kartais pasiseka, kad keliauji su žurnalistais, kurie gali patvirtinti istoriją", — "Twitter'yje" parašė aktyvistė. Po skelbimu ji pasidalino su ja keliavusios žurnalistės įrašu "Twitter'yje".

"Šį savaitgalį važiavau tais pačiais traukiniais kaip Greta Thunberg. Abu sėdėjome ant grindų dviejuose traukiniuose (žiūrėkite vaizdo įrašą iš nuorodos iš pirmojo traukinio). Ji sėdėjo įprastoje vietoje po Getingeno, aš ir mano kolega — po Hanoverio", — rašė žurnalistė. Prie šio pranešimo ji pridėjo vaizdo įrašą, kurį tinklalapyje paskelbė švedų laikraštis "Dagens Nyheter". Vaizdo įraše Greta sėdi ant grindų traukinio koridoriuje.

Vokietijos žiniasklaidoje istorija su Greta sulaukė dviprasmiško įvertinimo. Viena vertus, kai kurie, pavyzdžiui, leidinys "Bild", mano, kad Thunberg šioje situacijoje parodė neryžtingumą ir dviveidiškumą, iš pradžių slėpdamasi nuo viešos informacijos. Kita vertus, dalis žiniasklaidos vertina situaciją kaip "nesusipratimą", o "Spiegel" ypač atkreipė dėmesį į tai, kad "Deutsche Bahn" reakcija buvo per griežta, įskaitant tai, kad nebūtina rašyti, jog Thunberg keliauja pirmosios klasės vagone.

Netrūko ir skaitytojų komentarų.

"Mes matome, kaip šis vaikas nesavanaudiškai sėdi ant kietų ir šaltų grindų tarp didelių lagaminų ir krepšių. Žinutė: jokia kančia negali būti per didelė, kad ji užkariautų pasaulį su šia nuotrauka. Propaganda visame gražume ir, svarbiausia, didelė afera, nes ji turėjo pirmos klasės bilietą ir traukinio personalas ją lepino kaip nieką kitą. Tokiu būdu manipuliuojama politinės darbotvarkės nuotaikomis", — sakė vienas vartotojas.

"Kai mokiausi internate, aš reguliariai sėdėdavau koridoriuje tarp kėdžių traukiniuose. Pas mane buvo antros klasės bilietas... Vadinasi, aš esu didvyrė!" — socialiniuose tinkluose rašė viena moteris.

Tačiau yra ir tokių, kurie palaiko Gretą Thunberg ir vadina "Deutsche Bahn" elgesį nepagrįstu ir spekuliatyviu.

"Kinijoje, Prancūzijoje, Japonijoje ir kai kuriose kitose šalyse žmonės didžiuojasi savo geležinkeliu. Vokietija turėtų gėdytis jo. Kaip tai galėjo nueiti taip toli?" — klausia vienas iš "Deutsche Bahn" kritikų.

Tegai:
žiniasklaida, Vokietija, Greta Tunberg
Protestai JAV

Pentagonas išsiuntė į Vašingtono apylinkes 1,6 tūkst kareivių

(atnaujinta 10:19 2020.06.03)
Anot Pentagono atstovo, kariškiai yra parengties būsenoje, tačiau neteikia pagalbos civilinėms institucijoms

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Vašingtono apylinkėse, kur kilo protestai dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties, buvo dislokuota apie 1,6 tūkst. karių, praneša Reuters, su nuoroda į Pentagono atstovą Jonathan'ą Hoffman'ą.

"Kariai yra dislokuoti sostinės regiono karinėse bazėse, bet ne pačiame Vašingtone", — agentūra citavo Hoffman'ą.

Anot Pentagono atstovo, kariškiai yra parengties būsenoje, tačiau neteikia pagalbos civilinėms institucijoms.

Anksčiau buvo pranešta, kad antradienio vakarą, nepaisydami komendanto valandos, prie Baltųjų rūmų susirinko protestuotojai, skanduojantys įvairius šūkius, įskaitant raginimus atsistatydinti JAV prezidentui Donaldui Trampui.

Pats Baltųjų rūmų vadovas savo "Twitter" paskyroje Vašingtoną pavadino "saugiausia vieta Žemėje". Policijos duomenimis, Amerikos sostinėje dėl pirmadienio nakties riaušių sudegė viena teisėsaugininkų transporto priemonė, sužeisti du teisėsaugos pareigūnai, buvo sulaikyta apie 300 žmonių.

JAV protestai

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kuri parodė, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu. Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
protestai, JAV
Dar šia tema
Puškovas paaiškino, kodėl JAV pradėjo "byrėti"
Peskovas pakomentavo riaušes JAV
ES diplomatijos vadovas pakomentavo afroamerikiečio Floyd'o mirtį JAV
JAV policija guminėmis kulkomis šovė į "Sputnik" prodiuserę — video
Vikingų laikų kapvietės likučiai, aptikti remonto metu namuose Norvegijoje

Norvegai savo namuose po grindimis rado vikingų kirvį

(atnaujinta 10:12 2020.06.03)
Archeologų teigimu, šis radinys gali būti datuotas nuo 950 iki 1050 metų, panašu, kad šeima aptiko bronzos ar vikingų amžių kapavietę

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Sutuoktiniai iš Norvegijos, remontuodami savo namą Budės priemiestyje šalies šiaurėje, rado vikingų laikų stiklo karoliuką ir geležinį kirvį, praneša vietos leidinys "The Local".

Manoma, kad radinių amžius siekia tūkstantį metų.

1914 metais pastatyto namo savininkai karantino metu pradėjo remontą nuimdami grindis. Darbo metu jie susidūrė su keistu daiktu.

"Iš pradžių pagalvojome, kad radome ratą iš mažo žaislinio automobilio, — pasidalijo Marianne Christiansen. — Tik vėliau supratome, kas tai buvo".

​Į vietą atvykęs archeologas Martinus Hauglidas paaiškino, kad pora, matyt, aptiko bronzos ar vikingų amžių kapavietę.

"Artefaktai buvo aptikti po akmenimis, kurie savo forma primena piramidę. Tarp įdomių objektų: kirvis, kuris gali būti datuotas nuo 950 iki 1050 m., ir to paties laiko tamsiai mėlyno stiklo karoliukas", — pažymėjo jis.

Jis sakė niekada negirdėjęs, kad tokios kapvietės būtų rastos tiesiai po moderniais namais, nors užsiima kasinėjimais jau beveik 30 metų.

"Jie atliko puikų darbą: nedelsiant pranešė apie radinį, kai tik įtarė, kad tai gali būti kažkas senovinio", — pagyrė archeologas Kristiansenus.

Norvegijoje veikia įstatymas, pagal kurį visi daiktai nuo 16 amžiaus ir senesni būtinai turi būti saugomi.

Karoliukas ir kirvis jau buvo nusiųsti į Trumsės universiteto muziejų, o namuose toliau dirba archeologų komanda.

Tegai:
archeologai, vikingai, Norvegija
Dar šia tema
Archeologai rado bronzos amžiaus kapus, išklotus auksu
Baltijos jūros dugne archeologai atrado Renesanso laikų laivą
Britanijoje aptikti tariamų vampyrų skeletai
Po uragano į Škotijos pakrantę išmestas paslaptingo padaro skeletas
Vezuvijaus rūstybė. Kas iš tikrųjų pražudė Pompėjos gyventojus
Roma, archyvinė nuotrauka

Italija atidarė sienas turistams Europos Sąjungos

(atnaujinta 12:57 2020.06.03)
Nuo birželio 3 dienos ES valstybių narių, JK, Norvegijos ir Šveicarijos piliečiai gali laisvai atvykti į Italiją

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Nuo birželio 3 dienos 26 ES šalių ir daugelio šalių, įskaitant JK, Norvegiją ir Šveicariją, piliečiams leidžiama įvažiuoti į Italiją. Turistams nereikia laikytis dviejų savaičių karantino dėl naujo koronaviruso grėsmės, pranešė RIA Novosti.

Be to, patiems italams vėl leidžiama laisvai keliauti į kitus regionus. Karantino metu buvo taikomi griežti apribojimai kelionėms už šalies ribų. Užsieniečiams buvo leista atvykti į Italiją tik dėl svarbių priežasčių, tokių kaip darbas.

Nuo koronavirusinės infekcijos Italijoje nuo vasario mirė daugiau nei 33,5 tūkst. žmonių. Iš viso nuo epidemijos pradžios šalyje buvo nustatyta apie 233 tūkst. užsikrėtimų SARS-CoV-2 virusu, kuris sukelia COVID-19 pneumoniją. Griežtas karantinas šalyje įvestas nuo kovo 10 dienos.

Tegai:
siena, Italija
Dar šia tema
Nuo birželio 1 dienos panaikinama Lietuvos ir Latvijos sienos kontrolė
Kroatija atvėrė sienas Lietuvos piliečiams
Estijos užsienio reikalų ministras tikisi, kad Lenkija atvers sienas Baltijos šalims