Vokietijos kanclerė Angela Merkel

Viršūnių susitikimas Paryžiuje nutraukė tylą Minsko procese, pareiškė Merkel

(atnaujinta 16:37 2019.12.18)
Tačiau, pasak Vokietijos kanclerės, nepaisant to Vokietija turėjo pratęsti sankcijas Rusijos atžvilgiu

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Tyla Minsko procese, kuri truko ne vienerius metus, buvo nutraukta Paryžiuje vykusio "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimo dėka, tačiau rezultatai kol kas neleidžia panaikinti sankcijas Rusijai, trečiadienį kalbos Bundestage metu pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, praneša RIA Novosti.

"Daugybę metų egzistavuis tyla dabar nutraukta, tačiau rezultatai neleidžia mums... mes turėjome pratęsti sankcijas", — pasakė Merkel.

Europos Tarybos vadovas Šarlis Mišelis gruodžio 13 dieną oficialiai patvirtino ES ekonominių sankcijų Rusijai pratęsimą šešiems mėnesiams.

Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susivienijo su Rusija po referendumo pusiasalyje.

Vakarai, apkaltinę Rusijos Federaciją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių ir importo pakeitimo kurso ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija ne kartą pabrėžė, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis. Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau girdima nuomonė apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijos Federacijai.

Tegai:
sankcijos Rusijai, Rusija, Angela Merkel, Vokietija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (252)
Dar šia tema
Vengrija prarado aštuonis milijardus dolerių dėl sankcijų Rusijai
"Pragariškos JAV sankcijos": kodėl neverta jų bijoti?
Merkel pakomentavo antirusiškų sankcijų pratęsimą