Baltarusijos AE, archyvinė nuotrauka

Baltarusija nori eksportuoti elektrą į Lenkiją per Lietuvą

(atnaujinta 10:25 2019.12.20)
Taip pat Lenkijai siūloma pastatyti nuolatinės srovės intarpą, kuris vėliau leistų sinchroniškai veikti su Europos tinklais

VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Baltarusija aptaria su Lenkija galimybę eksportuoti elektrą per Lietuvą, sakė bendrovės "Belenergo" generalinis direktorius Pavelas Drozdas. Apie tai praneša Sputnik Baltarusija.

Pasak Drozdo, Baltarusija siūlo Varšuvai bendrą darbą.

"Kol kas mūsų pasiūlymai yra svarstomi. Mes siūlome lenkams dirbti per Lietuvą, jie turi ryšį. Esmė ta, kad ateityje mes ketiname prekiauti Lietuvoje, o lenkai mūsų elektrą pakeis lietuviška", — sakė jis.

Pasak Baltarusijos bendrovės generalinio direktoriaus, Lenkijai taip pat siūloma pastatyti nuolatinės srovės intarpą "su galimybe toliau sinchroniškai veikti su Europos Sąjunga".

Baltarusija ieško papildomų galimybių eksportuoti elektrą

Minskas šalia Astravo stato atominę elektrinę, kuri kelia nepasitenkinimą Lietuvai. Vilnius mano, kad objektas yra "nesaugus" ir kritikuoja jį, nesėkmingai ragindamas kaimynines šalis boikotuoti Astravo elektrą.

Nepaisant Lietuvos bandymų trukdyti jėgainės statybai, kitos šalys nepritaria šalies pozicijai. Latvija nepalaiko Baltarusijos elektros energijos blokavimo, nes, jos manymu, tai gali sukelti energijos trūkumo riziką kitoms Baltijos šalims.

Minskas visus Vilniaus reikalavimus laiko politizuotais. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Astravo atominė elektrinė statoma visiškai laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

Tegai:
elektra, Lietuva, Lenkija, Baltarusija
Dar šia tema
Lietuva pasiruošė "Astravo avarijai": SAM įsigijo 4 mln. jodo tablečių
Karštieji įrangos bandymai atliekami pirmajame Astravo AE energetiniame bloke
Nausėda siūlo įtraukti Astravo AE klausimą į ES ir Baltarusijos partnerystės sutartį
Italija

Italai įvardijo, kurių šalių šią vasarą nenori priimti turistų

(atnaujinta 11:59 2020.07.12)
Anot leidinio, panašios tendencijos buvo stebimos Prancūzijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Danijoje, Norvegijoje ir Suomijoje, kur ekspertai apklausė tūkstančius žmonių

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Du trečdaliai Italijos gyventojų nenori, kad Amerikos turistai šią vasarą atvyktų į jų šalį, praneša "TheLocal.it", remdamasi tyrimų bendrovės "YouGov" atlikta apklausa.

Daugiau nei 61 procentas respondentų teigė nesutiksiantys, jog į Italiją atvyktų turistai iš JAV. 57 procentai respondentų pasisakė prieš keliautojus iš Kinijos, 44 procentai prieš britus.

Anot leidinio, panašios tendencijos buvo stebimos Prancūzijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Danijoje, Norvegijoje ir Suomijoje, kur ekspertai apklausė tūkstančius žmonių.

Apskritai kiekvienoje šalyje 61–79 procentai respondentų šią vasarą pasisakė prieš JAV turistus. Nenorėtų priimti turistų iš Kinijos 57–77 procentai respondentų.

Tiesa, tik 17 procentų apklaustųjų amerikiečų teigė, kad yra pasirengę apsvarstyti galimybę šią vasarą praleisti atostogas Italijoje, maždaug toks pats procentas teigė, kad vyks į Prancūziją, Ispaniją ar Vokietiją.

Tačiau Švedija ir JK surinko 20 procentų balsų.

Italijoje tik 9 procentai respondentų teigė svarstantys apie atostogas JAV, 6 procentai galvoja apie Kiniją.

Italams patraukliausios šalys buvo Ispanija (23 proc.), Suomija (22 proc.) ir Norvegija (20 proc.).

Tačiau dauguma gyventojų šiais metais niekur nevyks. Remiantis neseniai atliktu Italijos viešosios nuomonės tyrimų instituto tyrimu, daugiau nei 90 procentų respondentų teigė, kad liks savo šalyje.

Tegai:
Suomija, Norvegija, Danija, Vokietija, Ispanija, Prancūzija, koronavirusas, turistai, Italija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkai ragina PSO pripažinti koronaviruso plitimą ore
Mokslininkai atrado neįprastą būdą diagnozuoti koronavirusą
JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas pirmą kartą per koronaviruso pandemiją pasirodė su kauke

(atnaujinta 11:59 2020.07.12)
Pranešama, kad daugelis JAV valstijų nurodo dėvėti kaukes viešose vietose koronaviruso epidemijos fone.

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pirmą kartą per koronaviruso pandemiją viešai pasirodė su medicinine kauke, praneša RIA Novosti.

JAV vadovas šeštadienį apsilankė Walter Reed ligoninėje Vašingtono priemiestyje, kur yra gydomi karo zonoje sužeisti kariškiai. Trampas pasirodė su tamsiai mėlynos spalvos kauke. Kaukės šone buvo auksinis prezidento antspaudas.

​"Manau, kad tai nuostabu — dėvėti kaukę. Niekada nebuvau prieš kaukes. Tačiau viskam savas laikas ir vieta", — žurnalistams sakė Trampas.

Anksčiau Trampas nenešiojo kaukės viešuose renginiuose, nors apmąstė tai, kad su kauke atrodys gerai — ne blogiau nei Vakarų herojai.

Daugelis JAV valstijų nurodo dėvėti kaukes viešose vietose koronaviruso epidemijos fone.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 556 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Donaldas Trampas, JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Pernelyg apokaliptinis JAV rinkimų scenarijus". Ar Trampas turi "planą B"?
Trampas pareiškė, kad nenori, jog JAV pasitrauktų iš NATO