Gazprom, archyvinė nuotrauka

Rusija ir Ukraina Minske tęs derybas dėl dujų

(atnaujinta 13:53 2019.12.20)
Anksčiau Europos Komisijos viceprezidentas Marošas Šefčovičius RIA Novosti teigė, kad Rusija, Ukraina ir EK pasiekė principinį susitarimą dėl dujų

VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Rusijos ir Ukrainos derybos dėl dujų bus tęsiamos penktadienį Minske, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Gazprom".

"Derybos nėra techninės. Lygis aukštas. Nuo "Gazprom" — [bendrovės vadovas Aleksejus — Sputnik] Mileris", — pažymėjo įmonė.

Anksčiau Europos Komisijos viceprezidentas Marošas Šefčovičius RIA Novosti teigė, kad Rusija, Ukraina ir EK pasiekė principinį susitarimą dėl dujų. Jis pažymėjo, kad kol kas šalys neketina pateikti informacijos, nes susitarimas dar turi būti patvirtintas Maskvos ir Kijevo.

Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas teigė, kad artimiausiu metu derybos bus tęsiamos. Jis pridūrė, kad šalys parengė "išsamų protokolą", kurį reikia patvirtinti.

"Mes tikimės, kad artimiausiu metu pasieksime galutinį susitarimą", — sakė Novakas.

Savo ruožtu Ukrainos energetikos ministerijos vadovas Aleksejus Orželis teigė, kad Ukraina ir Rusija parengė aukštos kokybės sprendimą ir netrukus pasirašys galutinę sutartį.

Dabartinis Rusijos dujų tiekimo ir tranzito susitarimas nustoja galioti metų pabaigoje. Pagal Europos standartus, tranzito įmonė turėtų būti atskirta nuo kurą gaminančių įmonių. "Gazprom" galės sudaryti naują sutartį su nepriklausomu operatoriumi. Todėl, kad iš naujo derėtųsi dėl susitarimo, Ukrainos valdžia tokią įmonę turi įsteigti iki sausio 1 dienos.

"Naftogaz" vadovas Andrejus Koboliovas trečiadienį teigė, kad naujos įmonės sertifikavimas turėtų būti baigtas gruodžio 26 dieną.

Tegai:
dujų tranzitas, Minskas, Gazprom, Ukrainos "Naftogaz"
Dar šia tema
"Naftogaz" pareiškė apie 2 milijardų dolerių išieškojimą iš "Gazprom"
Rusijos energetikos ministerija įvertino "Gazprom" ir "Naftogaz" derybas
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai