Dujos, archyvinė nuotrauka

Atskleistos naujos Rusijos ir Ukrainos sutarties dėl dujų tranzito detalės

(atnaujinta 13:01 2019.12.21)
Rusija ir Ukraina pagaliau susitaria dėl dujų tranzito sąlygų, susitarimu numatyta atsisakyti naujų pretenzijų, atšaukti ieškinius ir apie 2,9 milijardo JAV dolerių išmoka

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Rusija ir Ukraina susitarė dėl dujų tranzito sutarties sąlygų, pranešė RIA Novosti su nuoroda į "Gazprom" atstovą.

Dujų tranzitas per Ukrainą 2020 metais sudarys 65 milijardus kubinių metrų, o 2021–2024 metais — 40 milijardų, sakė "Gazprom" vadovas Aleksejus Milleris.

Šalių pasirašė susitarimų protokolą dėl dujų tranzito per Ukrainos teritoriją pratęsimo ir abipusių reikalavimų išsprendimo.

Savo ruožtu Ukrainos energetikos ministras Aleksejus Orželis pažymėjo, kad padidės dujų tarifas, nes sumažės tiekimo apimtys. Agentūros šaltinis teigė, kad Rusijos pusė siūlė 35 milijardus kubinių metrų, tačiau pavyko susitarti dėl 40.

Susitarime numatyta atsisakyti naujų pretenzijų, atšaukti ieškinius ir išmokėti apie 2,9 milijardo dolerių išmoką, kurią priteisė Stokholmo arbitražo teismas.

Be to, "Gazprom" ir "Naftogaz" pasirašys susitarimą dėl abipusių pretenzijų pagal esamas sutartis sureguliavimo.

Europos Komisija, įgyvendindama naują susitarimą dėl bendradarbiavimo dujų srityje, garantuoja tranzito atitiktį ES standartams, Ukrainos pusė garantuoja reguliatoriaus nepriklausomumą, tranzito užsakovo interesų apsaugą, tarifų nustatymo nuspėjamumą ir ekonominį pagrįstumą.

Dabartinė sutartis dėl Rusijos dujų tranzito per Ukrainą nustoja galioti šių metų pabaigoje. Maskva ir Kijevas ilgą laiką negalėjo susitarti dėl būsimo susitarimo sąlygų. Derybos vyko trišaliu formatu, dalyvaujant Europos Komisijai.

Rusija ne kartą siūlė vieningą tranzito klausimo sprendimą — vienu metu išspręsti bylinėjimąsi ir dujų tiekimą.

Tegai:
Gazprom, Ukrainos "Naftogaz", dujų tranzitas, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Ukrainos ministras pirmininkas pripažino "dujų karo" su Rusija galimybę
Rusijos energetikos ministerija įvertino "Gazprom" ir "Naftogaz" derybas
Apie dujas, asilus ir sunkias akimirkas: pagrindinės Putino spaudos konferencijos temos
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai