Stalinas, archyvinė nuotrauka

Rusijoje pakabintas plakatas su Stalinu ir prierašu "I'll be back"

(atnaujinta 20:41 2019.12.23)
Didelis plakatas su Josifo Stalino atvaizdu buvo pakabintas viename iš pramoninių miestų Žemutinio Naugardo srityje Tarybų Sąjungos vadovo gimtadienio proga

VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Daugiau kaip 350 kvadratinių metrų plakatas, vaizduojantis Josifą Staliną, buvo pakabintas ant įmonės sienos Balachnos mieste, Žemutinio Naugardo srityje, Tarybų Sąjungos vado gimtadienio proga, praneša RIA Novosti su nuoroda į gamyklos spaudos tarnybą.

Didelio plakato su Josifo Stalino atvaizdu, pakabinto ant vieno iš pramoninių pastatų Balachnoje, nuotraukos buvo paviešintos socialiniame tinkle "VKontakte" su prierašu: "Real Invest" su užmoju švenčia 140-ąjį Stalino gimtadienį". Plakate pavaizduotas Stalinas kaip Terminatorius su akiniais nuo saulės, o plakato apačioje parašyti garsieji filmo herojaus žodžiai "I'll be back" ("Aš dar grįšiu").

Скрин опубликованного в социальной сети снимка плаката с изображением Иосифа Сталина
Nufotografuotas pranešimas socialiniame tinkle "VKontakte"

"27x13 metrų (351 kvadratinių metrų ploto) plakatas ant "Real Invest" gamybos komplekso pastato buvo pakabintas Stalino jubiliejui", — papasakojo bendrovės, užsiimančios dujų laikiklių (rezervuarų suskystintoms naftos dujoms laikyti) gamyba, atstovai priėmimo skyriuje.

Kaip agentūrai pasakojo "Real Invest" įmonių grupės generalinis direktorius Levas Tarabarinas, plakatas buvo pagamintas, mokant iš jo asmeninių lėšų.

"Plakatas kainuoja 560 tūkstančių rublių (apie 8000 eurus — Sputnik), tačiau mums už mūsų kūrybiškumą dar ir nuolaidą padarė", — pasakė jis.

Anot generalinio direktoriaus, jis nėra Rusijos komunistų partijos narys, tačiau labai žavisi Tarybų Sąjunga ir kiekvienoje savo gamyklos aikštelėje naudoja TSRS simbolius.

Balachnos rajono administracija agentūrai pasakė, kad svarstys reklaminio plakato pakabinimo teisėtumą. Agentūros pašnekovas pabrėžė, kad plakatas buvo pakabintas privačios įmonės teritorijoje.

Kaip pridūrė rajono administracijos spaudos tarnyba, didžiulis plakatas matomas iš gatvės.

"Didysis Džo": kaip Josifas Stalinas tapo Amerikos indėnų vadu >>

"Daugelis vietos gyventojų nepatenkinti plakatu, ypač užrašu apie sugrįžimą. Žmonės socialiniuose tinkluose po nuotraukomis palieka komentarus. "Ar tikrai norite, kad represijos sugrįžtų", — rašo jie", — papasakojo rajono administracijos spaudos tarnyba.

Savo ruožtu įmonės, kurioje pakabintas plakatas, generalinis direktorius agentūrai pareiškė, kad pramoninė aikštelė — tai jo teritorija, kuri yra aptverta, todėl jis neketina nieko nukabinti.

Tegai:
TSRS, Josifas Stalinas
Dar šia tema
Čekų rašytojas pasipiktino "priminimais apie sovietinius pasisekimus" Maskvoje
Nikolajus II, Stalinas ir Leninas yra labiausiai rusams patinkantys politikai
Uogos

Mitybos specialistė atskleidė kompotų žalą  

(atnaujinta 16:02 2020.10.24)
Vietoje kompotų ji pasiūlė paruošti virinto arba verdančio vandens gėrimą su vaisiais ar uogomis, bet be cukraus

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Endokrinologė-mitybos specialistė Elvyra Fedorova atskleidė kompotų žalą ir pasiūlė sveiką gėrimo alternatyvą. Jos komentarą cituoja "Rosbalt".

Gydytoja, turinti 15 metų patirtį, teigė, kad, nors kompotai yra saldaus skonio, juose yra per daug cukraus, ir tai yra nesveika.

Vietoje kompotų Fedorova pasiūlė paruošti virinto arba verdančio vandens gėrimą su vaisiais ar uogomis, bet be cukraus. Anot ekspertės, nuoviras yra labai naudingas, nes jame yra mineralų ir vitaminų, atsparių kaitrai. Kadangi jame nėra cukraus, jis numalšina troškulį ir kurį laiką po vartojimo žmogus nesijaučia alkanas.

Ji rekomendavo ruošiant nuovirą naudoti šviežius arba džiovintus, nerūgščius vaisius, kad gėrimas būtų skanus.

Anksčiau mitybos specialistė Tatjana Zaletova paaiškino, kodėl greitai paruošiami vištienos kepsneliai laikomi žalingu greitu maistu. Dėl kepimo produktas praranda naudingas savybes, o jei restoranas nepakeičia aliejaus pagal standartus, tada gaminimo metu gali susidaryti laisvieji radikalai ir transriebalų rūgštys. Šios medžiagos yra laikomos veiksniais, galinčiais paskatinti onkologinių ir širdies bei kraujagyslių ligų vystymąsi.

Tegai:
gėrimai, sveika mityba, mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Dar šia tema
Dieta iš 1985 metų padėjo 53 metų moteriai numesti 68 kilogramus
Kaip valgyti picą ir numesti svorio. Sveikos mitybos paslaptys iš įvairių šalių
Maskva

Londonas ir Maskva pateko į labiausiai pėstiesiems pritaikytų pasaulio miestų penketuką

(atnaujinta 15:59 2020.10.24)
Tuo tarpu, tyrimo duomenimis, pėsčiųjų infrastruktūra beveik neišvystyta JAV miestuose, be automobilio ten judėti be galo sunku

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Londonas, Paryžius, Bogota (Kolumbija), Honkongas ir Maskva pripažinti labiausiai pėstiesiems pritaikytais didmiesčiais pasaulyje, praneša "EuroPuls" su nuoroda į Amerikos transporto ir plėtros politikos instituto tyrimą.

Žemiausias pozicijas užėmė JAV miestai: ten praktiškai neišvystyta pėsčiųjų infrastruktūra, be automobilio judėti be galo sunku.

Pagal rodiklį "Piliečių, gyvenančių 100 metrų atstumu nuo vietų, kuriose nėra automobilių eismo — skverų, parkų, pėsčiųjų gatvių — dalis" pirmauja Honkongas, antrojoje vietoje yra Maskva, po to — Paryžius, Bogota ir Londonas.

Paryžius užėmė pirmąją vietą kategorijoje "Piliečių, gyvenančių vieno kilometro atstumu nuo ligoninių ir mokyklų, dalis". Toliau Lima (Peru), Londonas, Santjagas (Čilė) ir Bogota.

Be to, svarbiu parametru tapo vidutinis gyvenamojo kvartalo plotas: kuo jis mažesnis, tuo greičiau ir lengviau pėsčiasis pateks į paskirties vietą, nes jam nereikės apeiti pastatų masyvų. Pagal šį rodiklį pirmąją vietą užėmė Sudano miestas Chartumas, po jo — Bogota, Lima, Karačis (Pakistanas) ir Tokijas.

Tegai:
Londonas, Maskva, Rusija, turizmas
Dar šia tema
"Vaikščiojantys numirėliai": Latvijos turizmui prognozuojama precedento neturinti krizė
Ekskursija po Černobylį: ekstremalaus turizmo mėgėjai vyksta į Pripetę
Ekspertas: pasaulinis turizmas dar kelerius metus kentės nuo COVID-19