Berlynas

Vokietija tikrina bylas apie Latvijos budelių dalyvavimą rusų genocide

(atnaujinta 17:46 2019.12.23)
Anksčiau Rusijos tardymo komitetas iškėlė baudžiamąją bylą pagal straipsnį apie genocidą dėl Didžiojo Tėvynės karo laikų nusikaltimų netoli Naugardo ir Jeiske

VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Vokietijoje pradėtas dviejų bylų apie genocidą Jeiske ir Naugardo srityje Didžiojo Tėvynės karo metu patikrinimas. Apie tai interviu RIA Novosti papasakojo vyriausiasis prokuroras, Liudvigsburgo nacionalinio socializmo nusikaltimų tyrimo centrinės valdybos viršininko pavaduotojas Tomasas Vilis.

Kaltinamasis Eduardas Tornas rodo žudynių vietas
© Photo : Предоставлено Управлением ФСБ по Псковской области

Jis pareiškė, kad susipažino su Rusijos Federacijos valstybiniame archyve pateiktais dokumentais ir pabrėžė, kad dabar reikia palyginti, "ar atsirado naujų faktų apie nusikaltėlius".

"Mes vėl užsiimame abiem nusikaltimais", — pasakė Vilis.

Anksčiau RIA Novosti išsiuntė prašymą Liudvigsburgo nacionalinio socializmo nusikaltimų tyrimo centrinei valdybai, kuri užsiima informacijos apie nacių nusikaltimus Vokietijoje ir visame pasaulyje paieška ir analize. Buvo kalbėta apie Vokietijos ir Latvijos piliečių įsitraukimą į karo nusikaltimus Naugardo srities teritorijoje 1941–1943 metais, taip pat į karo nusikaltimus 1942 metais prieš vaikus našlaičius Jeisko mieste.

Su centro darbuotojų pagalba pavyko nustatyti 19 žmonių, dalyvavusių sunaikinant civilius Žestianaja Gorka kaime ir Čiornoje gyvenvietėje per Didįjį Tėvynės karą, tapatybes. Visi jie yra latviai arba Latvijos TSR gyventojai: Rudolfas Grotė, Olegas Klimovas, Sergejus Koržis, Zagers Cagers, Karlis Lacis, Adolfas Klibus, Janis Cirulis, Haris Liepinšas, Artur Krivinšas ir kiti.

Gvazdikai ir žvakė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Gegužę Rusijos tardymo komitetas iškėlė baudžiamąją bylą pagal straipsnį apie genocidą dėl nusikaltimų netoli Naugardo. Pirminiais duomenimis, buvo sušaudyta apie tris tūkstančius žmonių.

Naugardo srities tardymo komiteto ypač svarbių bylų tyrimo skyriaus viršininkas Sergejus Kilesa padarė prielaidą, kad kai kurie iš Latvijos budelių gali būti gyvi.

Be to, spalį Krasnodaro krašto FSB valdyba paskelbė dokumentus, kuriuose atskleidžiamos detalės apie našlaičių prieglaudos auklėtinių mirtį Jeiske. Nacių okupacijos metu žiauriai nužudyta apie 300 vaikų. Buvo pranešta, kad jie buvo palaidoti gyvi arba apnuodyti išmetamosiomis dujomis sunkvežimių kėbuluose.

Rusijos tardymo komitetas iškėlė baudžiamąją bylą dėl vaikų iš našlaičių prieglaudos Jeiske nužudymo pagal straipsnį apie genocidą.

Tegai:
Rusija, Didysis Tėvynės karas, Vokietija
Dar šia tema
Rusija iškėlė bylą dėl rusų genocido, dalyvaujant latvių kilmės žmonėms
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai