Vaikų gynimo dienos akcija Donecke

Italijos filantropai paruošė dovanas Donbaso vaikams

(atnaujinta 12:11 2019.12.24)
Lėšos tam, kad "Kalėdų senelis su dovanomis" atkeliautų pas Donbaso vaikus, buvo renkamos du mėnesius

VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Italijos labdaros asociacija "Padėkite išgelbėti vaikus" ("Aiutateci a Salvare i Bambini") surinko lėšų ir paruošė dovanas 900 vaikų, nukentėjusių nuo karinio konflikto Donbase, RIA Novosti sakė asociacijos prezidentas Ennio Bordato.

"Šios dovanos yra arba vaisių ir saldainių pakuotės, arba žaislai, arba viskas kartu. Savanoriai tai sprendė vietoje. Pavyzdžiui, Donecke vietinei parapijos bažnyčiai tarpininkaujant mes dovanojome krepšius maisto, vaistų ir namų apyvokos daiktų", — sakė  Bordato.

Anot jo, lėšos tam, kad "Kalėdų senelis su dovanomis" atkeliautų pas Donbaso vaikus, buvo renkamos du mėnesius (nuo lapkričio).

Rovenkuose, Luhansko regione, dovanas gavo vietos vaikų darželio ir internatinės mokyklos mokiniai su negalia. Pagalba taip pat buvo paskirstyta Donecko Staroberežnyj ir Oktiabrskij rajonuose, Luhansko Glubokoje ir Donecko Aleksandrovkos kaimuose esančiuose vaikų darželiuose, nurodo organizacija.

"Dėl Italijos solidarumo per šeštąsias Kalėdas nuo karo pradžios daugelis vaikų bus ne tokie vieniši. Ir vėl bus laimingi bent keletą akimirkų", — sako labdaros organizacija.

Labdaros asociacija buvo įkurta 2001 metais, siekiant padėti vaikams, atsidūrusiems sunkiose situacijose Rusijoje ir šalyse, kuriose gyvena rusakalbiai gyventojai. Asociacijos būstinė yra Roverete (Trento provincija). Pirmieji, kuriems Italijos filantropai padėjo, buvo Beslano vaikai, Bordatui už jo darbą buvo suteiktas Beslano garbės piliečio vardas.

Tegai:
vaikai, Donbasas, Kalėdų Senelis, lėšos
Dar šia tema
LLR vadovas Kijevo planą deportuoti Donbaso gyventojus pavadino "fašizmu"
Zacharova aštriai atsakė į Zelenskio žodžius apie Donbaso gyventojus
Rusijos URM pakomentavo Ukrainos įstatymą dėl ypatingo Donbaso statuso
Protestai Minske, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos VRM įvardijo, kada protestų metu gali būti panaudotas karinis ginklas

(atnaujinta 15:22 2020.10.28)
Ministras pabrėžė, jog niekas nesako, kad kariniai ginklai bus naudojami prieš taikiai mitinguojančius protestuotojus

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Baltarusijos vidaus reikalų ministras Jurijus Karajevas, komentuodamas galimybę teisėsaugos pareigūnams panaudoti karinius ginklus prieš neteisėtų veiksmų dalyvius, teigė, kad sabotažą, teroro aktus ir išpuolius prieš saugumo pajėgas reikia nutraukti visomis priemonėmis, rašo RIA Novosti.

Opozicijos protestuotojai Minske, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Евгений Одиноков

"Kariniai ginklai pirmiausia taikomi slopinant nusikaltėlių veiksmus, kai visi kiti metodai jau išbandyti. Ir šiame pareiškime nėra nieko blogo", — sakė Karajevas interviu su politologu Aleksandru Sosnovskiu, kurį jo "Telegram" kanale paskelbė Baltarusijos žurnalistų sąjunga.

Ministras pabrėžė, kad niekas nesako, jog kariniai ginklai bus naudojami prieš taikiai mitinguojančius protestuotojus.

"Žmogus sukelia sabotažą ar teroro aktą. Jis užpuola policijos pareigūną. Jis ne tik priešinasi, bet ir naudoja smurtą. Natūralu, kad jis turi būti sustabdytas pasitelkus visą turimą pareigūno arsenalą: nuo fizinės jėgos iki karinės ginkluotės", — sakė Karajevas.

Sekmadienį opozicija surengė protesto veiksmus įvairiose Baltarusijos vietovėse. Didžiausia akcija įvyko Minske, kur protestuotojai surengė eitynes. Saugumo pajėgos, naudodamos specialią įrangą, sustabdė šią akciją Orlovskajos gatvės rajone ir sulaikė jos dalyvius.

Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Malšindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

Tegai:
protestai, Baltarusija
Rusijos jūrų laivynas

Rusijoje išbandyta nauja priešpovandeninė raketa

(atnaujinta 15:18 2020.10.28)
Bandymas buvo atliktas atliekant kvalifikacinius serijinius raketos bandymus ir buvo pripažintas sėkmingu

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Rusijos jūreiviai iš fregatos "Admiral Kasatonov" Barenco jūroje išbandė naują priešpovandeninę raketą, trečiadienį pranešė Šiaurės laivyno spaudos tarnyba, praneša RIA Novosti.

Kokia raketa buvo išbandyta, nenurodyta.

Rusijos vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

"Naujausios Šiaurės laivyno fregatos "Admiral Kasatonov" paleido priešpovandeninę raketą Barenco jūroje esančio laivyno poligone. Bandymas buvo atliktas atliekant kvalifikacinius serijinius produkto bandymus ir buvo pripažintas sėkmingu", — sakoma pranešime.

Vienas iš Šiaurės laivyno atominių povandeninių laivų stebėjo torpedą, kuri nuo raketos atsiskyrė jau po vandeniu. Taip pat šaudyti padėjo priešpovandeninis orlaivis Il-38, sraigtasparnis Ka-27 ir "Kola" flotilės torpedos valtis.

"Atlikdami raketų paleidimą, fregatos koviniai ekipažai užtikrintai parodė karinės technikos kokybę, didelį profesionalumą ir pasirengimą jūrinėms operacijoms", — pridūrė spaudos tarnyba.

Tegai:
Rusijos karinis jūrų laivynas, laivynas, Rusija
Dar šia tema
Rusija JT iškels klausimą dėl JAV pretenzijų į Mėnulio išteklius
Rusijos URM Vakarų reakciją į Putino pasiūlymą dėl INF sutarties pavadino neatsakinga