Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis pasirašė įstatymą, draudžiantį importuoti elektrą Rusijos

(atnaujinta 17:27 2019.12.28)
Įstatyme rašoma, kad esant dideliems kainų svyravimams elektros energijos rinkoje, nacionalinė komisija, įgyvendinanti valstybinį reguliavimą energetikos ir komunalinių paslaugų srityse, turi teisę nustatyti maksimalias kainas

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pasirašė įstatymo "Dėl elektros rinkos" pakeitimus, pagal kuriuos draudžiama importuoti elektrą iš Rusijos, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos prezidento spaudos tarnybą.

"Įstatyme nustatytas draudimas parduoti ir (arba) tiekti iš Rusijos Federacijos importuojamą elektros energiją (pagal dvišales sutartis ir dienos rinkoje). Taip pat Ukrainos ministrų kabinetas turi teisę atšaukti šį draudimą jo nurodytam laikotarpiui, kad būtų išvengta ekstremalių situacijų vieningoje Ukrainos energetikos sistemoje", — sakoma pranešime.

Įstatymas taip pat numato, kad esant dideliems kainų svyravimams elektros energijos rinkoje, Nacionalinė energetikos ir komunalinių paslaugų valstybinio reguliavimo komisija turi teisę nustatyti maksimalias kainas šioje rinkoje "dienai į priekį" su tinkamu pagrindimu.

Be to, Nacionalinė energetikos ir komunalinių paslaugų valstybinio reguliavimo komisija suteikia teisę laikinai nustatyti elektros energijos tiekimo tarifą gamintojams, kurie kogeneracinėse jėgainėse vykdo kombinuotą elektros ir šilumos energijos gamybą.

Ukrainos parlamentas gruodžio 4 dieną priėmė įstatymą, pagal kurį dvišaliais susitarimais buvo uždrausta importuoti elektrą iš Rusijos.

Ukraina nutraukė elektros energijos importą iš Rusijos 2015 metų rugsėjį. Rada leido importuoti elektrą pagal dvišalius susitarimus iš Rusijos ir Baltarusijos, o spalio pradžioje Ukraina atnaujino elektros importą iš Rusijos pagal tokius susitarimus.

Tegai:
elektros energijos importas, elektros energija, Rusija, Ukraina, įstatymas, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Zelenskis įvertino galimybę sudaryti dujų tranzito sutartį
Zelenskis Rusijos žurnalistams pasakojo apie susitikimą su Putinu
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai