Sniego senis iš smėlio

"Euronews": Europoje prasidėjo "pilkosios Kalėdos"

(atnaujinta 17:04 2019.12.28)
Vietoje balto sniego per Kalėdas šiais metais europiečių laukia lietus — globalinis atšilimas atsinešė su savimi "pilkąsias Kalėdas"

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Vietoje snieguotų "baltų Kalėdų", kurių tikėjosi europiečiai, šiais metais švenčių sezonu atėjo šilti ir drėgni orai, rašo "Euronews".

Europoje prasidėjo "pilkosios Kalėdos".

Šilto oro banga, kurią į Atlanto vandenyną atnešė Elzos audra, su Fabijano audros gūsiais pasklido iki Viduržemio jūros. Sicilijoje temperatūra Kūčių vakarą pakilo iki +16, o šaltame Sankt Peterburge, kur anksčiau žiemos metu užšaldavo Nevos upė, iki +5. Šveicarijoje aukščiausia gruodžio mėnesio temperatūra (+20,5) buvo užfiksuota ketvirtadienį, o sniego nenumatoma — Ženevoje orų prognozė žada +10 ir lietų.

Paprastai Šveicarijoje yra apie 20–30 proc. "baltųjų Kalėdų" tikimybė, tačiau šiemet sniego buvo tikimasi tik aukščiau nei 1 000 metrų virš jūros lygio. Meteorologas Michaelis Kruckeris mano, kad tai yra globalinio atšilimo ženklas.

"Ateityje Kalėdos bus šiltesnės. Kol kas tai yra maži pokyčiai, tačiau per ilgą laiką matoma akivaizdi tendencija", — sako jis.

Su juo sutinka danų meteorologas Steen Rasmussen. Anot jo, Danijoje temperatūra per Kalėdas taip pat yra aukštesnė nei įprasta, o sniego nesitikima.

Šilta ir Prancūzijoje, kur Fabijano audra atnešė šilumą iš Viduržemio jūros. Vietoj sniego šalies pietuose numatomi stiprūs lietūs, vėjo gūsiai ir smarki audra. Sniegas numatomas Prancūzijos Alpėse, bet ne lygumoje.

Užtat Alpių slidininkams atiteks daug sniego — dar lapkritį sinoptikai pažymėjo, kad Prancūzijos ir Italijos pasienyje iškrito 1,5 metro sniego.

Tegai:
sniegas, šventės, Europa
Temos:
Linksmų Kalėdų! (177)
Dar šia tema
Vilnius išrinko šventiškiausias miesto vitrinas
Sputnik Lietuva įrašė vaizdo sveikinimus prie pagrindinės Vilniaus eglutės
Lietuvos prezidentas pasveikino gyventojus su šv. Kalėdomis
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės
Grožio salonas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Aukščiausios kategorijos gydytoja Larisa Aleksejeva televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo, kaip išvengti užsikrėsti koronavirusu apsilankius kirpyklose.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kirpykloje galite atlikti tik tas procedūras, kaip kirpimas, šukuosenos formavimas. Veido procedūros nėra atliekamos, nes jūs turite dėvėti kaukę", — aiškino specialistė.

Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra.

"Kontaktas yra labai artimas, o jei kirpykloje yra užsikrėtusių, galite užsikrėsti ir jūs", — perspėjo gydytoja.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, grožio salonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19
Lietuva kompensuoja nuostolius ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos ir karantino