Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida atskleidė karalienės Elžbietos II makiažo ir aprangos paslaptį Kalėdoms

(atnaujinta 09:51 2019.12.26)
Anglijos karalienei drabužiai itin kruopščiai renkami jos kalėdinei kalbai, kuri įrašoma Bekingemo rūmuose

VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Anglijos karalienės Elžbietos II siuvėja Andžela Keli (Angela Kelly) atskleidė monarchės makiažo paslaptis, praneša britų leidinys "The Telegraph".

Anot Keli, karalienės kalėdinė kalba yra vienintelis metų įvykis, į kurį 93-erių Elžbieta II kviečia profesionalią makiažo meistrę. Darbą ji patikėjo Merlin Vidnes (Marilyn Wyddess). Pati našlė pasirašė konfidencialumo sutartį, todėl savo darbo nekomentuoja.

Рождество в Букингемском дворце, 21 декабря 2019 года
© REUTERS / Chris Jackson
Kalėdos Bekingemo rūmuose, 2019 metų gruodžio 21 diena

Karalienės apranga per kalėdinę kalbą taip pat yra nepaprastai svarbi, ir ji labai atsakingai renkasi garderobą — ne mažiau atsakingai nei žodžius savo kalbai. Anot Keli, kuri su karaliene dirba nuo 1994 metų, suknelės pasirinkimas Elžbietai II — ilgas procesas.

Pirmasis dalykas Bekingemo rūmuose — koks bus fonas ir dekoracijos, kurias televizijos kompanijos ketina naudoti filmavimams.

"Pirmiausia klausiu, kokias spalvas ir papuošimus jie [transliuotojai - Sputnik] ketina naudoti ir man pateikia išsamų aprašymą, įskaitant baldus, kuriuos jie nori nufilmuoti ir kaip bus papuošta eglutė", — leidinyje cituojama karalienės siuvėja.

Tuomet, pasak jos, ji pasirenka keletą karalienės aprangų, kurios gali būti tinkamos. Tačiau filmavimo komanda, o ne Elžbieta II ar Keli, pasirenka, kokią aprangą karalienė vilkės priešais kameras.

Британская королева Елизавета покидает церковь Святой Марии Магдалины после Рождественской службы королевской семьи, 25 декабря 2019 года
© REUTERS / PHIL NOBLE
Karalienė Elžbieta II palieka Šv. Marijos Magdalenos bažnyčią po karališkosios šeimos kalėdinių pamaldų 2019 metų gruodžio 25 dieną
Kaip Keli teigia savo knygoje "Karalienė, siuvėja ir drabužių spinta", raudoną spalvą sunku filmuoti, o vilkint žalią suknelę karalienė gali "susilieti" dekoracijų fone, ypač jei eglė nebus tinkamai papuošta.

Viskas, ką Keli lieka padaryti rengiant karalienės kalėdinę kalbą, yra susitarti su makiažo meistru atvykti į Bekingemo rūmus filmavimo dieną.

Рождество в Букингемском дворце, 21 декабря 2019 года
Chris Jackson
Kalėdos Bekingemo rūmuose, 2019 metų gruodžio 21 diena

Anot "The Telegraph", karalienė kalbą visada rašo pati. Greičiausiai šiais metais ji ją parašė praėjusį pirmadienį.

Elžbietos II suknelės, su kuria ji turėtų pasirodyti bažnyčioje, pasirinkimas prasideda maždaug prieš du mėnesius iki šventės. Keli stengiasi, kad Jos Didenybės aprangos spalvos nesikartotų keletą metų ir kad minia galėtų ją lengvai pastebėti.

Anot Keli, Elžbieta II per kiekvienas kalėdines šventes persirengia vidutiniškai septynis kartus.

Британская королева Елизавета и принцесса Шарлотта покидают церковь Святой Марии Магдалины после Рождественской службы королевской семьи, 25 декабря 2019 года
© REUTERS / PHIL NOBLE
Britanijos karalienė Elžbieta II ir princesė Šarlotė po karališkosios šeimos kalėdinių pamaldų 2019 metų gruodžio 25 dieną palieka Šv. Marijos Magdalenos bažnyčią
Tegai:
makiažas, apranga, Kalėdos, Elizabete II, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos (89)
Dar šia tema
Didžiosios Britanijos karalienė ruošiasi perleisti sostą savo sūnui
Elžbieta II įvardijo Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES datą
Aktoriaus Michailo Jefremovo automobilis avarijos vietoje Maskvos Smolenskos aikštėje vietoje

Jefremovas nelaiko savęs atsakingu mirtiną avariją, pareiškė aktoriaus advokatas

(atnaujinta 17:04 2020.07.04)
Tuo pačiu metu gynybinė pusė atsisakė atsakyti į klausimą, ar jo klientas vairavo mašiną mirtinos avarijos Maskvos centre metu

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Aktorius Michailas Jefremovas nelaiko savęs garsios avarijos Maskvos centre, kurioje žuvo kitas vairuotojas, kaltininku, penktadienį televizijos kanalu "Maskva 24" pasakojo aktoriaus advokatas Elmanas Pašajevas.

"Šiandien Jefremovas paskelbė, kad nelaiko savęs nekaltu dėl avarijos. Aš daugiau nieko nepaaiškinsiu — dar per anksti, tai yra, jis nepadarė šio nusikaltimo. Michailas Olegovičius, kai anksčiau sakė: "Aš noriu kompensuoti",  — ne kompensuoti, bet "esu pasirengęs sumokėti", nes jo automobilis dalyvavo avarijoje", — RIA Novosti cituoja advokato pranešimą.

Pašajevas taip pat atsisakė atsakyti į klausimą, ar jo klientas sėdėjo prie vairo, kai įvyko mirtina avarija.

"Jefremovas avarijos metu nieko neprisimena. Mes žinome, kokia buvo jo būklė. Būdamas kriminalinių reikalų specialistu, jei ką nors pasakiau, reiškia, kad turėjau ką nors konkretaus. Visi sako, kad atvyko policijos pareigūnai. Kada jie atvyko? Po avarijos. Visos istorijos susijusios su tuo, kas įvyko po to. Jefremovas teigė, kad jis pripažįsta kaltę. Jo automobilis pateko į avariją ir dėl šio automobilio kaltės žmogus žuvo. Tačiau yra tam tikrų punktų, jie nėra siejami nei su automobilio technine būkle, nei su kompetencija. Yra tam tikrų faktų", — sakė Elmanas Pašajevas televizijos kanalui "Rossija1" , komentuodamas savo pareiškimą, kad Jefremovas nepripažino kaltės.

Anot jo, "Jefremovas buvo automobilyje prieš ir po, ir avarijos metu".

"Aš neatsakysiu į klausimą, ar jis vairavo. Tyrimas ir teismas nustato, kas padarė konkrečią veiką. Gal ten buvo 10 žmonių, galbūt vienas. Už konkrečią veiką atsakingas konkretus asmuo", — sakė jis.

Jefremovas birželio 8 dienos vakare Maskvos Sodo žiede, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą važiuojančią "Lada", kurios vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu menininkas tuo buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Michailas Jefremovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Пресс-служба Таганского суда

Dabar Jefremovui paskirtas namų areštas. Jam gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 12 metų.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir Zacharovų šeimos paprašė atleidimo, taip pat pažadėjo pagalbos, jei "ji bus priimta". Menininkas teigė, kad bus pasirengęs atlikti sąžiningą bausmę, ir pavadino savo poelgį "neatleistina".

Nukentėjusiųjų advokatas Aleksandras Dobrovinskis RIA Novosti sakė, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai daugiau nesiūlys mirusiojo Sergejaus Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, kurią dabar turi nustyti teismas. Tačiau "Echo Maskvy" eteryje advokatas teigė, kad aktorius yra pasirengęs net įvaikinti Zacharovo vaikus, kad užtikrintų jiems deramą gyvenimą.

Tegai:
Maskva, avarija
Dar šia tema
"Išdaviau visus": Jefremovas po avarijos įrašė kreipimąsi
Žuvusiojo avarijoje šeima atsisakė priimti Jefremovo atsiprašymą
Jefremovas "pasirengęs įvaikinti" dėl jo kaltės žuvusio vyro nepilnamečius giminaičius
Advokatas papasakojo, kuo Voločkovai gresia skandalas su policija
armata, archyvinė nuotrauka

Rusijos "T-14 Armata" tankas buvo išbandytas nepilotuojamu režimu

(atnaujinta 15:20 2020.07.04)
Žiniasklaidos šaltiniai kariniame-pramoniniame komplekse tvirtina, kad išbandyta kovinė transporto mašina, apie kurią buvo skelbiama dar prie dvejus metus

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Tankas sunkiasvorės vikšrinio platformos "Armata" pagrindu buvo išbandytas nepilotuojamu režimu, RIA Novosti atskleidė šaltinis kariniame-pramoniniame komplekse.

2016 metais buvęs Gynybos ministerijos vyriausiojo šarvuotosios direkcijos vadovas Aleksandras Ševčenka interviu RIA Novosti teigė, kad 2018 metais bus sukurta bepiločio naujausio T-14 "Armata" tanko robotizuota versija. Anot jo, naujų transporto priemonių unikalumas slypi atviroje skaitmeninėje architektūroje, kuri sukūrė "gelžbetonio pagrindą šarvuočių robotizacijai".

"Armijos 2018" forume Rusijos gynybos ministerija pasirašė sutartį dėl 132 pagamintų "Armata" platformoje T-14 ir T-15 kovinių transporto priemonių pirkimo iš "Uralvagonzavod". Kaip anksčiau pranešė gynybos ministro pavaduotojas Aleksejus Krivoručko, visa sutartis bus įvykdyta iki 2021 metų pabaigos.

T-14 — vienintelis pasaulyje trečiosios pokario kartos tankas. "Armata" yra skirta kovoms vykdyti tiesiogiai kontaktuojant su priešu, palaikant motorizuotų šautuvų vienetų puolimą, sunaikinant įtvirtinimus, priedangoje esantį priešo personalą atvirose vietose.

Tegai:
ginkluotė, Rusija, T-14 "Armata"
Dar šia tema
Nauja Rusijos ginklų pergalė: kodėl Egiptas pasirinko 500 T-90MS
Kaip Rusija reagavo į NATO pratybas "Ramstein Alloy" Latvijoje
Fronto "nuotolinis darbas": naujausios nuotolinio minavimo ir išminavimo mašinos
"Atsitiktinai nufilmuota": kokiais ginklais Sirijoje Rusija nustebino visą pasaulį