Kalėdų Senelis

JAV parodytas Kenedžio laiškas mergaitei, nerimaujančiai dėl Kalėdų senelio

(atnaujinta 13:39 2019.12.26)
Aštuonerių metų amžiaus mergaitė iš Mičigano 1961 metais kreipėsi į prezidentą, nes sužinojo, kad TSRS planuoja išbandyti branduolinę bombą Naujosios Žemės salyne, o ten gyvena Kalėdų Senelis

VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. 1961 metais JAV prezidento Džono Kenedžio parašytas laiškas mažajai mergaitei, kuriame jis praneša, kad Kalėdų Seneliui nėra pavojaus dėl TSRS branduolinių bandymų, pristatytas parodoje Bostone, praneša "Associated Press".

Agentūros duomenimis, aštuonerių metų Michelle Rochon iš Mičigano valstijos parašė Kenedžiui laišką, kuriame ji papasakojo, kad nerimauja dėl "Kalėdų Senelio likimo" pasklidus žinioms apie TSRS planus išbandyti branduolinę bombą Naujosios Žemės salyne.

"Tau nereikia jaudintis dėl Kalėdų Senelio. Aš vakar su juo kalbėjau ir jam viskas gerai. Jis vėl aplankys visus per šias Kalėdas", — 1961 metų spalio 28 dienos laiške parašė Kenedis.

Kenedis pridūrė, kad "jis taip pat nerimauja dėl TSRS bandymų", — rašo agentūra.

Šis laiškas eksponuojamas Džono Kenedžio prezidento bibliotekos muziejuje Bostone, JAV.

Kartais laiškai Kalėdų seneliui patenka į Manheteną, bet norai vis tiek išsipildo >>

1961 metų spalio 30 dieną Naujosios Žemės salyno poligone TSRS išbandė galingiausią pasaulyje termobranduolinę bombą (dažnai vadinamą "caro bomba"), kurios principas grindžiamas energijos, išleistos per termobranduolės lengvųjų  branduolių sintezės reakciją, panaudojimu. Šis įvykis suvaidino svarbų vaidmenį nustatant branduolinį paritetą pasaulyje ir užkertant kelią atominių ginklų naudojimui.

Tegai:
Džonas F. Kenedis, Kalėdų Senelis, Kalėdos, JAV
Temos:
Linksmų Kalėdų! (177)
Dar šia tema
Trampas nesugebėjo įtikinti septynerių metų vaiko netikėti Kalėdų Seneliu
Šventėms pasiruošta! Pasaulio miestai belaukdami kalėdinio stebuklo
Benamis Kalėdų senelis: menininkas Banksy pristatė naują grafitį — video
Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka

Simonian sureagavo į penkių RT kanalų draudimą Lietuvoje

(atnaujinta 00:15 2020.07.09)
Ketvirtadienį Lietuvoje įsigalios draudimas transliuoti RT, RT HD, Ispanų RT, RT Documentary HD ir RT Documentary TV kanalus

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. RT ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian ironiškai pakomentavo draudimą transliuoti penkis RT kanalus Lietuvoje.

"Dmitrijus Kiseliovas neturi nieko bendra su "Russia Today". Dmitrijus Kiseliovas vadovauja naujienų agentūrai "Rossija segodnia". Net jei Google vertėjas jums pasakys, kad "Rossija segodnia" verčiama kaip "Russia Today", — ji parašė savo Telegram kanale.

Ketvirtadienį Lietuvoje įsigalios draudimas transliuoti RT, RT HD, Ispanų RT, RT Documentary HD ir RT Documentary TV kanalus. Praėjusią savaitę Latvijos valdžia priėmė panašų sprendimą, o Estija taip pat svarsto galimybę sekti pavyzdžiu.

Rygoje šį žingsnį argumentavo tuo, kad RT tariamai priklauso MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui Dmitrijui Kiseliovui, kuriam taikomos ES sankcijos.

Iš tikrųjų Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o RT vadovauja Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios įmonės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama.

Kiseliovas anksčiau pažymėjo, kad tokia Latvijos valdžios pozicija liudija jų "kvailumą ir neišmanymą". Jis sakė nuoširdžiai pasijuokęs dėl Rygos sprendimo ir šis draudimas neturi teisinės prasmės. Simonian savo ruožtu taip pat priminė, kad vietos valdžia jau seniai užblokavo "Sputnik" — ir tai netrukdo jam būti veiksmingu šaltiniu.

Baltijos valdžia ne kartą kliudė Rusijos žiniasklaidos darbui. Užsienio reikalų ministerija paskelbė aiškius koordinuotų šių valstybių linijos požymius.

Kaip pažymėta užsienio reikalų ministerijoje, žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse "aiškiai parodo, ko verti demagoginiai teiginiai apie Vilniaus, Rygos ir Talino įsipareigojimą laikytis demokratijos ir žodžio laisvės principų".

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Rusijos žiniasklaida, RT, Lietuva, Margarita Simonian
Dar šia tema
Lietuvos URM rekomenduoja Radijo ir televizijos komisijai drausti RT programas
Polittechnologas: Baltijos šalys bijo, kad RT privers lietuvius ir latvius susimąstyti
Estija svarsto galimybę uždrausti RT kanalų transliavimą
Rusijos ir Lenkijos siena, archyvinė nuotrauka

Valstybės Dūma paskelbė apie kaimyninių šalių poveikį Kaliningrado gyventojams

(atnaujinta 21:12 2020.07.08)
Kaip priminė deputatas Aleksandras Piatikopas, šis Rusijos regionas yra apsuptas NATO šalių — Lietuvos ir Lenkijos

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Rusijos įstatymas dėl Rusijos Federacijos teritorijų susvetimėjimo prilyginimo prie ekstremistinės veiklos labai aktualus Kaliningrado sričiai dėl jo geopolitinės padėties.

Tai "RIA Novosti" pareiškė Valstybės Dūmos deputatas Aleksandras Piatikopas.

Dokumentą pateikė Valstybės Dūmos Įstatymų leidybos komiteto vadovas Pavelas Krašeninikovas ir Rusijos Federacijos tarybos Konstitucinių įstatymų leidybos komiteto pirmininkas Andrejus Klišas. Anot Krašeninikovo, į Rusijos Federacijos baudžiamąjį kodeksą bus įtrauktas straipsnis už teritorinio vientisumo pažeidimą. Bausmė už jo pažeidimą — laisvės apribojimas nuo šešerių iki dešimties metų.

Pasak iniciatyvos autorių, įstatymas padės išvengti dviprasmiškos Rusijos Federacijos vientisumo interpretacijos.

Pasak Piatikopo, įstatymo projektas yra "daugiau nei aktualus" Kaliningrado sričiai, nes tai yra ypatingas Rusijos regionas, kurį supa NATO narės — Lietuva ir Lenkija.

"Ir Lietuvos, ir Vokietijos teritorijose yra gana rimtų revanšistinių grupuočių. Akivaizdu, kad Kaliningrado srities gyventojams daroma gana aktyvi kaimyninių valstybių ideologinė įtaka", — teigė deputatas.

Anot jo, iki koronaviruso pandemijos ir po sienų uždarymo Kaliningrado srities gyventojai aktyviai dirbo su kitomis šalimis ekonominėje srityje ir ten keliavo kaip turistai. Atsižvelgiant į tai, kaip sakė Piatikopas, "tam tikri sluoksniai norėtų sužaisti Kaliningrado srities korta".

Kaip pažymėta, pirmasis dokumento svarstymas Valstybės Dūmoje gali įvykti liepos 14 dieną.

Tegai:
Rusijos Valstybės Dūma, Valstybės Dūma, Kaliningrado sritis
Dar šia tema
Rusijos Valstybės Dūma tikisi, kad JAV nustos bandyti sugriauti PSO sistemą
Rusijos Valstybės Dūma įvertino JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" projektą
"Alibi rusofobijai pateisinti": Dūma įvertino Baltijos šalių pareiškimą dėl TSRS "kaltės"
Kaunas, archyvinė nuotrauka

Kauno "Akropolio" tualete rasta šovinių

0
Kauno “Akropolio” valytojos viename iš prekybos centro tualetų rado šovinių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, liepos 9 - Sputnik. Trečiadienio popietę viename iš Kauno "Akropolio" tualetų rasta šovinių, praneša Policijos departamentas.

Liepos 8 dieną apie 15.10 val. Kaune, Karaliaus Mindaugo prospekte, prekybos centre tvarkant tualeto patalpas, rasti du medžiokliniai šoviniai ir dvi tuščios šovinių tūtelės.

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 253 str. 1 d., neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Įvykio aplinkybės tiriamos.

0
Tegai:
Akropolis, Kaunas
Dar šia tema
Kaunas įsigijo pirmąją Baltijos šalyse konteinerių valymo mašiną
Kaunas atidaro naują irklavimo bazę: vyks nemokomas koncertas ant vandens