Nord Stream-2 statybos, archyvinė nuotrauka

Vokietijos žiniasklaida pirmauja pagal publikacijų apie "Nord Stream-2" skaičių

(atnaujinta 14:35 2019.12.26)
Tarptautinės bendrovės "LexisNexis" žiniasklaidos analitikai atliko RIA Novosti užsakytą tyrimą dėl užsienio žiniasklaidos pranešimų apie dujotiekio "Nord Stream-2" statybą ir politinių bei visuomenės veikėjų reakciją į projektą

VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Vokietijos žiniasklaida pirmauja pagal publikacijų apie "Nord Stream-2" skaičių, antrąją vietą užima JAV, o trečiąją — Ukrainos žiniasklaida, rodo "LexisNexis" tyrimas, kurio duomenis pateikia RIA Novosti.

Tarptautinės bendrovės "LexisNexis" žiniasklaidos analitikai atliko RIA Novosti užsakytą tyrimą dėl užsienio žiniasklaidos pranešimų apie dujotiekio "Nord Stream-2" statybą ir politinių bei visuomenės veikėjų reakciją į projektą. Korporacijos Rusijos padalinio specialistai išstudijavo 200 šalių, daugiau nei 100 tūkstančių žiniasklaidos publikacijų per 2019 metų spalio 30 — gruodžio 20 d. laikotarpį.

"LexisNexis" duomenimis, nuo 2019 metų spalio 30 dienos, kai buvo gautas paskutinis leidimas tiesti dujotiekį, užsienio žiniasklaidoje buvo publikuota 27,8 tūkst. medžiagų, skirtų "Nord Stream-2": du trečdaliai iš jų (20,9 tūkst. publikacijų) yra emocinio pobūdžio, likusi dalis — informacinio.

Vokietija buvo absoliuti medžiagų, susijusių su dujotiekiu, lyderė. Per pusantro mėnesio Vokietijos žiniasklaida publikavo 9851 medžiagą apie "Nord Stream-2", tai yra daugiau nei trečdalis (35 proc.) viso tyrimo laikotarpio publikacijų skaičiaus.

Antrojoje vietoje tarp šalių, kurių žiniasklaida labiausiai domėjosi naujuoju dujotiekiu, buvo Jungtinės Amerikos Valstijos (4799 publikacijų). Ukraina uždarė trejetuką (2030 medžiagų).

Tarp dešimties šalių, kurių žiniasklaida dažniausiai rašo apie "Nord Stream-2", pateko aštuonios Europos šalys: jau minėtos Vokietija ir Ukraina, Lenkija, Didžioji Britanija, Austrija, Šveicarija, Prancūzija, Graikija; taip pat JAV ir paskutinioji TOP 10-uke — Kanada.

Remiantis tyrimu, Rusijos projekto minėjimo pikas įvyko spalio 30 dieną (kai Danija paskutinė išdavė leidimą tiesti dujotiekį, 2009 publikacijos), taip pat lapkričio 8 dieną ("Nord Stream-2" apsaugos dėl sugriežtintos atnaujintos ES dujų direktyvos data, 1930 publikacijų). Taip pat nemažai publikacijų išleista gruodžio 12 (3043) ir gruodžio 18 (3136) dienomis — tai susiję su pranešimu apie naujų JAV sankcijų rengimą Rusijos dujotiekiams.

Antrąją tyrimo dalį, skirtą teigiamų ir neigiamų užsienio žiniasklaidos publikacijų apie "Nord Stream-2" skaičiui, planuojama paskelbti gruodžio 30 dieną.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Nord Stream-2, žiniasklaida, Vokietija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (304)
Dar šia tema
Lavrovas pažadėjo atsaką į JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
Rusija ruošiasi reaguoti į sankcijas prieš "Nord Stream-2"
RF tarybos pirmininkė sankcijas dėl "Nord Stream-2" pavadino absurdo apoteoze
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM tikisi, kad tarp Vašingtono ir PSO nugalės sveikas protas

(atnaujinta 16:52 2020.06.04)
JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas"

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Maskva tikisi, kad Vašingtone nugalės sveikas protas atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO), sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

"Tikimės, kad nugalės sveikas protas. Dabar labiau nei bet kada reikia solidarumo ir pasirengimo daugiašaliam bendradarbiavimui", — sakė ji.

JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas".

Anot jo, JAV "nukreips šias lėšas visam pasauliui skubiems sveikatos poreikiams patenkinti". Trampas anksčiau apkaltino PSO, kad Kinija nuslėpė koronaviruso epidemijos mastą.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV, Marija Zacharova
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ULAC vadovas papasakojo, ką dar reikia išmokti apie koronavirusą
PSO pakomentavo duomenis apie COVID-19 gydymą vitaminais
Petro Porošenka, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: teismas leido prievarta atvesdinti Petro Porošenką apklausai

(atnaujinta 16:50 2020.06.04)
Šios priemonės buvo patvirtintos po to, kai buvęs Ukrainos prezidentas ne kartą neatvyko į apklausas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Kijevo Pečersko apygardos teismas leido Ukrainos valstybiniam tyrimų biurui priverstinai apklausti buvusį prezidentą Petro Porošenką, praneša "Vesti".

Pasak leidinio, šios priemonės buvo patvirtintos po to, kai buvęs Ukrainos prezidentas ne kartą neatvyko į apklausas.

Laikraštis primena, kad Porošenka yra kviečiamas kaip liudytojas byloje dėl informacijos vykstant tarptautinėms deryboms, dalyvaujant Ukrainos prezidentui ir užsienio valstybių pareigūnams.

VTB Ne kartą kvietė buvusį prezidentą Porošenką dvejose bylose, tačiau šie bandymai buvo nesėkmingi.

Gegužės 26 dieną buvęs prezidentas buvo pakviestas apklausai dėl 43 paveikslų, kurie yra VTB tiriamos bylos objektai. Tačiau užuot atvykęs į apklausą, Porošenka surengė parodos atidarymą Ivano Gončaro muziejuje. Paveikslai, kuriuos jis pristatė parodoje, yra laikomi įrodymais buvusio prezidento sukčiavimo atveju.

Tegai:
apklausa, Petro Porošenka
Dar šia tema
Artėja anti-Maidanas: Porošenka ir jo parankiniai gali būti nubausti
Ukrainoje Porošenkai iškelta nauja baudžiamoji byla
Kaip Porošenka ir Lucenka bando išvengti atsakomybės už Maidano žudynes
Žiniasklaida: Porošenkai iškelta baudžiamoji byla dėl tėvynės išdavystės
Vilniuje vyks spalvingas Užupio Venecijos karnavalas

Vilniuje vyks spalvingas Užupio Venecijos karnavalas

(atnaujinta 17:29 2020.06.04)
Šventės metu šalia sostinės centro įsikūręs Užupio rajonas virs tikru Venecijos karnavalu ir pažers lankytojams dar neregėtų spalvų bei pramogų

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Šį savaitgalį sostinė alsuos itališka kultūra ir kvies Lietuvos gyventojus pasimėgauti tikromis atostogomis Italijoje visai čia pat – Vilniuje., rašoma miesto savivaldybės pranešime.

Šventės metu šalia sostinės centro įsikūręs Užupio rajonas virs tikru Venecijos karnavalu ir pažers lankytojams dar neregėtų spalvų bei pramogų.

Griausmingasis itališkas Venecijos karnavalas į Užupį lankytojus pakvies šeštadienio pavakarę. Tądien po atviru dangumi praeivius linksmins paslaptingi, ryškiais kostiumais ir tradicinėmis Venecijos kaukėmis pasidabinę personažai, pasirodymais džiugins šiuolaikinis cirkas ir "La Commedia dell’Arte", o Užupio gatvėse skambės gyvos kamerinės muzikos koncertai.

"Tai bus kostiumų, ryškių apdarų, meno ir muzikos kupinas renginys", – sako Kotryna Žilinskaitė, Venecijos karnavalą Užupyje sukursiančios menų organizacijos "Užiateka" vadovė.

Visi norintys lankytojai turės galimybę susikurti savo Venecijos karnavalo kaukę ir jungtis prie linksmybių. Vėliau tą patį šeštadienio vakarą restoranas „Užupio picerija“ kvies paskanauti tikros itališkos picos ir skambant itališko džiazo bei fanko muzikai šokti po žvaigždėtu dangumi vakarėlyje "Musica di carnevale per amici e amore".

Šventė vyks ne tik Užupyje – mieste veiks septynios kultūros, pramogų, renginių erdvės, restoranai kvies vaišintis tradiciniais itališkais patiekalais, vyks jaukūs koncertai, netradicinės parodos bei ekskursijos, sugrįš lankytojų pamėgti tradiciniai renginiai – "Gatvės muzikos diena" bei "Diner en Blanc". Detali renginio programa skelbiama svetainėje www.atostogosvilniuje.lt

Tegai:
karnavalas, Užupis, Vilnius