ES ir Rusijos vėliavos, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM įvertino ES nuostolius dėl sankcijų Rusijai

(atnaujinta 20:22 2019.12.26)
Pasak oficialios Rusijos URM atstovės, Rusijos valdžia visgi tikisi, kad Europoje yra "blaiviai mąstančių politikų, kurie gali bent jau paimti skaičiuoklę ir paskaičiuoti"

VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. ES nuostoliai dėl sankcijų Rusijai jau dabar siekia šimtus milijardų eurų, per trumpąją spaudos konferenciją sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Jų rezultatas buvo ne tik pablogėjusi Rusijos ir ES santykių <...> atmosfera, bet ir ES ūkio subjektų veiklos Rusijos rinkoje apsunkinimas. Europos Sąjungos nuostoliai dėl taikomų sankcijų jau dabar siekia šimtus milijardų eurų", — cituoja Zacharovą RIA Novosti.

Anot jos, Maskva vis dar tikisi, kad ES yra protingų politikų ir "jų blaivus protas gali atsispindėti nors tame, kad jie gali paimti skaičiuoklę ir paskaičiuoti".

"Jie taip pat gali susimąstyti, kaip suderinti santykius su Rusija, kartu atsižvelgiant į ilgalaikius savo šalių ir tautų interesus. Panašu, kad tai atitiks naujos ES vadovybės iškeltą uždavinį įgyvendinti strategiškesnį tarptautinių santykių kursą", — pridūrė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė.

Gruodžio 19 dieną ES Taryba oficialiai pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai šešiems mėnesiams — iki 2020 metų liepos 31 dienos. Šios priemonės susijusios su finansų, energetikos ir gynybos sektoriais, taip pat dvejopo naudojimo prekių sritimi. Sankcijų galiojimą 2015 metų kovo mėnesį Europos Vadovų Taryba susiejo su būtinybe "visiškai įgyvendinti Minsko susitarimus".

Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po jame vykusio referendumo tapo Rusijos teritorijos dalimi.

Vakarai, apkaltinę Rusijos Federaciją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių ir importo pakeitimo kurso ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija ne kartą pabrėžė, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis. Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau girdima nuomonė apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijos Federacijai.

Pastaruoju metu ES šalyse vis labiau išryškėja nuomonės apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijos Federacijai.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
Tegai:
sankcijos, ES, Rusija
Dar šia tema
ES įvardijo santykių su Rusija pokyčių sąlygą
Apklausa: dauguma didžiausių ES šalių gyventojų nori pagerinti santykius su Rusija
ES santykiai su Rusija — "peregruzka" ar "perezagruzka"?