Meksikoje archeologai atrado futbolo aikštės dydžio majų rūmus, archyvinė nuotrauka

Meksikoje archeologai atrado futbolo aikštės dydžio majų rūmus

(atnaujinta 17:46 2019.12.27)
Kasinėjimo vietoje dirbantys archeologai teigė, kad rūsys, laiptai, piliastrai ir kiti dekoratyviniai elementai yra geros būklės

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Archeologai per kasinėjimus Meksikoje, netoli Kankuno, atrado senovinius rūmus, kuriuose gyveno majų civilizacija, o rūmų dydis prilygsta futbolo aikštei, praneša "Deutsche Welle".

Mokslininkai teigia, kad konstrukcija yra 6 metrų aukščio ir 55 metrų ilgio, buvo naudojama daugiau nei prieš tūkstantį metų, apytiksliai 600–1050 mūsų eros metais.

"Šis darbas — tik pradžia, nes iki šiol mes atradome vieną didžiausių struktūrų, o yra ir kitų", — komentavo radinį Alfredo Barrera, archeologas iš Nacionalinio antropologijos ir istorijos instituto.

Kasinėjimo vietoje dirbantys archeologai teigė, kad rūsys, laiptai, piliastrai ir kiti dekoratyviniai elementai yra geros būklės.

Tyrėjai taip pat tiria kitus keturis rajone esančius pastatus, įskaitant altorių, dviejų daugiabučių namų griuvėsius ir apskritą konstrukciją, kuri galėtų būti krosnis.

Стена храма цивилизации майя в археологическом районе Кулуба, штат Юкатан, Мексика
© REUTERS / National Institute of Anthropology and History
Majų civilizacijos šventyklos siena Kulubos archeologiniame rajone, Meksikoje

Tarp 250 ir 900 metų majų civilizacija apėmė didžiąją dalį šių dienų pietų Meksikos, Gvatemalos, Belizo ir Hondūro, taip pat palaikė ryšius su kaimynais.

Tegai:
archeologai, Meksika
Dar šia tema
Archeologai rado bronzos amžiaus kapus, išklotus auksu
Baltijos jūroje prieš Putino panėrimą buvo atrastas minų laukas