Dujų tiekimas, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Rusijos ir Ukrainos susitarime dėl dujų tranzito neaiškus "Naftogaz" vaidmuo

(atnaujinta 17:58 2019.12.27)
Nežinia, kodėl Ukrainos įmonė veikia kaip tarpininkė, nepaisant to, kad Ukraina priėmė trečiąjį ES energetikos paketą, pareiškė ekspertas Igoris Juškovas

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Rusijoje ir Ukrainoje neliks abipusių pretenzijų pagal 2009 metų sutartis, sakė vyriausiasis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas interviu Sputnik radijui.

"Bus įvykdyti visi tie punktai, kurie buvo nurodyti tarpvyriausybiniuose protokoluose. Pirmasis punktas — atsisakyti abipusių pretenzijų. Šalys taip pat įsipareigoja neteikti jokių naujų pretenzijų. Iš esmės tai yra bylinėjimasis dėl sutarčių, galiojančių dėl dujų išgavimo ir tiekimo 2018 ir 2019 metais", — teigė ekspertas.

Pasak jo, ankstesni Stokholmo arbitražo sprendimai buvo susiję su sutartimi nuo 2009 iki 2017 metų imtinai. "Gazprom" galų gale pralaimėjo. Be to, "Gazprom" atsisako užginčyti 2020 metų balandžio mėnesio sprendimą dėl Švedijos teismo tranzito susitarimo ir todėl sutinka sumokėti "Naftogaz" 2,9 milijardo dolerių, ir toliau "Naftogaz" atsiima visus savo ieškinius dėl priverstinio išieškojimo visose Europos institucijose.

Tuo pačiu, šalys neturės abipusių pretenzijų pagal dvi sutartis nuo 2009 metų dėl dujų tiekimo ir tranzito.

Anot Juškovo, Ukrainos koncerno vaidmuo vis dar nėra aiškus, o dėl pačių sutarčių liko daug klausimų.

"Tikimybė įvykdyti [susitarimus — Sputnik] labai didelė. Tuo pačiu metu šalys pasirašo dujų tranzito sutartį. "Gazprom" su "Naftogaz", "Naftogaz" su naujuoju gamtinių dujų perdavimo operatoriumi. "Naftogaz" vaidmuo šioje istorijoje nėra visiškai aiškus. Kodėl jis veikia kaip tarpininkas? Todėl, kad ukrainiečiai pareiškia, kad jie įgyvendino Europos įstatymus — Trečiąjį energetikos paketą", — sakė jis. 

Eksperto teigimu, Trečiasis energetikos paketas kaip tik nenumato jokių tarpininkų. Todėl iš kur yra imamas "Naftogaz", koks jo vaidmuo, kodėl jam dar reikia pinigų — neaišku. Ir nėra visiškai aišku, ar jis tarpininkaus tik 2020 metais, o tada sudarys tiesiogines sutartis, ar bus tarpininkas penkerius metus.

Dujų tiekimo įranga, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Павел Паламарчук

Pasak jo, klausimų dėl susitarimų kyla nemažai.

Rusijos energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas patvirtino, jog Rusija ir Ukraina susitarė panaikinti tarpusavio pretenzijas nuo sausio 1 dienos.

Susitarimas dėl ieškinių, pagal kuriuos dar nėra galutinio sprendimo, panaikinimo tapo bendradarbiavimo protokolo dėl dujų, kurį Rusija ir Ukraina pasirašė gruodžio 20 dieną, dalimi.

Remiantis dokumentais, siekiant tęsti tranzitą, "Gazprom" sudarys tarpvalstybinį susitarimą su Ukrainos dujų perdavimo sistemos operatoriumi, o su "Naftogaz" — susitarimą dėl transportavimo pajėgumų rezervavimo.

Tegai:
Gazprom, Ukraina, Rusija, Ukrainos "Naftogaz"
Dar šia tema
Ukrainos vyriausybė surengė nepaprastąjį posėdį dėl dujų tranzito
Puškovas atsakė į Porošenkos reikalavimą įvesti sankcijas dujoms
Atskleistos naujos Rusijos ir Ukrainos sutarties dėl dujų tranzito detalės
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai