Sputnik Estija, archyvinė nuotrauka

Atsakymo į Sputnik Estija kreipimąsi laukiama per 30 dienų

(atnaujinta 16:29 2019.12.27)
Agentūros pašnekovas teigė, jog pateiktame prašyme nurodoma, kad MIA "Rossija segodnia" neįtraukta į fizinių ir juridinių asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Tikimasi, kad per 30 dienų Estijos policijos ir sienos apsaugos departamentas pateiks atsakymą į prašymą patikrinti sankcijų prieš MIA "Rossija segodnia" taikymo pagrindus ir persvarstyti sprendimą, dėl kurio Sputnik Estija darbuotojai gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, sakė agentūros patarėjas teisės klausimais RIA Novosti.

"Pateikus prašymą Estijos policijos ir pasienio apsaugos departamentui, per 30 dienų turėtų būti gautas atsakymas su departamento atstovų sprendimu, tokia tvarka. Po to per 30 dienų bus galima pateikti skundą teismui, jei iškils toks poreikis", — teigė teisininkas.

Agentūros pašnekovui buvo sunku įvertinti sprendimo perspektyvas.

"Estijoje tokios praktikos nėra. Tai yra ypatingas ir sudėtingas atvejis. Yra sąrašas asmenų, kuriems taikomos sankcijos, tačiau MIA "Rossija segodnia" jame nėra", — aiškino jis.

Teisininkas teigė, jog pateiktame prašyme nurodoma, kad "Rossija segodnia" neįtraukta į fizinių ir juridinių asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą.

"Kokį sprendimą priims valstybė [Estija — Sputnik], mes nežinome. Pamatysime, kaip departamentas paaiškins savo sprendimą. Šiandien turime trumpus laiškus. Situacijos neanalizavome, tačiau sankcijos jau yra taikomos, situacija yra nesąžininga", — pridūrė jis.

MIA "Rossija segodnia" penktadienį Estijos policijos ir pasienio apsaugos valdybai pateikė prašymą patikrinti sankcijų prieš agentūrą taikymo pagrindus ir peržiūrėti sprendimą, dėl kurio Sputnik Estija darbuotojai gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Pareiškime pažymima, kad MIA "Rossija segodnia" nėra įtraukta į ES sankcijų sąrašą, nors ten nurodytas agentūros generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas.

Estijos įstatymuose nurodoma, kad sankcijos gali būti taikomos tik tiems juridiniams ir fiziniams asmenims, kurie yra tiesiogiai paminėti sąraše. Ypač pabrėžiama, kad "Rossija segodnia" yra kontroliuojama Rusijos Federacijos, o ne MIA generalinio direktoriaus.

Gruodžio mėnesį Sputnik Estija darbuotojai gavo šalies Policijos ir pasienio apsaugos departamento laiškus su tiesioginėmis grasinimais iškelti jiems baudžiamąsias bylas, jei iki 2020 metų sausio 1 dienos nenutrauks darbo santykių su savo darbdaviu — tarptautine naujienų agentūra "Rossija segodnia".

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas situaciją dėl "Sputnik Estija" teigė, kad Rusijos valdžia padarys viską, kad palaikytų "Sputnik" darbą kitose šalyse. Šaltinis Maskvoje anksčiau RIA Novosti sakė, kad Didžiosios Britanijos kuratoriai dalyvauja Estijos valdžios institucijų veiksmuose, į tai bus atsižvelgiama siekiant artimiausiu metu imtis simetriškų priemonių britų žiniasklaidos atžvilgiu Rusijoje.

JT ėmė aiškintis susidariusią padėtį. ESBO gavo prašymą atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta. Savo ruožtu Europos Sąjunga nusprendė išsisukti nuo tiesioginio klausimo sprendimo ir visas pretenzijas nukreipė į Estijos valdžios institucijas. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išreiškė kritišką požiūrį į spaudimą "Sputnik Estija" atžvilgiu.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
sankcijos, Informacinė agentūra "Rossija segodnia", rusofobija, Estija, Sputnik
Dar šia tema
Diplomatas: ES kalba apie spaudos laisvės problemas užsienyje, tačiau tyli apie savąsias
Estijos URM skelbia, kad nepakeis savo pozicijos Sputnik atžvilgiu