Amerikos vėliava, archyvinė nuotrauka

Politologas: JAV vykdo užsienio politiką, nuo kurios visiems tenka gelbėtis

(atnaujinta 13:31 2019.12.28)
Amerikiečiai turi išvesti kariuomenę iš Sirijos, kad būtų išvengta taikių gyventojų mirčių, mano politologas Dmitrijus Žuravliovas

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Amerikiečiai į Siriją atnešė tik problemų, o Vašingtonas turėtų nustoti remti opoziciją, kontroliuojančią pabėgėlių stovyklą, kur miršta žmonės, sakė Regioninių problemų instituto generalinis direktorius, politologijos mokslų kandidatas Dmitrijus Žuravliovas interviu Sputnik radijui.

"Man atrodo, kad Trampui tam, jog užkirstų kelią civilių žūtims Sirijoje, ypač Idlibe, geriau iš ten išvesti Amerikos armiją. Ir nepalaikyti opozicijos, kuri galiausiai sukelia konfliktus ir nuolat kontroliuoja pabėgėlių stovyklas, kuriose ir miršta žmonės. Amerika, kaip visada, vykdo plataus užmojo užsienio politiką, o tada ragina visus gelbėtis nuo tos pačios politikos rezultatų. Nieko naujo", — teigė politologas.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas apkaltino Rusiją, Siriją ir Iraną, kad šie tariamai ketina "nužudyti civilius" Sirijos Idlibo provincijoje.

"Rusija, Sirija ir Iranas žudo arba ruošiasi nužudyti tūkstančius nekaltų civilių Idlibo provincijoje. Nedarykite to! Turkija daro daug, kad sustabdytų šį karą", — rašė jis savo Twitter paskyroje.

Tegai:
JAV, Sirija
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (107)
Dar šia tema
Ekspertas: JAV ruošiasi kibernetiniam karui
Lavrovas: Rusija nesiekia konfrontacijos su JAV
Šantažas ir dezinformacija: kaip JAV kovos su Rusijos įtaka