Maistas, archyvinė nuotrauka

Dietologė papasakojo, kuo pakeisti dešreles ant Naujųjų metų stalo

(atnaujinta 11:02 2019.12.30)
Taip pat gydytoja pasiūlė kepti duoną namuose arba pirkti kepyklose ir būti atsargiems renkantis sūrį

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Dietologė Lidija Jonova paragino žmones atkreipti dėmesį į patiekalų pasirinkimą Naujųjų metų stalui.

Nacionalinė žinių tarnyba leidiniui priminė, kad šventinėmis dienomis ant stalo visada yra dešros, sūrio ir žuvies patiekalų.

Dietologė pasiūlė dešrą pakeisti kepta mėsa.

Be to, gydytoja ragina būti atsargiems renkantis sūrį.

"Pelėsinis sūris, deja, nėra geriausias pasirinkimas, jis yra pagamintas iš nepatikrintų medžiagų", — sakė ji.

Taip pat gydytoja pasiūlė kepti duoną namuose arba pirkti kepykloje.

Tegai:
šventės, gydytojai, maistas
Dar šia tema
Gydytoja įvardijo dešimt produktų, kurie gali pakeisti vaistus
Gydytojas papasakojo apie trumpo popietės miego naudą
Gorbačiovas paguldytas į ligoninę dėl plaučių uždegimo
Ginkluoti kovotojai, archyvinė nuotrauka

Talibano atstovas paneigė pranešimus apie slaptą susitarimą su Rusija

(atnaujinta 14:26 2020.07.06)
Pasak oficialus Talibano politinio biuro Katare atstovo Suchelio Šachino, Kabulo vyriausybė nori išlaikyti valdžią savo rankose, todėl skleidžia tokius gandus, kurie gali sukelti bangą JAV ir sugriauti taikos procesą

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Afganistano radikalus judėjimas "Talibanas" vykdo savo tyrimą, pagrįstą žiniasklaidos pranešimais apie tariamą Rusijos ir talibų sąmokslą, ir šiuos kaltinimus vadina nepagrįstais, žvalgybos išgalvotais ir nukreiptais tam, kad pakenktų taikos procesui, pirmadienį RIA Novosti sakė oficialus Talibano politinio biuro Katare atstovas Suchelis Šachinas.

"Mes tęsiame savo tyrimą po žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos. Šie įtarimai yra netiesa, jie neturi jokio pagrindo ir juos žvalgybos agentūra pradeda Kabule tam, kad sugriautų taikos procesą ir jį atidėtų bei sudarytų naują vyriausybę", — sakė Šachinas. 

Anot jo, Kabulo vyriausybė nori išlaikyti valdžią savo rankose, todėl skleidžia tokius gandus, kurie gali sukelti bangą JAV ir sugriauti taikos procesą.

Birželio 26 dieną "The New York Times" paskelbė medžiagą, kurioje teigiama, kad Rusijos karinės žvalgybos vienetas skatino Talibaną už atlyginimą užpulti tarptautinę koaliciją Afganistane.

Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, komentuodamas "The New York Times" publikaciją, išreiškė apgailestavimą, kad kažkada didžiausia ir labiausiai gerbiama pasaulio žiniasklaida neišvengė tokių "ančių". Jis pridūrė, kad teiginiai apie "sąmokslą" yra melas. Žurnalistų paklausus, ar JAV prezidentas Donaldas Trampas šiais metais kokiu nors būdu aptarė šią temą su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu, Peskovas atsakė neigiamai.

Rusijos ambasada JAV reikalavo, kad šalies valdžia tinkamai reaguotų į grėsmes, kylančias diplomatams dėl naujienų apie Rusiją ir Afganistaną. Rusijos užsienio reikalų ministerija žiniasklaidos pranešimus pavadino melu. Trumpas straipsnį pavadino "užsakytu". Baltieji rūmai, Pentagonas ir JAV žvalgyba teigė, kad iki šiol pranešimai nepatvirtinti ir Trampas nebuvo apie juos informuotas.

Tegai:
Kabulas, Talibanas, Rusija
Dar šia tema
Pabėgėliai pasienyje ir taika su talibais: JAV ir Europa parodė pasauliui savo bejėgiškumą
Trampas: žvalgyba nustatė, kad duomenys apie Rusijos "sąmokslą" su Talibanu nepagrįsti
Atvira klastotė: JAV žvalgyba nepatikėjo informacija apie Rusijos "susitarimą" su Talibanu
Nord Stream-2

"Nord Stream-2" statyba negali būti atnaujinta iki rugpjūčio 3 dienos

(atnaujinta 15:29 2020.07.06)
Anksčiau DEA paskelbė pakeitusi leidimą "Nord Stream 2 AG" statyti "Nord Stream-2" Danijos vandenyse

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. "Nord Stream-2" statyba negali būti atnaujinta iki rugpjūčio 3 dienos, kai pasibaigia atnaujinto Danijos leidimo apskundimo terminas, pranešė šalies energetikos agentūra (DEA), rašo RIA Novosti.

Anksčiau DEA paskelbė pakeitusi "Nord Stream 2 AG" leidimą statyti "Nord Stream-2" Danijos vandenyse. Visų pirma, įmonei dabar leidžiama naudoti ne tik laivus su dinaminiu padėties nustatymu, bet ir inkarinius laivus, įgyvendinant projektą.

Kaip paaiškino agentūra, dujotiekio trasa eina už Baltijos jūros dugne palaidotų cheminių ginklų sąlyčio zonos ribų.

"Bet kuri šalis, suinteresuota sprendimu, gali pateikti apeliaciją... Apeliacijos turi būti pateiktos Skundų dėl energijos vartojimo tarybai per keturias savaites nuo sprendimo viešo paskelbimo dienos, tai yra iki rugpjūčio 3 dienos. Leidimas negali būti naudojamas nepasibaigus apeliacijos terminui", — sako DEA.

Projektas apima 55 milijardų kubinių metrų pajėgumų per metus dujotiekio tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vienu akcininku "Gazprom".

Partneriai Europoje — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 %, tai yra, iki 950 milijonų eurų kiekvienas. JAV aktyviai priešinasi projektui. Gruodį JAV "Nord Stream-2" įvedė sankcijas, reikalaudamos iš kompanijų nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą. Šveicarijos "Allseas" beveik iškart paskelbė apie darbų sustabdymą. Rusija ne kartą pabrėžė, kad projektas yra komercinis ir naudingas Europai.

"Gazprom" imasi priemonių baigti dujotiekio tiesimą ir tikisi, kad jis bus paleistas 2020 metų pabaigoje arba 2021 metų pradžioje. Šiuo metu nutiesta apie 94 % vamzdyno.

Tačiau birželio 4 dieną keletas senatorių, įskaitant įtakingą respublikoną Tedą Kruzą, pristatė JAV Senatui įstatymo projektą dėl naujų sankcijų "Nord Stream-2" atžvilgiu. Anot jų, sankcijos taikomos visiems statybose dalyvaujantiems laivams, tiems, kas palengvina šių laivų aprūpinimą, įmonėms, kurios teikia jiems draudimo ir uosto paslaugas, taip pat tiems, kurie išduoda pažymą pradėti eksploatuoti dujotiekį.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Danija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Senatas įtraukė sankcijas prieš "Nord Stream-2" į JAV biudžeto projektą
Vokietija atmetė JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"