Antonis Macierevičius, archyvinė nuotrauka

Varšuva apkaltino Putiną noru sunaikinti Lenkijos ir JAV aljansą

(atnaujinta 21:53 2019.12.30)
Buvęs Lenkijos gynybos ministras tvirtina, kad Rusijos prezidento pasisakymai yra "politiškai agresyvūs"

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Buvęs Lenkijos gynybos ministras Antonis Macierevičius apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną noru sunaikinti "Lenkijos ir Amerikos aljansą".

Praeitos savaitės pabaigoje į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasadorius Lenkijoje Sergejus Andrejevas, po to, kai Putinas pasisakė apie praėjusio amžiaus 30-ųjų Lenkijos politiką.

Vladimiras Putinas pavadino "niekšu" ir "antisemitine kiaule" Lenkijos ambasadorių Vokietijoje Juzefą Lipskį, kuris 1938 metais palaikė Hitlerį ir jo idėją išsiųsti Lenkijos žydus į Afriką.

"Naujausi prezidento Putino pareiškimai yra politinė agresija prieš Lenkijos valstybę ir yra dar vienas veiksmų, skirtų sunaikinti dabartinę politinę tvarką Europoje, ypač Lenkijos ir Amerikos aljansą bei Vidurio Europos Sąjungą "Trys jūros", ženklas", — cituoja Macierevičiaus pranešimą RIA Novosti.

Buvęs ministras, pagarsėjęs savo pareiškimais, taip pat tvirtina, kad Rusija jau XXI amžiuje turėjo planų "kurti naują Europą, paremtą Rusijos ir Vokietijos aljansu", taip pat tai, kad Rusija derėjosi su buvusiu Lenkijos ministru pirmininku Donaldu Tusku ir neva siūlė dalyvauti "Ukrainos padalijime".

Aleksejus Puškovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Астапкович

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, komentuodama Lenkijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimą, kuriame Rusija buvo kaltinama Antrojo pasaulinio karo istorijos iškraipymu, teigė, kad Varšuva daugelį metų kenkė "tiek ekspertų darbui, tiek dvišaliams santykiams". Ji taip pat pažymėjo, kad tezė apie istorijos perrašymo, norint įtikti dabartinei politinei konjunktūrai, nepriimtinumą buvo pagrindinė kuriant ryšius su Varšuva, tačiau ji to nepriėmė.

Lenkijos vadovybė laiko JAV pagrindine karine-politine sąjungininke. Varšuva aktyviai pasisako už amerikiečių karinio kontingento plėtrą Lenkijoje, perka amerikietiškus ginklus, sudaro ilgalaikes energijos, ypač suskystintų dujų, tiekimo sutartis.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Rusija, Lenkija
Dar šia tema
Putinas atsisakė taikytis su Lenkija
Rusijos ambasadorius iškviestas į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją
Zacharova papasakojo, kodėl Rusijos ambasadorius buvo iškviestas į Lenkijos URM