Dujų tranzitas, archyvinė nuotrauka

Rusija ir Ukraina pasirašė dujų tranzito sutartį

(atnaujinta 09:30 2019.12.31)
Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pranešė, kad dujų tranzito sutartis buvo pasirašyta penkeriems metams

VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Po penkių dienų derybų Rusija ir Ukraina pasirašė dokumentų paketą, užtikrinantį Rusijos dujų tranzitą per Ukrainą nuo sausio 1 dienos, žurnalistams sakė "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris.

"Po penkių dienų nenutrūkstamų dvišalių derybų Vienoje buvo priimti galutiniai sprendimai ir pasiekti galutiniai susitarimai. Kartu buvo pasirašytas visas susitarimų ir sutarčių rinkinys, ir šie susitarimai iš tikrųjų yra didelis paketinis sandoris, atkuriantis šalių interesų pusiausvyrą", — cituoja Milerį RIA Novosti.

"Nuo šiandien šie dokumentai įgyja teisinę galią ir užtikrina Rusijos dujų tranzitą per Ukrainą po 2019 metų gruodžio 31 dienos", — sakė jis.

Savo ruožtu Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pranešė, kad sutartis buvo pasirašyta penkerių metų laikotarpiui. Kijevas tikisi per šį laikotarpį gauti daugiau nei septynis milijardus dolerių.

Jis pridūrė, kad dokumente numatyta per pirmus metus išpumpuoti 65 milijardus kubinių metrų dujų, o per ateinančius ketverius metus — 40 milijardų kubinių metrų.

Gruodžio 20 dieną Rusija ir Ukraina pasirašė bendradarbiavimo dėl dujų protokolą. Remiantis dokumentu, "Gazprom" Stokholmo teismo sprendimu sumokėjo "Naftogaz" 2,9 milijardo dolerių. Vėliau įmonės pasirašė taikos sutartį dėl visų pretenzijų atsisakymo, dėl kurių galutinio nuosprendžio nėra.

Tegai:
Vladimiras Zelenskis, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom, dujų tranzitas, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: Rusijos ir Ukrainos susitarime dėl dujų tranzito neaiškus "Naftogaz" vaidmuo
Rusijos energetikos ministerija įvertino "Gazprom" ir "Naftogaz" derybas
Penkios Ukrainos bendrovės pasirašė sutartį su "Gazprom"