Dujų tranzitas, archyvinė nuotrauka

Rusija ir Ukraina pasirašė dujų tranzito sutartį

(atnaujinta 09:30 2019.12.31)
Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pranešė, kad dujų tranzito sutartis buvo pasirašyta penkeriems metams

VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Po penkių dienų derybų Rusija ir Ukraina pasirašė dokumentų paketą, užtikrinantį Rusijos dujų tranzitą per Ukrainą nuo sausio 1 dienos, žurnalistams sakė "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris.

"Po penkių dienų nenutrūkstamų dvišalių derybų Vienoje buvo priimti galutiniai sprendimai ir pasiekti galutiniai susitarimai. Kartu buvo pasirašytas visas susitarimų ir sutarčių rinkinys, ir šie susitarimai iš tikrųjų yra didelis paketinis sandoris, atkuriantis šalių interesų pusiausvyrą", — cituoja Milerį RIA Novosti.

"Nuo šiandien šie dokumentai įgyja teisinę galią ir užtikrina Rusijos dujų tranzitą per Ukrainą po 2019 metų gruodžio 31 dienos", — sakė jis.

Savo ruožtu Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pranešė, kad sutartis buvo pasirašyta penkerių metų laikotarpiui. Kijevas tikisi per šį laikotarpį gauti daugiau nei septynis milijardus dolerių.

Jis pridūrė, kad dokumente numatyta per pirmus metus išpumpuoti 65 milijardus kubinių metrų dujų, o per ateinančius ketverius metus — 40 milijardų kubinių metrų.

Gruodžio 20 dieną Rusija ir Ukraina pasirašė bendradarbiavimo dėl dujų protokolą. Remiantis dokumentu, "Gazprom" Stokholmo teismo sprendimu sumokėjo "Naftogaz" 2,9 milijardo dolerių. Vėliau įmonės pasirašė taikos sutartį dėl visų pretenzijų atsisakymo, dėl kurių galutinio nuosprendžio nėra.

Tegai:
Vladimiras Zelenskis, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom, dujų tranzitas, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: Rusijos ir Ukrainos susitarime dėl dujų tranzito neaiškus "Naftogaz" vaidmuo
Rusijos energetikos ministerija įvertino "Gazprom" ir "Naftogaz" derybas
Penkios Ukrainos bendrovės pasirašė sutartį su "Gazprom"
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai