Ukrainos generalinė prokuratūra, archyvinė nuotrauka

Ukrainos generalinė prokuratūra nebeegzistuoja

(atnaujinta 21:37 2020.01.03)
Pažymima, kad Ukrainos generalinė prokuratūra buvo "politizuota, suskirstyta į įtakos sferas" ir jos visas dėmesys sutelktas į "žinybinius karus"

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Ukrainos generalinė prokuratūra nustojo egzistavusi ir tapo Generalinio prokuroro biuru. Apie tai buvo pranešta žinybos svetainėje.

Pavadinimas pakeistas iš pagrindų pertvarkant teisėsaugos organo veiklą.

Pažymima, kad Ukrainos generalinė prokuratūra buvo "politizuota, suskirstyta į įtakos sferas" ir jos visas dėmesys sutelktas į "žinybinius karus".

Ukrainiečiai buvo nepatenkinti jos darbu: remiantis Razumkovo centro sociologiniais tyrimais, 70% respondentų pareiškė nepasitikėjimą prokuratūra.

"Generalinei prokuratūrai buvo pavaldūs prokurorai, kurie, užuot dirbę teisingumo labui, tarnavo oligarchų, politinių jėgų, kitų įtakingų Ukrainos visuomenės žmonių interesams arba tiesiog praturtėjo naudodamiesi prokuratūros galiomis", — sakoma žinybos tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Vykdant reformą darbuotojai buvo atestuojami, po to 55% prokurorų buvo atleisti kaip neatitinkantys keliamų reikalavimų.

Naujojo Ukrainos generalinio prokuroro pareigas 2019 metų rugpjūtį pradėjo eiti buvęs teisingumo ministro pavaduotojas ir Ukrainos prezidento kanceliarijos pavaduotojas Ruslanas Riabošapka. Prieš tai Generalinei prokuratūrai vadovavo buvęs "Petro Porošenkos bloko" vadovas Jurijus Lucenka.

Tegai:
prokuratūra, Ukraina
Dar šia tema
Bedarbis apgaule "užsidirbo" beveik 65 tūkst. eurų ir pabėgo į Ukrainą
Ukraina išsiuntė Lietuvos programišių į JAV
Ukrainoje iškelta baudžiamoji byla, traukiniui pervažiavus Krymo tiltu