Sraigtasparnis, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: 152 Vokietijos armijos sraigtasparnių tik 20 yra paruošti kovai

(atnaujinta 21:33 2020.01.03)
2019 metais Vokietijos "Tiger" kovinių sraigtasparnių skraidymo programa buvo įvykdyta tik 80 procentų, praneša "Bild", remdamasis Bundesvero vidaus dokumentais

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Tik 20 Bundesvero sraigtasparnių yra kovinėje parengtyje, praneša "Bild": aštuoni puolamieji sraigtasparniai "Tiger" ir dvylika "NH90".

Anot Bundesvero atstovų, kaltė šioje situacijoje tenka gamintojui — "Airbus Helicopters". Ekspertai pažymi, kad žemas sraigtasparnių kovinis parengimas turi įtakos pilotų rengimo procesui.

2019 metais Vokietijos "Tiger" kovinių sraigtasparnių skraidymo programa buvo įvykdyta tik 80 procentų, praneša "Bild", remdamasis Bundesvero vidaus dokumentais.

Priežastis — patikrinimai, kurie atskleidė žemą kovinės parengties lygį: praėjusių metų lapkričio duomenimis, iš 53 "Tiger" sraigtasparnių tik 8 buvo visiškai parengti. "NH90" transporto sraigtasparnių atveju veikė 12 iš 99.

Leidinyje rašoma, kad Bundesveras kaltina gamintoją. Anot Vokietijos armijos atstovų, įmonė nevisiškai vykdo savo sutartinius įsipareigojimus. Kartu Bundesveras pripažįsta, kad dalis kaltės tenka pačioms ginkluotosioms pajėgoms.

Tegai:
sraigtasparnis, Vokietija
Dar šia tema
Kovinis sraigtasparnis Mi-24 modernizuotas iki "skaitmeninio" lygio
Lietuvos kariuomenė už 300 mln. eurų pirks šešis JAV sraigtasparnius
Sraigtasparnis Mi-38 Emyratuose: arabų šeichai keičia JAV aviacijos techniką į rusišką
Atsakymas "Mistraliams". Koks bus naujasis Rusijos sraigtasparnių nešėjas