Vašingtonas, JAV, archyvinė nuotrauka

JAV užfiksuotas mažiausias gyventojų skaičius per 100 metų

(atnaujinta 23:07 2020.01.03)
Kaip rašoma gyventojų surašymo biuro pranešime spaudai, per pastaruosius metus JAV gyventojų skaičius išaugo apie 1,5 mln. žmonių, tai yra mažiau nei pusė procento

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. JAV gyventojų surašymo biuras pirmadienį paskelbė pranešimą, pagal kurį šalyje 2019 metais buvo užfiksuotas mažiausias gyventojų skaičiaus augimo tempas per pastarąjį šimtmetį, pranešė laikraštis "Hill", cituodamas agentūros pranešimą.

Kaip rašoma surašymo biuro pranešime spaudai, per pastaruosius metus JAV gyventojų skaičius išaugo apie 1,5 mln. žmonių, tai yra mažiau nei pusė procento. 2019 metais amerikiečių skaičius sudarė 328 mln. žmonių.

Pažymima, kad tai yra žemiausias gyventojų skaičiaus augimo tempas JAV nuo Pirmojo pasaulinio karo.

Laikraščio duomenimis, tik aštuoniose šalies valstijose gimstamumas ir toliau didėjo, tuo tarpu 42 valstijose 2019 metais gimstamumas buvo mažesnis nei 2018 metais.

Agentūros pranešime teigiama, kad mirtingumas viršija gimstamumą keturiose valstijose: Meine, Naujajame Hampšyre, Vermonte ir Vakarų Virdžinijoje.

"Nors natūralus prieaugis yra pagrindinė JAV gyventojų skaičiaus augimo priežastis, jis per pastaruosius penkerius metus sulėtėjo. Natūralus prieaugis, kai gimstamumas viršija mirtingumą, pirmą kartą per kelis dešimtmečius nukrito žemiau milijono žmonių", — teigia surašymo biuro demografė Sandra Džonson.

Be to, lėtėjant gyventojų skaičiaus augimo tempui, mažėjo ir tarptautinė migracija į JAV. 2019 metais migracijos į JAV lygis sumažėjo iki 595 tūkst. žmonių — tai buvo žemiausias procentas per pastarąjį dešimtmetį, tuo tarpu 2015–2016 metų laikotarpiu jis viršijo milijoną žmonių.

Tegai:
gimstamumas, mirtingumas, gyventojai, JAV
Dar šia tema
JAV: vis dar reikia daryti spaudimą rusams, pergalė jau arti
Puškovas susitaikymą su JAV jų priešrinkiminiu laikotarpiu laiko neįmanomu
Varšuva apkaltino Putiną noru sunaikinti Lenkijos ir JAV aljansą