Lenkijos prezidentas Andžejus Duda

Lenkijos prezidentas atšaukė kelionę į forumą Izraelyje dėl Putino

(atnaujinta 22:45 2020.01.03)
Be to, renginys Jeruzalėje buvo organizuotas dalyvaujant Izraelio užsienio reikalų ministrui Izraeliui Katzui, kuris anksčiau pareiškė, kad lenkai "įsiurbė antisemitizmą su motinos pienu"

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Lenkijos prezidentas Andžejus Duda nedalyvaus Pasauliniame Holokausto forume Izraelyje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos laikraštį "Gazeta Wyborcza".

"Andžejus Duda nepasinaudos kvietimu dalyvauti Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išvadavimo 75-ųjų metinių iškilmėse, kurias rengia Jad Vašem institutas Jeruzalėje", — rašo laikraštis.

Kaip pranešama, viena pagrindinių atsisakymo keliauti priežasčių yra ta, kad "svarbiausias šių iškilmių svečias turėtų būti Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas".

Dar viena problema, kaip rašoma, yra ta, kad renginys Jeruzalėje buvo organizuotas dalyvaujant Izraelio užsienio reikalų ministrui Izraeliui Katzui, kuris praėjusiais metais pareiškė, kad lenkai "įsiurbė antisemitizmą su motinos pienu".

Be to, pažymėta, kad iškilmės Izraelyje laikomos alternatyva renginiams, kurie vyks Aušvice sausio 27 dieną.
Pasaulinis Holokausto forumas Izraelyje vyks penktą kartą. Prancūzijos, Vokietijos ir Italijos prezidentai jau patvirtino atvykimą.

Anksčiau Vladimiras Putinas pavadino "niekšu ir antisemitine kiaule" buvusį Lenkijos ambasadorių Vokietijoje Juzefą Lipskį, kuris 1938 metais palaikė Hitlerį ir jo idėją išsiųsti Lenkijos žydus į Afriką.

Putinas pasakė, kad nesiruošia palaikyti ryšių su šalimi, kurioje sovietų kareivių juodinimas ir jų žygdarbių neigimas iškeltas į valstybės politikos lygmenį.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova įvertino Rusijos ambasadoriaus Sergejaus Andrejevo iškvietimą į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją. Anot jos, Lenkijos vadovybė bando "pakreipti situaciją savo naudai".

Tegai:
Izraelis, Vladimiras Putinas, Lenkija, Andrzejus Duda
Dar šia tema
Varšuva apkaltino Putiną noru sunaikinti Lenkijos ir JAV aljansą
Zacharova papasakojo, kodėl Rusijos ambasadorius buvo iškviestas į Lenkijos URM
Istorikai įvertino Lenkijos premjero ir Lietuvos prezidento teiginius apie karą
Putinas ir Lenkija: kas iš tikrųjų klastoja istoriją