Kalakutas, archyvinė nuotrauka

Lenkijoje užfiksuotas paukščių gripo protrūkis

(atnaujinta 22:32 2020.01.03)
Jau užregistruoti trys ligos židiniai. Visi užkrėsti paukščiai nugaišinti ir sunaikinti, paskelbtas karantinas, atliekama dezinfekcija

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Atsakinga Lenkijos veterinarijos institucija informavo apie du naujus labai didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkius, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Nauji paukščių gripo protrūkiai užregistruoti Liubartuvo apskrities regione. Gripas pasireiškė tame pačiame kaime, kuriame gruodžio 31 dieną buvo nustatytas pirmasis šios ligos atvejis.

Antrasis H5N8 potipio didelio patogeniškumo protrūkis pasireiškė kaimyniniame kalakutų auginimo ūkyje, kuriame buvo laikoma daugiau kaip 9 tūkst. šių naminių paukščių. Visi ūkyje auginti kalakutai sunaikinti.

Trečiasis paukščių gripo protrūkis patvirtintas kalakutų fermoje, kurioje auginta daugiau kaip 20,6 tūkst. kalakutų. Atsižvelgus į situaciją rajone ir protrūkius kaimyniniuose ūkiuose, buvo atrinkti mėginiai, kuriuos ištyrus Lenkijos veterinarijos tyrimų institute, patvirtinta paukščių gripo diagnozė. Visi šiame ūkyje auginti kalakutų jaunikliai nugaišinti ir sunaikinti.

Regione paskelbtas karantinas, ūkiuose atliekama dezinfekcija.

Veterinarijos specialistai primena, kad viena svarbiausių prevencinių priemonių, galinčių užkirsti kelią virusui patekti į paukščių laikymo vietas, yra biologinio saugumo priemonių įgyvendinimas ir jų laikymasis. 

Tegai:
Lenkija, gripas, paukščių gripas, paukščiai
Dar šia tema
"Pragariškos JAV sankcijos": kodėl neverta jų bijoti?
Lietuvoje šis gripo sezonas gali sukelti didelį mirtingumą
Iš Rusijos pasienio į Lietuvą grąžinta apie 20 tonų vištienos
ŽŪM: iki metų pabaigos ūkininkams bus išmokėta 545 mln. eurų paramos