JAV Valstybės departamentas Vašingtone, archyvinė nuotrauka

JAV Valstybės ir Saugumo departamentai uždraudė biuro įrenginiuose naudoti "TikTok"

(atnaujinta 23:50 2020.01.04)
Kaip sakė JAV karinio jūrų laivyno kibernetinės vadovybės atstovas Deivas Benhamas, sprendimas uždrausti "TikTok" vartotojams patekti į vidinį tinklą buvo priimtas kaip "kova su esamomis ir kylančiomis grėsmėmis"

VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. JAV Valstybės ir Saugumo departamentai uždraudė darbuotojams oficialiuose įrenginiuose paleisti socialinio tinklo programą "TikTok", priklausančią Kinijos įmonei "ByteDance", pranešė "The Washington Times".

Anksčiau buvo pranešta, kad JAV karinio jūrų laivyno kariai negalės prisijungti prie agentūros vidaus tinklo, jei jų telefone bus įdiegta programa "TikTok".

Kaip sakė JAV karinio jūrų laivyno kibernetinės vadovybės atstovas Deivas Benhamas (Dave Benham), sprendimas uždrausti "TikTok" vartotojams patekti į vidinį tinklą buvo priimtas kaip "kova su esamomis ir kylančiomis grėsmėmis".

"TikTok" programa nėra patvirtinta naudoti vyriausybės įrenginiuose Valstybės departamente... Darbuotojams rekomenduojama atsisiųsti tik patvirtintas komercines programas į jiems patikėtus vyriausybės įrenginius", — teigė Valstybės departamento atstovas.

Panašiai tvirtino ir JAV Saugumo departamentas.

"TikTok" dar nekomentavo JAV vyriausybės draudimo naudoti programą biuro įrenginiuose.

Anksčiau JAV senatoriai Čakas Šumeris (Chuck Schumer) ir Tomas Kotonas (Tom Cotton) išsiuntė laišką Nacionalinės žvalgybos vadovui Džozefui Magvairui (Joseph Maguire), prašydami atlikti "nacionalinio saugumo rizikos vertinimą" dėl vis populiaresnės Kinijos mobiliosios programėlės.

Įstatymų leidėjams ypač kėlė rūpestį tai, kad vartotojams neskelbtina informacija gali patekti į Kinijos vyriausybės rankas ir kad ši programėlė gali manipuliuoti turiniu ir imtis cenzūros. "TikTok" atstovai atsakydami teigė, kad jų veikla nedaro įtakos jokiai pasaulio vyriausybei, tame tarpe ir Kinijos.

Tegai:
grėsmė nacionaliniam saugumui, grėsmė, programa, Valstybės saugumo departamentas, JAV
Dar šia tema
Kinijoje plinta nežinomo tipo pneumonija
Žiniasklaida: 90-aisiais Britanija norėjo paversti Rusiją asocijuota NATO nare
NASA

NASA įvardijo rimčiausią incidentą kosmose

(atnaujinta 00:45 2021.03.05)
Remiantis atvirais šaltiniais, sprogęs išmestas prietaisas priklausė Ukrainos vidutinio sunkumo raketos "Zenit-3SLBF" viršutinei pakopai, kuri 2011 metų liepą iš Baikonūro kosmodromo paleido Rusijos kosminį teleskopą "Spektr-R"

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. NASA įvardijo rimčiausią incidentą kosmose per penkerius metus. Apie tai pranešama JAV kosmoso agentūros "Johnson Space Center" ataskaitoje, rašo RIA Novosti.

Kalbama apie Rusijos viršutinės pakopos "Fregat-SB" sprogimą 2020 metų gegužę. 18-osios Jungtinių Valstijų oro pajėgų kosminės erdvės valdymo eskadrilės duomenimis, po incidento orbitoje susidarė 65 nuolaužos.

"Remiantis naujais duomenimis, tai buvo rimčiausias tokio pobūdžio incidentas per pastaruosius penkerius metus", — sakoma pranešime.

Iki 2021 metų vasario pradžios amerikiečių stebėjimo prietaisai užfiksavo 325 šiukšles 100–6 000 kilometrų aukštyje, susidariusias dėl sprogimo. Iš jų kosmose liko 309.

Apie "Fregat-SB" sprogimą gegužę Twitter pranešė 18-oji JAV oro pajėgų kosmoso valdymo eskadrilė. Remiantis atvirais šaltiniais, sprogęs išmestas prietaisas priklausė Ukrainos vidutinio sunkumo raketos "Zenit-3SLBF" viršutinei pakopai, kuri 2011 metų liepą iš Baikonūro kosmodromo paleido Rusijos kosminį teleskopą "Spektr-R".

Tegai:
sprogimas, NASA
Koronavirusas

Gydytoja paaiškino, kodėl koronavirusas yra pavojingas vyresnio amžiaus žmonėms

(atnaujinta 00:39 2021.03.05)
Ji paaiškino, kad pagyvenusio žmogaus imuninė sistema paprastai sunkiai reaguoja į infekciją, o kai ji susiduria su nauju infekcijos sukėlėju, tai yra ypač pavojinga

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Vyresni pacientai turi nedaug jaunų ląstelių, todėl, susidūrę su koronaviruso infekcija, jie ją ištveria daug sunkiau nei jauni, sakė Olga Tkačeva, Rusijos gerontologinių tyrimų ir klinikinio centro direktorė, praneša RIA Novosti.

"Koronaviruso infekcija yra pirmoji infekcija žmonijos istorijoje, kuri labai priklauso nuo amžiaus: kuo vyresnis žmogus, tuo didesnė rizika. Kodėl vyresnio amžiaus pacientams ypač pavojinga susitikti su koronavirusu? Nes jie turi labai mažai jaunų ląstelių, galinčių reikiamai reaguoti į naują infekciją", — sakė ji.

Ji paaiškino, kad pagyvenusio žmogaus imuninė sistema paprastai sunkiai reaguoja į infekciją, o kai ji susiduria su nauju infekcijos sukėlėju, tai yra ypač pavojinga.

Tegai:
gyventojų amžius, amžius, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Mobilusis telefonas, archyvinė nuotrauka

Nuo šiol ULAC telefonu konsultuos šalies gyventojus dėl skiepų

(atnaujinta 00:48 2021.03.05)
Norint apsisaugoti nuo pavojingų užkrečiamųjų ligų, būtina laikytis sudarytų skiepijimo schemų, primena ULAC

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Pastaruoju metu visuomenėje kyla daug diskusijų apie skiepus, todėl dėl informacijos gausos internete ir spaudoje dažnai atsiranda daug klausimų, rašo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) centras.

ULAC specialistai priminė, kad norint apsisaugoti nuo pavojingų užkrečiamųjų ligų, būtina laikytis sudarytų skiepijimo schemų.

Nuo dabar darbą pradeda ULAC skiepų linija. Paskambinus telefonu (8 5) 2300123 galima pasidomėti visais rūpimais klausimais apie privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamus į LR vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių įtrauktus skiepus, suaugusiems bei keliautojams skirtus skiepus.

Taip pat bus suteikta visa rūpima informacija apie COVID-19 skiepus.

Tegai:
skiepai, vakcina, koronavirusas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta daugiau nei 500 COVID-19 atvejų
Europos Sąjunga pradėjo "Sputnik V" vakcinos ekspertizę
Australijoje medicinos darbuotojas pateko į reanimaciją po to, kai pasiskiepijo "Pfizer"