JAV Valstybės departamentas Vašingtone, archyvinė nuotrauka

JAV Valstybės ir Saugumo departamentai uždraudė biuro įrenginiuose naudoti "TikTok"

(atnaujinta 23:50 2020.01.04)
Kaip sakė JAV karinio jūrų laivyno kibernetinės vadovybės atstovas Deivas Benhamas, sprendimas uždrausti "TikTok" vartotojams patekti į vidinį tinklą buvo priimtas kaip "kova su esamomis ir kylančiomis grėsmėmis"

VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. JAV Valstybės ir Saugumo departamentai uždraudė darbuotojams oficialiuose įrenginiuose paleisti socialinio tinklo programą "TikTok", priklausančią Kinijos įmonei "ByteDance", pranešė "The Washington Times".

Anksčiau buvo pranešta, kad JAV karinio jūrų laivyno kariai negalės prisijungti prie agentūros vidaus tinklo, jei jų telefone bus įdiegta programa "TikTok".

Kaip sakė JAV karinio jūrų laivyno kibernetinės vadovybės atstovas Deivas Benhamas (Dave Benham), sprendimas uždrausti "TikTok" vartotojams patekti į vidinį tinklą buvo priimtas kaip "kova su esamomis ir kylančiomis grėsmėmis".

"TikTok" programa nėra patvirtinta naudoti vyriausybės įrenginiuose Valstybės departamente... Darbuotojams rekomenduojama atsisiųsti tik patvirtintas komercines programas į jiems patikėtus vyriausybės įrenginius", — teigė Valstybės departamento atstovas.

Panašiai tvirtino ir JAV Saugumo departamentas.

"TikTok" dar nekomentavo JAV vyriausybės draudimo naudoti programą biuro įrenginiuose.

Anksčiau JAV senatoriai Čakas Šumeris (Chuck Schumer) ir Tomas Kotonas (Tom Cotton) išsiuntė laišką Nacionalinės žvalgybos vadovui Džozefui Magvairui (Joseph Maguire), prašydami atlikti "nacionalinio saugumo rizikos vertinimą" dėl vis populiaresnės Kinijos mobiliosios programėlės.

Įstatymų leidėjams ypač kėlė rūpestį tai, kad vartotojams neskelbtina informacija gali patekti į Kinijos vyriausybės rankas ir kad ši programėlė gali manipuliuoti turiniu ir imtis cenzūros. "TikTok" atstovai atsakydami teigė, kad jų veikla nedaro įtakos jokiai pasaulio vyriausybei, tame tarpe ir Kinijos.

Tegai:
grėsmė nacionaliniam saugumui, grėsmė, programa, Valstybės saugumo departamentas, JAV
Dar šia tema
Kinijoje plinta nežinomo tipo pneumonija
Žiniasklaida: 90-aisiais Britanija norėjo paversti Rusiją asocijuota NATO nare
Medicinos darbuotojos

Didžioji Britanija pateikė vieną blogiausių antrosios koronaviruso bangos scenarijų

(atnaujinta 17:05 2020.07.14)
Kaip pabrėžia vietos mokslininkai, sveikatos priežiūros sistemai pasiruošti reikėtų iki rugsėjo mėnesio

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. JK Medicinos mokslų akademijos mokslininkai ir ekspertai pateikė "vidutiniškai pesimistišką scenarijų", kuris galėtų išsipildyti žiemą, prasidėjus antrajai koronaviruso bangai.

Anot britų leidinio "The Independent", Didžiosios Britanijos nacionalinė sveikatos tarnyba negalės reaguoti į antrąją COVID-19 bangą taip, kaip į pirmąją, nes antroji sutaps su sezoniniu gripu, skubios operacijos daugeliui pacientų gali būti atidėtos, taip pat gali padidėti sergamumas tarp medicinos personalo.

Pasak ekspertų, per antrąją koronaviruso bangą Didžiojoje Britanijoje nuo šių metų rugsėjo iki kitų metų birželio mėnesio ligoninėse gali mirti iki 120 tūkst. pacientų, jei nebus imtasi jokių veiksmų siekiant užkirsti kelią infekcijai. Pikas, pasak ekspertų, bus pasiektas 2021 metų sausio–vasario mėnesiais.

Esant ne tokiam sunkiam scenarijui, plitimo greitis bus šiek tiek mažesnis — 1,5, o ne 1,7, tačiau iki kitų metų birželio iki 75 tūkst. žmonių vis dar gali mirti. Pikas taip pat ateis sausio–vasario mėnesiais, kai medicinos įstaigos jau bus užimtos dėl gripo epidemijos.

Jei plitimo greitį galima išlaikyti ties 1,1, tada iki kitų metų birželio gali mirti iki 1300 žmonių.

Mokslininkai paragino valdžios atstovus imtis veiksmų dabar ir sukurti testavimo ir sekimo sistemas, kurios būtų paruoštos šimtams tūkstančių pacientų, kuriems reikia atlikti tyrimus. Tarp rekomendacijų taip pat yra masinis skiepijimas nuo gripo ir valstybės lygio ligų stebėjimo sistema.

"Modelis rodo, kad mirčių skaičius gali būti didesnis dėl naujos COVID-19 bangos žiemą, tačiau šias rizikas galima sumažinti, jei nedelsdami imsimės veiksmų. Esant santykinai mažam atvejų skaičiui, COVID-19 dabar yra kritinis laikotarpis, per kurį turime pasiruošti blogiausiam, kas mūsų gali laukti žiemą", — teigė tyrimo vadovas profesorius Stephen'as Holgate'as.

Profesorės Azra Ghani teigimu, 120 tūkstančių mirčių "nėra prognozė". Anot jos, mokslininkai bandė apibūdinti, kas gali nutikti, jei šalis beveik pamirš koronavirusą ir grįš į ankstesnį gyvenimą taip, lyg nieko nebūtų nutikę.

"Tai nereiškia, kad taip gali nutikti. Tai tam, kad suprastume, kas gali nutikti, ir kad atsimintume, jog COVID-19 neišėjo, o mes turime veikti dabar", — teigė ji.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 569 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Didžioji Britanija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Kasčiūnas mano, kad sveikatos apsaugos ministras apleido vėžiu sergančius žmones
Lietuva neplanuoja atnaujinti ES vidinių sausumos sienų kontrolės
RT, archyvinė nuotrauka

RF Taryba paragino URM atkreipti dėmesį į Sputnik ir RT situaciją Baltijos šalyse

(atnaujinta 16:12 2020.07.14)
Anksčiau Federacijos tarybos Laikinasis informacijos politikos ir žiniasklaidos santykių komitetas priėmė pareiškimą, kuriame Rusijos URM ir kitos vykdomosios įstaigos raginamos įvesti sankcijas Baltijos šalių valdžios institucijoms dėl padėties aplink RT ir Sputnik

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Padėtis Baltijos šalyse su RT ir Sputnik reikalauja nuodugnių diskusijų ir Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos dėmesio, sakė Rusijos Federacijos tarybos Konstitucinių įstatymų leidybos komiteto pirmininkas Andrejus Klišas, praneša RIA Novosti.

"Tam reikia išsamių diskusijų ir Užsienio reikalų ministerijos dėmesio", — komiteto posėdyje sakė jis.

Anot jo, žurnalistų teisių pažeidimas, ypač Baltijos šalyse, yra sistemingas.

"Tai atrodo kaip sistemingas darbas, nuosekli šių valstybių reguliavimo institucijų politika. Tai, be abejo, turi politinį komponentą. Man atrodo, kad atsakomieji politiniai veiksmai yra (tinkami). Žinoma, ne apie šių šalių žurnalistus, mes kalbame ne apie veidrodines priemones. Bet valdininkai, kurie priima tokius sprendimus, yra atsakingi už savo veiksmus", — įsitikinęs jis.

Praėjusią savaitę Federacijos tarybos Laikinasis informacijos politikos ir žiniasklaidos santykių komitetas priėmė pareiškimą, kuriame Rusijos užsienio reikalų ministerija ir kitos vykdomosios įstaigos raginamos įvesti sankcijas Baltijos šalių valdžios institucijoms dėl padėties aplink RT ir Sputnik.

Klišas anksčiau RIA Novosti sakė, kad tokie užsienio valstybių veiksmai neturėtų likti be atsako, o Rusijos sankcijos turėtų būti skiriamos valdininkams, pažeidžiantiems Rusijos žiniasklaidos teises.

Liepos 8 dieną Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) paskelbė sustabdysianti televizijos programų RT, RT HD, RT Español, RT Documentary HD ir RT Documentary programų retransliavimą ar platinimą internetu. LRTK pirmininkas Mantas Martišius teigė, kad nuo liepos 9 dienos sustabdoma transliacija, nes "RT kontroliuoja Dmitrijus Kiseliovas, kuris įtrauktas į asmenų, kuriems taikomos ES sankcijos, sąrašą".

Anksčiau Latvija uždraudė RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary ir RT TV kanalų transliavimą, savo sprendimą argumentuodama tuo, kad jie neva priklauso Dmitrijui Kiseliovui, MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui, kuriam taikomos ES sankcijos.

Anksčiau Estijoje buvo uždrausta Sputnik Estija veikla.

Tačiau atkreiptinas dėmesys į tai, kad Dmitrijus Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o RT vadovauja Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios įmonės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad Latvijos, Lietuvos ir Estijos veiksmai RT kanalų atžvilgiu yra ciniškas įsipareigojimų žiniasklaidos laisvei pažeidimas. Anot jos, keista, kad "dar nė vienas tos pačios Europos Sąjungos valstybės pareigūnas nepakomentavo šiurkštaus žodžio laisvės pažeidimo ir kovos su kitaip mąstančiais Baltijos šalyse".

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

 

Tegai:
Rusija, Baltijos šalys, Sputnik, RT
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT
Dar šia tema
"Ciniškas įsipareigojimų pažeidimas": Zacharova apie RT draudimus Lietuvoje ir Latvijoje
RT transliavimo draudimas: Vakarai pamiršo, kaip kovoti su Rusija
Kalėjimo tvora

Lietuvoje mažėja įkalintų asmenų skaičius

(atnaujinta 16:38 2020.07.14)
Nuo šių metų liepos 1 dienos teismai gali dažniau taikyti alternatyvias laisvės atėmimo bausmes — baudą, laisvės apribojimą ir baudžiamojo poveikio priemones

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Lietuvoje per pastaruosius metus daugiau nei vienu tūkstančiu — apie 16 proc. sumažėjo įkalintų asmenų skaičius, pranešė Teisingumo ministerija.

Šiuo metu bausmę atlieka 198 asmenys, skaičiuojant 100 tūkst. gyventojų, kai prieš dvejus metus jų buvo 232. 

"Ši kalinių mažėjimo tendencija išliks ir toliau. Įsigaliojo įstatymų pataisos, padedančios plačiau ir dažniau taikyti alternatyvias bausmes, atsisakyti atgyvenusio požiūrio į nuteistųjų priežiūrą, pasitelkiant naujus darbo metodus, skatinti nuteistąjį keisti nusikalstamą elgesį", — rašoma pranešime.

Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, šie pokyčiai atspindi, kokį poveikį padarė pastaraisiais metais pradėtos esminės permainos tiek baudžiamojoje politikoje, tiek ir bausmių vykdymo sistemoje

Ministras pabrėžė, kad įgyvendinta reforma leidžia taikyti didesnę baudžiamosios atsakomybės formų įvairovę, nebūtinai susijusią su laisvės atėmimu

"Laikomasi požiūrio, kad nuteistasis turi dirbti ir prisidėti prie savo išlaikymo bausmės atlikimo metu. Visuomenė bus daug saugesnė, jeigu tokiam asmeniui suteiksime postūmį ir paskatinsime atsiriboti nuo kriminalinės aplinkos, padėsime jam pritapti visuomeniniame gyvenime, kad niekada nebegrįžtų atgal", — sakė jis.

2018 metų sausio 1 dieną pataisos įstaigose buvo 6599 nuteistieji ir suimtieji, o šių metų liepos 13 dieną — 5537. Nuteistųjų per minėtą laikotarpį sumažėjo 764 asmenimis, o suimtųjų — 298. Tikimasi, kad pagal įkalintų asmenų skaičių jau greitu laiku šalis pasitrauks iš "lyderio" pozicijų Europos Sąjungoje. Šiuo metu pagal įkalintų asmenų skaičių, tenkantį 100 tūkst. gyventojų, šalis tik nežymiai lenkia Čekiją — 194 asmenys, Slovakiją — 192, Lenkiją — 185.

Teisingumo ministerijoje priminė, jog nuo šių metų liepos 1 dienos teismai gali dažniau taikyti alternatyvias laisvės atėmimo bausmes — baudą, laisvės apribojimą ir baudžiamojo poveikio priemones. Taip pat galima dažniau atidėti bausmės vykdymą ar taikyti lygtinį paleidimą, kurio metu nuteistasis būtų prižiūrimas probacijos pareigūno. Vien pirmą dieną, kai įsigaliojo įstatymų pakeitimai, Lietuvos probacijos tarnyba savo žinion perėmė 162 lygtinai paleistus asmenis.

Jankevičiaus teigimu, pasiteisino pozityvaus elgesio skatinimo sistema, leidžianti sukurti dviejų lengvo ir griežto režimų pakopų sistemą, motyvuojančią nuteistuosius dirbti, keisti gyvenseną.

Tegai:
kaliniai, Lietuva, Teisingumo ministerija
Dar šia tema
Teisingumo ministerija papasakojo apie naują nuteistųjų resocializacijos sistemą
Lietuvos teismų prašymai užsienyje esančius teismus pasieks greičiau