Žvalgybinis lėktuvas Beechcraft RC-12P, archyvinė nuotrauka

Lėktuvas Lietuvos oro bazės atliko žvalgybą prie Kaliningrado srities sienų

(atnaujinta 19:58 2020.01.05)
Amerikos žvalgybinis NATO misijos orlaivis praskrido palei Rusijos sieną daugiau nei aštuonių tūkstančių metrų aukštyje

VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. JAV oro pajėgų žvalgybinis lėktuvas "Beechcraft RC-12X Liberty" atliko žvalgybinį skrydį netoli Kaliningrado srities sienos, praneša stebėjimo šaltinis "Plane Radar".

Lėktuvas 10:05 pakilo iš bazės Lietuvoje. Maždaug po pusvalandžio lėktuvas priartėjo prie Kaliningrado srities sienos. Skrydis įvyko daugiau nei aštuonių tūkstančių metrų aukštyje, vidutinis greitis buvo apie 450 kilometrų per valandą.

Užsienio dronai ir žvalgybiniai orlaiviai, ypač iš JAV, vis dažniau pradėjo skraidyti prie Rusijos sienų. Jie taip pat matomi netoli karinių bazių Sirijoje.

Pentagonas atsisako nutraukti žvalgybines operacijas.

Interviu Sputnik radijui metu leidinio "Segodnia.ru" vyriausiasis redaktorius, Donbaso karo analitikas Jurijus Kotenokas jau pažymėjo, kad NATO dirba ir imasi veiksmų ten, kur Rusija yra pagrindinė priešininkė.

Tegai:
JAV žvalgyba, Lietuva, NATO, Rusija
Dar šia tema
JAV lėktuvai atliko žvalgybą prie Rusijos sienų
Luhansko Liaudies Republikoje Latvijos šnipas "Elfas" nuteistas kalėti 10,5 metų
Nausėda siūlo leisti žvalgybos institucijoms taikyti prevencinius pokalbius
Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas

Turkija nebijo JAV sankcijų, pareiškė Erdoganas

(atnaujinta 19:47 2020.10.25)
Turkijos prezidentas pažymėjo, jog jo šalis — ne gentinė valstybė ir nepasiduos JAV grasinimams

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas vėl pareiškė, kad jo šalis nepasiduos JAV, kurios reikalauja iš Ankaros atsisakyti Rusijos oro gynybos sistemų S-400, grasinimams.

"Mes ėmėmės veiksmų dėl (amerikiečių naikintuvų įsigijimo — Sputnik) F-35, o jūs grasinate mums ir reikalaujate, kad mes grąžintume S-400 Rusijai. Bet mes ne gentinė valstybė, o Turkija", — pareiškė Erdoganas kalbėdamas Malatijos mieste. Transliacija vyko Turkijos lyderio Twitter paskyroje.

Naujausių Rusijos oro gynybos sistemų S-400 pristatymai, sukėlę krizę Turkijos su JAV santykiuose, prasidėjo 2019 metų liepos viduryje. Vašingtonas reikalavo atsisakyti sandorio ir mainais įsigyti JAV kompleksus "Patriot", grasindamas atidėti ar net atšaukti naujausių naikintuvų F-35 pardavimą Turkijai, taip pat taikyti sankcijas pagal CAATSA (įstatymas "Dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis"). Ankara atsisakė nusileisti ir tęsė derybas dėl papildomos S-400 partijos.

Tegai:
sankcijos, Redžepas Tajipas Erdoganas, JAV, Turkija
ES vėliava

Europos Sąjunga atsakė į Erdogano patarimą Makronui gydytis psichiką

(atnaujinta 19:31 2020.10.25)
Be to, spalio 24 dieną buvo pranešta, kad Paryžius pasmerkė šiurkščius prezidento Erdogano žodžius ir atšaukė ambasadorių iš Ankaros konsultacijoms

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalų ir saugumo politikos klausimais Žosepas Borelis paragino Turkiją sustabdyti pavojingą konfrontacijos spiralę.

Jis pakomentavo prezidento Redžepo Tajipo Erdogano žodžius. Pastarasis patarė savo kolegai iš Prancūzijos Emanueliui Makronui gydyti psichiką. Borelis savo atsakymą paskelbė Twitter.

Jis taip pat laiko Erdogano pareiškimą Makronui nepriimtinu.

"Europos Vadovų Tarybos išvadose yra tikras pasiūlymas atnaujinti mūsų santykius, tačiau šiai teigiamai darbotvarkei reikalinga Turkijos valdžios politinė valia. Priešingu atveju Turkija bus dar labiau izoliuota", — pridūrė jis.

Spalio 24 dieną buvo pranešta, kad Paryžius pasmerkė šiurkščius prezidento Erdogano žodžius ir atšaukė ambasadorių iš Ankaros konsultacijoms.

Turkijos prezidentas pasiūlė Prancūzijos lyderiui gydytis psichiką po to, kai Makronas pažadėjo apsaugoti pasaulietines savo šalies vertybes nuo radikalaus islamo. Kartu jis pabrėžė, kad islamas, kaip religija, patiria krizę visame pasaulyje.

Spalio 16 dieną Paryžiaus priemiesčiuose buvo nužudytas mokytojas. Paaiškėjo, kad žudikas buvo 18-metis Abdula Anzorovas, kilęs iš Rusijos.

Nusikaltėlis užpuolė mokytoją dėl to, kad per žodžio laisvės pamoką jis parodė pranašo Mahometo animacinius filmus. Tada jis paskelbė nužudyto vyro nukirstos galvos nuotrauką ir kreipėsi į Prancūzijos prezidentą, nurodydamas, kad jis "įvykdė egzekuciją mokytojui, kuris išdrįso pažeminti pranašą Mahometą".

Makronas nusikaltimą pavadino teroro išpuoliu. Pasak prezidento, prancūzų kalbos mokytojas mirė "mokydamas vaikus žodžio laisvės, laisvės tikėti ar netikėti".

Istorijos mokytojo nužudymo baudžiamojoje byloje buvo sulaikyti keturi žmonės. Tai yra artimi teroristo pažįstami, tarp jų yra ir jaunuolio giminaičių. Yra žinoma, kad Anzorovas turėjo pabėgėlio statusą Prancūzijoje — jis turėjo leidimą gyventi šalyje, išduotą 2020 metų kovo 4 dieną.

Tegai:
Prancūzija, Emanuelis Makronas, Turkija, Redžepas Tajipas Erdoganas, ES
Dar šia tema
Armėnijos prezidentas paragino ES ir NATO daryti spaudimą Turkijai dėl Karabacho  
JAV griežtai pasmerkė Turkijos vykdomus S-400 bandymus
Ruduo, archyvinė nuotrauka

Spalio 26 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:50 2020.10.25)
Rytoj, spalio 26 dieną, Ožiaragiui patariama nešvaistyti laiko sprendžiant klausimus, kurie iš tikrųjų nėra svarbūs. Mergelei svarbu pasirinkti svarbų ir perspektyvų tikslą ir nukreipti visas jėgas jam pasiekti, Skorpionui bus sėkmingos finansinės operacijos

Avinas (21.03 - 20.04)
Šiandien jūsų sėkmės paslaptis yra pozityvus mąstymas: prisitaikę prie gero, galite įveikti visas profesines kliūtis ir, nors ir ne be sunkumų, pasiekti tai, ko siekiate.

Jautis (21.04 - 21.05)


Žvaigždės primygtinai rekomenduoja išlaikyti savitvardą — net vienas neatsargus žodis gali sugadinti jūsų santykius su mylimu žmogumi, o jūs, įpykęs, paprastai pasakote tai, ko nenorėjote pasakyti.

Dvyniai (22.05 - 21.06)
Šiandien nėra pati geriausia diena priimti svarbius sprendimus, todėl reikia atsisakyti veiksmų, kurie gali sukelti kardinalius gyvenimo pokyčius — dar neatėjo jų laikas.

Vėžys (22.06 - 22.07)
Judant tikslo, tiek profesinio, tiek asmeninio, link, svarbiausia eiti nesustojant į priekį, kitaip tai netaps tikrove.

Liūtas (23.07 - 21.08)
Šios dienos pauzė darbe gali lemti tai, kad jūsų vykdomas verslas praras tempus: neturėtumėte to leisti, nebent, žinoma, norite sėkmingai jį įgyvendinti.

Mergelė (08.22 - 09.23)
Kuo daugiau dalykų suplanuosite šiandien, tuo greičiau galėsite juos atgaivinti, o pasiekę rezultatą galėsite atsipalaiduoti — tikrai to nusipelnėte.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)
Ieškant atsakymo į svarbų klausimą, svarbu įsiklausyti ne į proto argumentus, bet į tai, ką jums šnabždės vidinis balsas — jis padės įvertinti visus veiksnius ir suteikti kompetentingų patarimų.

Skorpionas (24.10 - 22.11)
Diena palanki dirbti su klaidomis — tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime: analizuodami esamą situaciją ir darydami iš jos teisingas išvadas, galėsite išvengti jų pasikartojimo ateityje.

Šaulys (23.11 - 21.12)


Šiandien jums svarbu prisiminti seną posakį, kad skubų darbą velnias renka: bet kokie darbai turi būti atliekami ramiai ir lėtai, tik tada liksite patenkinti rezultatu.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)
Bandydami pasiekti viską iš karto, sugaišite tik savo laiką ir jėgas: pradėdami dirbti turite sudaryti išsamų planą ir aiškiai jo laikytis — tik taip galite pasiekti sėkmę.

Vandenis (21.01 - 18.02)
Profesinė sėkmė nusišypsos tik tiems, kurie sugeba apsupti save sąjungininkais — jie ne tik padarys viską, kaip reikia, bet ir tinkamu laiku apsaugos nuo problemų.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Diena, kai svarbu kuo labiau susilieti su aplinka: svarbu kuo mažiau patraukti kitų, ypač valdžios, dėmesį — taip galėsite išvengti daugybės problemų.

Tegai:
horoskopas