Protestuotojai su nužudyto generolo Kasemo Soleimanio ir prezidento Hasano Ruhanio nuotraukomis, archyvinė nuotrauka

"Bloomberg" atskleidė generolo Soleimanio mirties aplinkybes

(atnaujinta 20:03 2020.01.05)
Po išpuolio JAV karinėje bazėje, Amerikos vadovas įsakė suduoti raketinį smūgį, patikėdamas jį Pompėjui ir Pensui

VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas nusprendė nužudyti Irano generolą Kasemą Soleimanį po gruodžio pabaigoje surengto išpuolio prieš JAV karinę bazę Irake, praneša "Bloomberg".

Leidinyje rašoma, kad po to Donaldas Trampas reikalavo suduoti raketinį smūgį. Tuo užsiėmė patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas O'Brajenas (Robert O'Brien), valstybės sekretorius Maikas Pompėjas (Mike Pompeo) ir viceprezidentas Maikas Pensas (Mike Pence).

Leidinyje rašoma, kad kiti administracijos darbuotojai apie tai nieko nežinojo.

Be to, "Bloomberg" rašo, kad Trampas priėmė sprendimą suduoti šį smūgį po žvalgybos pranešimų, kad generolas buvo Bagdado oro uoste. Taip pat du kiti šaltiniai leidiniui teigė, kad kariškiai tiksliai žinojo Soleimanio lėktuvo atvykimo laiką.

Sausio 3-iosios naktį JAV vykdė operaciją prieš Kudso specialiųjų pajėgų vadą generolą Kasemą Soleimanį ir Irako šiitų vado pavaduotoją Abu Mahdi al-Muhandį netoli Bagdado tarptautinio oro uosto. Abu žuvo.

Manoma, kad jie dalyvavo 2019 metų gruodžio 31 dieną organizuotame išpuolyje prieš JAV ambasadą Bagdade.

Irano didysis ajatola Ali Chamenėjus pažadėjo atkeršyti už Kudso specialiųjų pajėgų vado mirtį, sakydamas, kad "tų, kieno rankos suteptos jo krauju, laukia "žiaurus kerštas". Irano prezidentas Hasanas Ruhanis taip pat pažadėjo atkeršyti už Soleimanio mirtį.

Tegai:
Iranas, raketos, karas, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Vaizdo įrašas iš įvykio vietos, kur per JAV raketų smūgį žuvo Irano generolas