Alkoholis, archyvinė nuotrauka

Narkologas įvardijo saugią alkoholio dozę

(atnaujinta 19:19 2020.01.05)
Esant sunkiai depresijai ir priklausomybei nuo alkoholio, specialistas paragino žmones kreiptis į gydytoją

VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Medicinos mokslų kandidatas, psichiatras-narkologas Danilas Pokrovskis "Večernaja Moskva" pasakojo, kaip išsivaduoti iš pagirių ir kokia alkoholio dozė yra saugi organizmui.

Narkologas teigė, kad alkoholis nėra antidepresantas, ir patarė atsispirti norui gerti, "kad geriau jaustumėtės".

"Alkoholis iš dalies yra raminamasis produktas. Tam tikru mastu jis veikia kaip raminanti priemonė ir antidepresantas, ypač po dviejų ar trijų didelių porcijų", — teigė gydytojas.

Tačiau kartu jis pabrėžė, kad alkoholis stiprina jau esamus simptomus: jei prieš pradėdamas gerti žmogus buvo prastos nuotaikos, ji tik blogės. Gydytojas pripažino, kad alkoholis gali pakelti nuotaiką tiems, kurie ir būdami blaivūs linksminosi be jo, tačiau paragino atsisakyti šios pagundos.

"Saugi alkoholio dozė, pripažinta Hepatologijos instituto, suaugusiam vyrui yra viena, daugiausia dvi taurelės stipriojo gėrimo, pavyzdžiui, konjako ar degtinės", — pabrėžė jis.

Gydytojas patarė esant blogai nuotaikai daugiau bendrauti su draugais ir vaikščioti gryname ore. Be to, fizinis krūvis padės susidoroti su nervine įtampa.

"Sportas ir net tik pabuvimas parke, stadione yra raktas į energingumą. O geriausia — krūvis, kurio metu žmogus prakaituos", — aiškino specialistas.

Tiems, kurie geria kelias dienas iš eilės, Pokrovskis patarė pakeisti situaciją ir "pereiti" nuo alkoholinio prie nealkoholinio gėrimo.

Gydytojas taip pat davė patarimų, kaip atsikratyti pagirių namų sąlygomis.

"Supilkite šaukštą citrinos sulčių į pusę litro vandens. Įpilkite pusę šaukšto valgomosios sodos ir gerkite šį gėrimą", — sakė jis.

Esant sunkiai depresijai ir priklausomybei nuo alkoholio, Pokrovskis paragino kreiptis į gydytoją.

Tegai:
gydytojai, gydymas, alkoholis
Dar šia tema
Gydytoja atskleidė, kam nederėtų gerti mineralinio vandens
Dietologė papasakojo, kuo pakeisti dešreles ant Naujųjų metų stalo
Kinijoje plinta nežinomo tipo pneumonija
Rusijos aktorius Michailas Jefremovas

"Negaliu tylėti": Rusijos režisierius pareiškė, kad advokatai "naikina" Jefremovą

(atnaujinta 11:13 2020.08.08)
Grymovo manymu, strateginiai advokatų sprendimai "nepagražina, o naikina" aktorių Michailą Jefremovą

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  "Modern" teatro meno vadovas, režisierius Jurijus Grymovas NSN eteryje pakomentavo aktoriaus Michailo Jefremovo atsisakymą pripažinti kaltę dėl mirtinos avarijos.

"Tiesą pasakius, stengiausi nekomentuoti šių įvykių, tačiau šiandien negaliu tylėti, ypač kai pats Michailas Jefremovas nenustygsta vietoje. Jis tai pripažįsta savo kaltę iškart po avarijos ir netgi vaizdo įrašą nufilmuoja, tai nepripažįsta savo kaltės, galbūt jį supainiojo, aš nežinau", — pareiškė Grymovas.

Jo manymu, nereikėtų pamiršti apie šeimą, kurios narys žuvo dėl eismo įvykio, kurį sukėlė neblaivus vairuotojas.

"Šie strateginiai advokatų sprendimai, man atrodo, nepagražina, o naikina Michailą Jefremovą. Laikas, aišku, mus nuteis, tačiau bet kokiu atveju turime išlikti žmogiškais ir nebijoti atgailauti", — pridūrė režisierius.

Mirtinas eismo įvykis Maskvos centre

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė.

Aktorius Michailas Jefremovas
© Sputnik / Пресс-служба Пресненского суда

Tyrimo duomenimis, avarijos metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Vėliau jo kraujyje rasta narkotikų pėdsakų. Pirmojo tardymo metu Jefremovas "labiau murmėjo, nei kalbėjo" ir negalėjo prisiminti, kas nutiko. Tačiau, kaip tuomet sakė advokatas Vitalijus Černyševas, menininkas "neneigė savo dalyvavimo" (tai užfiksuota bylos medžiagoje).

Po kelių dienų Jefremovas paskelbė vaizdo žinutę, kurioje prašė velionio šeimos atleidimo, tačiau Zacharovo artimieji nepriėmė atsiprašymo ir atsisakė piniginės kompensacijos. Netrukus Jefremovo gynėjas teigė surinkęs pakankamai aktoriaus nekaltumo įrodymų ir pažadėjo, kad vykstant teismo procesui bus sensacija.

Tyrimo metu aktorius jau atsisakė pripažinti kaltę dėl avarijos, pasinaudodamas Konstitucijos 51 straipsniu, kuris leidžia neduoti parodymų prieš save.

Dabar jam yra skirtas namų areštas, aktoriui gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo.

Tegai:
eismo įvykis, Rusija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovo advokatas aktoriaus pokalbį su policija pavadino melagiena
Teismas Jefremovui skyrė namų areštą iki kitų metų
"Nieko neatsimenu": Jefremovas atsisakė pripažinti kaltę dėl eismo įvykio
Kaliningradas

Lietuva leidžia Rusijai padidinti keleivių skaičių traukiniuose į Kaliningradą

(atnaujinta 21:03 2020.08.07)
Lietuva leido ne tik pakeisti keleivių, kurie gali važiuoti rusiškais traukiniais, skaičių, bet ir jų susodinimą vagonuose

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Keleivių skaičiaus apribojimai buvo iš dalies panaikinti traukiniams, vykstantiems per Lietuvą į Kaliningradą, po to, kai buvo pasiektas susitarimas su Lituvos užsienio reikalų ministerija, praneša "Kaliningrado geležinkelių" spaudos tarnyba.

Nuo rugpjūčio 8 dienos šiais traukiniais galės vienu metu keliauti 200 keleivių. Atšaukti apribojimai ir dėl susodinimo kupė ir vietaženkliniuose vagonuose. Pažymima, kad vietų skaičius kiekviename sastate, kuris tranzitu kerta Lietuvos teritoriją, bus padidintas dvigubai, o tai padidins transporto prieinamumą Kaliningrado srityje.

Apribojimai keleiviams rusiškuose traukiniuose buvo įvesti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos nota dėl supaprastinto tranzito sąlygų ir apribojimų.

Tarp Kaliningrado ir Maskvos bei Kaliningrado ir Sankt Peterburgo kursuoja du reguliarūs traukiniai. Šią savaitę ši geležinkelio paslauga buvo atidaryta visiems Rusijos piliečiams. Prieš tai šiuo maršrutu galėjo važiuoti tik tie, kas turėjo nuolatinę registraciją Kaliningrado srityje.

Lietuvos ir Baltarusijos geležinkelių stotyse vis dar numatytos tik techninės stotelės: keleiviai nėra įlaipinami ir išlaipinami.

Naujausiais duomenimis, Rusijoje užregistruoti 877 135 koronaviruso atvejai, iš jų daugiau kaip 14,7 tūkst. žmonių mirė, daugiau nei 683 tūkst. pasveiko.

Tegai:
geležinkelis, Kaliningradas, Rusija, Lietuva