Lenkijos vėliava, archyvinė nuotrauka

Lenkijos ambasada aštriai atsakė į Ukrainos URM pareiškimą apie Banderą

(atnaujinta 18:24 2020.01.05)
Ukrainos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorė teigė, kad kiekviena tauta ir kiekviena valstybė savarankiškai nustato ir gerbia savo didvyrius

VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Lenkijos ambasada Kijeve sukritikavo Ukrainos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorės Jekaterinos Zelenko atsakymą į bendrą Lenkijos ir Izraelio ambasadorių pareiškimą, smerkiantį Ukrainos nacionalistų šlovinimą. Apie tai teigiama "Polskie radio" diplomatinės atstovybės komentare.

Zelenko, komentuodama diplomatų poziciją, teigė, kad kiekviena tauta ir kiekviena valstybė savarankiškai nustato ir gerbia savo didvyrius.

Anksčiau Lenkijos ir Izraelio ambasadoriai Bartošas Cichockis ir Joelis Lionas išreiškė susirūpinimą, kad Ukrainoje buvo surengtos eitynės, skirtos paminėti Banderos 111-ąsias gimimo metines, "nors jo aukomis tapo dešimtys tūkstančių lenkų, žydų ir tūkstančiai kitų tautų atstovų".

Diplomatus taip pat papiktino tai, kad Kijevo miesto administracija ant pastato pakabino reklaminę juostą su Stepano Banderos atvaizdu, o Lvovo regioninė taryba nusprendė skirti lėšų nacių kolaboranto Andrejaus Melniko, "ksenofobinio, antisemitinio ir antilenkiško rašytojo", Ivano Lipos ir jo sūnaus Jurijaus atminimui pagerbti.

Ambasada taip pat sukritikavo Zelenko teiginį, kad Lenkijos ir Izraelio smerkimas garbinant nacionalistus Ukrainoje yra naudingas "trečiajai šaliai".

"Tie, kurie viešai ir valstybės mastu pagerbia 40-ojo dešimtmečio etninio lygio autorius ir atlikėjus, turėtų apsvarstyti trečiųjų šalių ginčų tarp Ukrainos ir svarbiausių jos sąjungininkų naudą trečiosioms šalims. Esame įsitikinę, kad informacija buvo iškraipyta", — padarė išvadą ambasada.

Be to, diplomatams iškilo klausimas, kodėl Kijevas reikalauja iš Maskvos pripažinti Holodomorą, jei jie patys [nacionalistai — Sputnik] laiko Banderos "kultą" vidiniu šalies reikalu.

Tegai:
didvyriai, Ukraina, Lenkija
Dar šia tema
Putinas ir Lenkija: kas iš tikrųjų klastoja istoriją
Politologas: Baltijos šalys ir Lenkija nori perrašyti istoriją, kad įsiteiktų JAV