Varšuva, archyvinė nuotrauka

Lenkija nori priimti įstatymą, nukreiptą prieš "rusišką istorijos traktuotę"

(atnaujinta 22:34 2020.01.07)
Lenkijos Seimo vicepirmininkė tvirtina, jog kovą su melu galima įveikti tik "nuolat ir atkakliai" ją vykdant

VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Lenkija įstatymų leidybos lygmeniu ketina uždrausti Rusijai aiškinti istoriją "savaip". Apie tai savo Twitter parašė Lenkijos Seimo vicepirmininkė Malgožata Kidava Blonska.

Anot jos, įstatymo projektas dėl "numanomo Rusijos bandymo iš naujo aiškinti istoriją ir šmeižto prieš Lenkiją slopinimo" bus pateiktas kitame Lenkijos parlamento posėdyje.

"Kad kova su melu apie Lenkiją ir istoriją duotų vaisių, ją reikia vykdyti nuolat ir atkakliai", — pareiškė Kidava Blonska.

Kaip sakė partijos "Įstatymas ir teisingumas" frakcijos vadovas Ryšardas Terleckis, šiuo metu Seimo Užsienio politikos komitetas rengia atitinkamą dokumentą. Anot jo, planuojama, kad projektas bus baigtas trečiadienį.

"Dalyvauti gali visi Seimo nariai", — Twitter parašė Terleckis.

Prieštaravimai dėl istorijos

Lenkija nepatenkinta neseniai paskelbtais Vladimiro Putino, kuris Lenkijos ambasadorių nacistinėje Vokietijoje Juzefą Lipskį pavadino "niekšu ir antisemitine kiaule", teiginiais.

Gruodžio pabaigoje Rusijos vadovas pareiškė, kad 1930-aisiais Lenkijos diplomatas palaikė Adolfą Hitlerį ir jo idėją išsiųsti Lenkijos žydus į Afriką "išmirimui ir sunaikinimui" bei pažadėjo už tai Varšuvoje pastatyti paminklą Hitleriui.

Po šių Putino žodžių Lenkijos užsienio reikalų ministerija iškvietė Rusijos ambasadorių Sergejų Andrejevą. Anot diplomato, jis ministerijoje apturėjo "sunkų, bet visai korektišką" pokalbį.

Rusijos prezidento poziciją palaikė daugybė politikų. Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas ragino Varšuvą atsiprašyti už Lipskio pasisakymus, o Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad nepriimtina perrašyti istoriją, siekiant įtikti dabartinei politinei konjunktūrai.

Tegai:
istorija, Lenkija, Rusija
Dar šia tema
Rusijos ambasadorius iškviestas į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją
Lenkijos prezidentas atšaukė kelionę į forumą Izraelyje dėl Putino
Putinas atsisakė taikytis su Lenkija
Putinas ir Lenkija: kas iš tikrųjų klastoja istoriją