Turkish Stream, archyvinė nuotrauka

Putinas dalyvaus "Turkish Stream" atidarymo ceremonijoje

(atnaujinta 14:04 2020.01.08)
Kremlius skelbia, kad Rusijos prezidentas išvyksta į Stambulą, kur dalyvaus dujotiekio paleidimo ceremonijoje

VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vizito Turkijoje metu sausio 8 dieną dalyvaus "Turkish Stream" dujotiekio paleidimo ceremonijoje ir su Turkijos vadovu Tajipu Erdoganu aptars situaciją Sirijoje ir Libijoje, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

"2020 metų sausio 8 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas lankysis Turkijos Respublikoje (Stambule), dalyvaus "Turkish Stream" dujotiekio paleidimo ceremonijoje", — rašoma pranešime.

Be to, pranešime pabrėžiama, kad taip pat vyks derybos su Turkijos Respublikos prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, kurių metu planuojama aptarti tolesnius Rusijos ir Turkijos bendradarbiavimo plėtros ir neatidėliotinus tarptautinius klausimus, įskaitant situaciją Sirijoje ir Libijoje.

"Turkish Stream" ribose turėtų būti nutiestos dvi linijos, kurių kiekvienos galia yra 15,75 milijardo kubinių metrų. Pirmąja linija dujos pateks vartotojams Turkijoje, antrąja — į Pietų ir Pietryčių Europos šalis.

Nuo sausio 1 dienos Bulgarija jau pradėjo gauti rusiškas dujas dujotiekiu "Turkish Stream". Preliminariais skaičiavimais, tai Bulgarijai leis sutaupyti 81 milijoną levų (apie 41 milijoną eurų).

Tegai:
Vladimiras Putinas, dujotiekis, "Turkish Stream", Turkija, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: Kada bus paleistas "Nord Stream-2"? Optimistinė ir pesimistinė prognozė
Ekspertas mano, kad "Allseas" priėmė sprendimą dėl "Nord Stream-2" iš baimės
Paskutiniai išbandymai: "Turkish Stream" ruošiamas startui