Princas Haris su žmona, archyvinė nuotrauka

Princas Haris su žmona atsisakė karališkųjų privilegijų

(atnaujinta 13:56 2020.01.10)
Žiniasklaida rašo, kad karalienė Elžbieta II yra nusiminusi dėl savo anūko princo Hario ir jo žmonos Megan planų atsisakyti finansinių privilegijų ir gyventi savarankiškai

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Britanijos princas Haris (Harry) ir jo žmona amerikietė Megan Markl (Meghan Markle) nusprendė atsisakyti jiems pagal statusą skirtų finansinių privilegijų ir užsidirbti savarankiškai.

"Po daugelio mėnesių apmąstymų ir vidaus diskusijų pasirinkome atlikti tokį perėjimą šiais metais, pradėdami kurti pažangų naują vaidmenį šioje institucijoje (monarchijoje — Sputnik). Mes ketiname pasitraukti nuo laikymo "aukšto rango" karališkosios šeimos nariais ir dirbti tam, kad būtume finansiškai nepriklausomi, kartu visiškai palaikydami Jos Didenybę karalienę. Dabar planuojame derinti savo laiką tarp Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Amerikos", — paskelbta Sasekso karališkosios šeimos Instagram paskyroje.

"Ši geografinė pusiausvyra leis mums auginti sūnų atsižvelgiant į karališkąsias tradicijas, kuriose jis gimė, tačiau tuo pačiu suteiks mūsų šeimai erdvės susitelkti į kitą etapą, įskaitant mūsų naujos labdaringos organizacijos kūrimą", — teigė jie.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

Princas Haris ir Megan pažymėjo, kad tęsia bendradarbiavimą su karaliene, princu Čarlzu ir princu Viljamu, taip pat padėkojo visiems jų sekėjams ir gerbėjams už palaikymą.

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II yra nusiminusi dėl savo anūko princo Hario ir jo žmonos Megan Markl planų atsisakyti finansinių privilegijų ir gyventi savarankiškai, rašo laikraštis "The Sun".

"Jų pareiškimas nebuvo suderintas. Tai pažeidžia protokolą. Tai yra karo šeimai paskelbimas... Karalienė yra giliai nuliūdusi. Velso princas ir Kembridžo hercogas yra pasiutę", — teigė šaltinis.

Karališkosios šeimos aukšto rango nariais laikomi karalienė, jos vaikai, vyresniojo sūnaus vaikaičiai, princai Viljamas ir Haris bei jų žmonos. Princo Hario ir Megan sprendimas palikti šį ratą rimtai pakeis monarchijos veidą.

Anksčiau princas Haris neslėpė, kad aukštas statusas jį vargina, ypač po motinos princesės Dianos mirties, kurią sąlygojo ir paparacų persekiojimas. Megan, buvusi aktorė, serialo "Suits" žvaigždė, neseniai padarė sensacingą karališkosios šeimos nariui pareiškimą, kad ją labai jaudina žiniasklaidos kritika.

Karališkosios šeimos oficialios išlaidos yra padengiamos iš vadinamojo "suvereno granto", kurį skiria vyriausybė.

Šią dotaciją sudaro procentas nuo pelno, gauto iš kelių milijardų dolerių vertės akcijų, kurios priklauso karūnai ir kurias valdo vyriausybė. Lėšas iš dotacijos gauna vyresnieji karališkosios šeimos nariai, kurie visą "darbo" laiką skiria karališkosioms pareigoms atlikti.

Tegai:
karalienė, Didžioji Britanija, Megan Markle, Princas Haris
Temos:
Karališkosios naujienos (80)
Sraigtasparnis Mi-8

Kietojo Rusijos sraigtasparnio "Mi-8" nusileidimo metu Čukotkoje žuvo įgula

Preliminariais duomenimis, avarijos priežastimi galėjo tapti techninis sraigtasparnio gedimas. Juodosios dėžės jau rastos, jos yra tinkamos būklės

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Rusijos oro gynybos ir kosmoso pajėgų sraigtasparnis "Mi-8" sunkiai nusileido netoli aerodromo "Ugolnyje kopi" Čukotkoje, incidento metu žuvo visa sraigtasparnio įgula. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos gynybos ministeriją.

Pakistane sudužo keleivinis lėktuvas
© AFP 2020 / Asif Hassan

Kaip agentūrai pranešė ekstremaliosios tarnybos, iš viso yra keturi žuvusieji.

Incidentas įvyko antradienį apie 5:00 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos laiku) mokomojo skrydžio metu.

Preliminariais duomenimis, avarijos priežastimi galėjo tapti techninis sraigtasparnio gedimas. Į įvykio vietą buvo išsiųsta Rusijos oro gynybos ir kosmoso pajėgų Aukštosios vadovybės komisija.

Pažymima, kad "Mi-8" juodosios dėžės jau rastos. Avarija beveik neturėjo įtakos skrydžio duomenų savirašiui ir lėktuvo diktofonui.

Anadyro oro uostas veikia įprastu režimu.

Tegai:
sraigtasparnis, Rusija
Raudonoji aikštė, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje sukurtas žaidimas su Hitlerio paradu Raudonojoje aikštėje

(atnaujinta 07:55 2020.05.26)
Tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Ukrainos žaidimų kūrėjai "Starni Games" paskelbė vaizdo įrašą naujajai "Strategic Mind: Blitzkrieg" strategijai, kurioje parodyta, kaip Adolfas Hitleris rengia paradą Raudonojoje aikštėje po savo "pergalės mūšyje dėl Maskvos", rašo RIA Novosti.

Autoriai nurodo, kad žaidimo siužetas yra "alternatyvi istorija".

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip naciai stovi virš Lenino mauzoliejaus, ant jų uniformų yra Trečiojo Reicho simbolika. Aprašyme "Steam" platformoje sakoma, kad žaidime yra tokios istorinės figūros kaip Hermanas Geringas, Ervinas Romelis, Francas Halderis ir kiti. "Blitzkrieg" pranešime raginama "parklupdyti visą Europą vadovaujant Vokietijos kariuomenei".

Į žaidimą jau buvo atkreiptas dėmesys Rusijoje. Kaip sakė radijo stoties "Govorit Moskva" Federacijos tarybos Gynybos ir saugumo komiteto narys Francas Klincevičius, tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda.

"Tai yra nusikalstama veika. Todėl tiems žmonėms, kurie reklamuoja tokį žaidimą, nedelsiant bus taikoma baudžiamoji atsakomybė", — pabrėžė jis.

Šiuo metu žaidimą gali nusipirkti Rusijos vartotojai.

Tegai:
Rusija, Ukraina
Apeliacinis teismas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos apeliacinis teismas atidėjo Sausio 13-osios bylos nagrinėjimą rudeniui

(atnaujinta 09:57 2020.05.26)
Šiuo metu teismas ieško patalpų, kuriose galima būtų saugiau, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, sutalpinti tiek daug žmonių, byloje dalyvauja šimtai nukentėjusiųjų, daugiau kaip 100 advokatų, bylos nagrinėjimą stebi visuomenės, žiniasklaidos atstovai

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Lietuvos apeliacinis teismas negali pradėti viešų posėdžių dėl 1991 metų sausio 13 dienos įvykių dėl šalyje paskelbto karantino, praneša teismo spaudos tarnyba.

Pirmasis teismo posėdis buvo numatytas 2020 metų kovo 26 dienai, iki birželio mėnesio buvo suplanuoti 8 teismo posėdžiai, vėliau bylos nagrinėjimą planuota tęsti rugsėjį. Tačiau jau šiuo metu aišku, kad nei šį, nei kitą mėnesį teismas tokių galimybių neturės.

Pasak Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko Algimanto Valantino,  Lietuvos apeliaciniame teisme sušvelninto karantino metu žodiniai posėdžiai vyksta tik vienoje salėje — didžiausioje, kurioje laikantis saugaus atstumo gali tilpti iki 20-ies asmenų.

"Sausio 13-osios įvykių byla yra labai didelė, joje gausu proceso dalyvių: šimtai nukentėjusiųjų, daugiau kaip 100 advokatų, bylos nagrinėjimą stebi visuomenės, žiniasklaidos atstovai. Teismas privalo užtikrinti teisingą, sklandų ir viešą bylos nagrinėjimą. Sutalpinti tiek daug žmonių ir bylą nagrinėti sausakimšoje salėje būtų labai neatsakinga", — teigia pirmininkas.

Atsižvelgiant į situaciją šalyje ir rekomendacijas bei numatant tai, kad rudenį dar gali būti ribojami atstumai tarp žmonių, jau dabar ieškoma tinkamo dydžio salė šiai bylai nagrinėti.

Nuo 2020 metų rugsėjo 15 dienos iki gruodžio 15 dienos Sausio 13-osios įvykių byloje preliminariai su proceso dalyviais suderintas 20-ies teismo posėdžių grafikas.

Sausio 13-osios byla

1991 metų sausio 13 dienos naktį prie Vilniaus televizijos bokšto įvyko ginkluotas susirėmimas. Anot Lietuvos valdžios, jį pradėjo sovietų kariai. Per susidūrimų metu šalia Vilniaus televizijos bokšto žuvo 14 žmonių, daugiau kaip 600 buvo sužeisti. Tai pat įvykių metu žuvo Tarybinės armijos desantininkas leitenantas Viktoras Šackichas, jis buvo nušautas šūviu į nugarą.

Lietuvos prokuratūra tvirtino, kad dėl tragiškų šių įvykių padarinių kalti sovietų kariai, tačiau jokių įrodymų nepateikė.

Praėjusių metų kovo mėnesį Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį. Byloje buvo kaltinami 67 žmonės, dauguma iš jų — už akių. Tarp kaltinamųjų buvo Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos piliečiai.

Prieš teismą stojo tik du žmonės — Rusijos kariuomenės atsargos pulkininkas Jurijus Melis ir buvęs karys Genadijus Ivanovas. Jie buvo nuteisti septyneriems ir ketveriems metams atitinkamai. Apeliacinis teismas gavo daugiau nei 60 apeliacinių skundų.

Maskva laiko šį nuosprendį "neteisėtu". Rusijos Federacija pabrėžė, kad Lietuvos teisėsaugos institucijos nepateikė nė vieno sovietų kariškių kaltės įrodymo. Maskva pažymėjo, kad posėdžių metu buvo pažeidžiamos visos tarptautinės ir Lietuvos vidaus teisės normos, o rusai buvo teisiami už nusikaltimus, kurių nepadarė.

1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
© Sputnik /
1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
Tegai:
Lietuvos apeliacinis teismas, Sausio 13-oji, Sausio 13-osios byla
Temos:
Sausio 13-osios byla
Dar šia tema
Seime siūloma Sausio 13-ąją skelbti nedarbo diena
Udalcovas: naujasis Lietuvos prezidentas žygiuoja Grybauskaitės keliu
"Politinis žingsnis": istorikas paaiškino, kodėl Paleckis paleistas iš kameros