Žadintuvas, archyvinė nuotrauka

Gydytojai papasakojo, kaip po švenčių grįžti į darbo režimą

(atnaujinta 09:30 2020.01.09)
Ryte išėjus į gatvę, reikėtų atsisakyti viešojo transporto ir, jei įmanoma, į darbą eiti pėsčiomis, tai atgaivins kūną ir padės greičiau grįžti į įprastą režimą, teigia terapeutė

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Po švenčių adaptuotis ir vėl grįžti į įprastą rutiną galima per vieną dieną, tam ryte reikia eiti į šiltą dušą, išgerti žaliosios arbatos su gabalėliu šokolado, šiltai apsirengti ir eiti į darbą, pirmą dieną geriau neapsikrauti darbais ir atidėti dalykus, kuriuos galima atlikti ir vėliau, teigia RIA Novosti apklausti ekspertai.

"Adaptuotis žmogus gali per vieną dieną... Ryte — šiltas imuninis dušas, kad atsibustų ir pradėtų veikti imuninė sistema, tada nusišluostyti ir apsirengti labai šiltai, nes oras yra labai nenuspėjamas", — teigė terapeutė Liudmila Lapa.

Ji patikslino, kad apsirengti šiltai privaloma, nes oras yra labai nenuspėjamas. Be to, daugelis grįžta iš užsienio ir gali atnešti naujų infekcijų, todėl turėtų būti ypač atsargūs dėl savo sveikatos, taip pat profilaktiškai tepti nosį oksolino tepalu, pažymėjo Lapa.

Anot jos, adaptacija liečia ir mitybą — pirmą darbo dieną geriau pamaloninti save kuo nors skaniu. Žalioji arbata su šokolado gabalėliu ryte gali būti puikus variantas, kuris nudžiugins ir "užkurs" kraujagyslių sistemą, pridūrė gydytoja.

Ryte išėjus į gatvę, reikėtų atsisakyti viešojo transporto ir, jei įmanoma, į darbą eiti pėsčiomis, tai atgaivins kūną ir padės greičiau grįžti į įprastą režimą, pabrėžė Lapa.

"Reiktų stengtis eiti miegoti laiku, ne vėliau kaip dešimtą valandą. Vakare ilgai nesėdėti prie kompiuterio, o prieš miegą išgerti šilto pieno ar arbatos", — pažymėjo gydytoja.

Savo ruožtu psichologas Ilja Šabšinas pridūrė, kad po poilsio nereikia perkrauti savęs darbais — šimtaprocentiniu darbo krūviu, kuris buvo prieš poilsį. Reiktų pradėti nuo paprastų darbų. Taip pat reikėtų atsisakyti atsakingų ir rimtų derybų, nes pirmiausia reikia grįžti prie įprasto režimo, viską atsiminti, o tik po to priimti rimtus sprendimus, pabrėžė psichologas.

Tegai:
šventės, darbas
Dar šia tema
Gydytoja įvardijo, kam negalima gerti mineralinio vandens
Dietologė įvardijo būdus, kaip atsikratyti svorio po ilgų švenčių
Vyras prie kompiuterio, archyvinė nuotrauka

Ekspertas papasakojo, kaip apsaugoti asmeninius duomenis per konferenciją "Zoom"

(atnaujinta 10:32 2020.05.31)
Norint išsaugoti asmeninius duomenis naudodamiesi "Zoom" vaizdo konferencijomis, šią programą patartina atsisiųsti tik iš oficialios svetainės, o mobiliesiems telefonams naudoti "App Store" arba "Google Play"

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Kad jūsų duomenys būtų saugūs, verta atsisiųsti "Zoom" tik iš patikrintų šaltinių, apsaugoti konferencijas slaptažodžiu ir atidžiai stebėti, kas pasakoma ir skelbiama skambučio metu, intelektualiojo rezervo direktorius ir partneris Pavelas Miasojedovas sakė agentūrai "Prime".

"Visų pirma, norėdami išsaugoti asmeninius duomenis naudodamiesi "Zoom" vaizdo konferencijomis, šią programą turėtumėte atsisiųsti tik iš oficialios svetainės, o mobiliesiems telefonams naudoti "App Store" arba "Google Play", — sakė jis.

"Antras žingsnis siekiant užtikrinti jūsų duomenų apsaugą yra naudoti patikimą, sudėtingą slaptažodį. Taip pat nebendraukite su visais saitais į konferenciją ar asmeniniu konferencijos identifikatoriumi (PMI) — žinodami šį slaptažodį pašaliniai asmenys gali prisijungti prie konferencijos", — pridūrė jis.

Tegai:
konferencija, kibernetinis saugumas
Dar šia tema
Kinijos URM JAV išvadino didžiausia "programišių imperija" pasaulyje
Geriau amerikietiškas. JAV paragino pasaulį atsisakyti "nepatikimo" "Huawei"
Juodoji našlė (voras)

Vaikai leido nuodingam vorui jiems įkasti jie norėjo tapti superherojais

(atnaujinta 12:25 2020.05.31)
Berniukai, matyt, pažiūrėjo filmą apie Žmogų-vorą, tačiau realiame gyvenime voro įkandimas vos nesukėlė tragedijos

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Trys broliai panorėjo tapti superherojais ir leido nuodingam vorui — juodajai našlei — įkasti juos, rašo leidinys "Daily Star".

Incidentas įvyko Bolivijos Čpjantos provincijoje: aštuonerių, dešimties ir dvylikos metų berniukai rado juodąją našlę ir privertė ją jiems įkąsti — vaikai manė, kad vorų įkandimas pavers juos superherojais.

Bet berniukai netapo Žmogumi-voru. Vaikų savijauta pablogėjo: jie pradėjo jausti stiprų raumenų skausmą ir spazmus, skrandžio dieglius, greitą širdies plakimą. Motina tai pamačiusi nuvežė juos į vietinę ligoninę.

Gydytojai davė broliams vaistų, tačiau tai nepadėjo. Todėl jie buvo perkelti į kitą ligoninę, tačiau net ir ten gydytojai negalėjo padėti vaikams.

Jiems buvo suteikta pagalba trečiojoje ligoninėje, La Paso mieste. Berniukams davė serumo nuo įkandimų, tik po jo broliai pasijuto geriau. Po penkių dienų berniukai buvo išrašyti iš ligoninės.

Juodosios našlės nuodai yra 15 kartų stipresni už barškuolės gyvatės nuodus. Šie vorai paprastai nėra agresyvūs ir jie retai tampa žmonių mirties priežastimi.

Tegai:
vaikai, voras
Dar šia tema
Kauno rajono gyventojas per skelbimus internete prekiavo nuodingais vorais
Šuns galva su kojomis: nufilmuotas neįprastas Ekvadoro voras
Britanijoje lietuvis neteko teisių, nes dėl voro sukėlė eismo įvykį
"Žmogus-voras", norėdamas palaikyti protestuotojus, užkopė į dangoraižį