Avys gaisro nusiaubtoje Pietų Velso srityje, Australijoje, archyvinė nuotrauka

Australijoje per miškų gaisrus žuvo daugiau nei milijardas gyvūnų

(atnaujinta 15:51 2020.01.09)
Tyrimą atlikę mokslininkai rėmėsi apytiksliais skaičiavimais, todėl nugaišusių gyvūnų skaičius tikriausiai yra žymiai didesnis

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Australiją siaubiančiuose miškų gaisruose žuvo daugiau nei milijardas gyvūnų, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Sidnėjaus universiteto spaudos tarnybą.

Profesorius Krisas Dikmanas nustatė, kad Naujojo Pietų Velso valstijoje gaisrų aukomis tapo daugiau kaip 800 milijonų gyvūnų, o bendras šalyje žuvusių gyvūnų skaičius viršijo milijardą.

Dikmano pateikti skaičiai yra pagrįsti 2007 metų Pasaulio gamtos fondo (WWF) ataskaita apie žemės valymo padarinius Australijos laukinei gamtai. Naudodamiesi šiais skaičiais, tyrimo autoriai nustatė vidutinį žinduolių, paukščių ir roplių populiacijos tankį Naujajame Pietų Velse, tada padaugino tankio įvertinimus iš augmenijos ploto.

Tyrimą atlikę mokslininkai rėmėsi apytiksliais skaičiavimais, todėl nugaišusių gyvūnų skaičius tikriausiai yra žymiai didesnis.

Australijoje dėl natūraliai kilusių gaisrų jau sudegė milijonai hektarų žemės, per pastaruosius mėnesius žuvo 17 žmonių ir sunaikinta tūkstančiai namų. Kai kuriose vietose gaisrai yra tokie intensyvūs, o dūmai tokie tankūs, kad jų nebeįmanoma gesinti iš oro. Valdžia siunčia jūrų laivus ir orlaivius į paveiktą teritoriją. Australijos pietrytinėje pakrantėje vyksta didelio masto evakuacija.

Tegai:
gyvūnai, gaisras, Australija
Dar šia tema
Autonominis dūmų detektorius išgelbėjo nuo gaisro
Australijos premjeras prisipažįsta, kad klydo išėjęs atostogų per gaisrus šalyje