Ukrainos Naftogaz, archyvinė nuotrauka

"Naftogaz" nevykdo derybų su Rusija dėl tiesioginio dujų tiekimo

(atnaujinta 18:46 2020.01.09)
Ukrainos "Naftogaz" vykdomasis direktorius Jurijus Vitrenka teigė, kad tiesioginiam dujų tiekimui iš Rusijos nėra įstatymų leidžiamų apribojimų

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Ukrainos "Naftogaz" nevykdo jokių derybų su Rusija dėl tiesioginio dujų tiekimo Ukrainai, tačiau tokiems tiekimams nėra įstatymų leidžiamų apribojimų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos bendrovės vykdomąjį direktorių Jurijų Vitrenką.

Anksčiau Rusija ir Ukraina pasirašė bendradarbiavimo dėl dujų protokolą, pagal kurį "Gazprom" ir "Naftogaz" sudarė susitarimą tęsti dujų tranzitą ir išspręsti nesutarimus. Remiantis protokolu, "Gazprom" ir "Naftogaz" gali apsvarstyti tiesioginį dujų tiekimą Ukrainai su nuolaida nuo Europos centro (NCG) kainos, atsižvelgiant į apimtis.

"Dabar, bent jau iš "Naftogaz" pusės, nėra net kalbos apie tiesioginius tiekimus [dujų iš Rusijos — Sputnik]", — teigė Vitrenka.

Taip pat jis teigė, kad tiesioginiam dujų tiekimui iš Rusijos nėra įstatymų leidžiamų apribojimų.

"Kita vertus, nėra įstatyminių apribojimų visiems GTS vartotojams ateiti pas operatorių, rezervuoti pajėgumus įvažiavimui į Ukrainą iš Rusijos Federacijos ir pradėti gabenti dujas iš Rusijos", — pridūrė jis.

Anksčiau Maskva ir Kijevas pasirašė penkerių metų dujų tranzito sutartį. Tai buvo padaryta išsprendus ginčus ir atmetus tolesnius reikalavimus.

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis teigė, kad dėl naujos sutarties šalis per penkerius metus gaus mažiausiai septynis milijardus dolerių.

Viena iš pagrindinių sąlygų tęsti Rusijos dujų tranzitą buvo Ukrainos perėjimas prie Europos dujų transportavimo sistemos valdymo taisyklių — buvo nuspręsta sukurti atskirą įmonę operatorę, kuri valdytų dujų perdavimo sistemą. Priėmus atitinkamą įstatymą, prasidėjo jos atskyrimas nuo "Naftogaz".

Tegai:
dujų tranzitas, sutartis, Gazprom, Ukrainos "Naftogaz"
Dar šia tema
"Forbes" paaiškino sankcijų prieš "Nord Stream-2" beprasmiškumą
Pirmasis šių metų krovinys su Norvegijos SGD atkeliavo į Lietuvą
Putinas ir Erdoganas paleido "Turkish Stream"
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai