Protestuotojai su nužudyto generolo Kasemo Soleimanio ir prezidento Hasano Ruhanio nuotraukomis, archyvinė nuotrauka

Irano prezidentas paragino Džonsoną persvarstyti nuomonę apie Soleimanio mirtį

(atnaujinta 19:35 2020.01.10)
Ruhanis pridūrė, kad išpuolis prieš JAV karinę bazę Irake yra teisėtas ir įvykdytas pagal JT Chartijos 51 straipsnį dėl teisės į savigyną

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Irano prezidentas Hasanas Ruhanis telefoniniame pokalbyje su Didžiosios Britanijos ministru pirmininku Borisu Džonsonu paragino jį nesekti Jungtinių Valstijų pavyzdžiu ir persvarstyti savo poziciją dėl generolo Kasemo Soleimanio mirties, praneša RIA Novosti su nuoroda į Irano prezidento pranešimą.

"Be jo [Soleimanio — Sputnik] pastangų šiandien neturėtumėte saugumo Londone", — sakė jis, kritikuodamas kai kurių Didžiosios Britanijos vyriausybės valdininkų pareiškimus dėl Soleimanio nužudymo.

Ruhanis pridūrė, kad išpuolis prieš JAV karinę bazę Irake yra teisėtas ir įvykdytas pagal JT Chartijos 51 straipsnį dėl teisės į savigyną.

Savo ruožtu Džonsonas pabrėžė poreikį gerinti Teherano ir Londono santykius, taip pat pažymėjo JCPOA palaikymo svarbą.

Praėjusią savaitę JAV kariškiai paleido raketas į Bagdado oro uostą, per ataką žuvo Irano revoliucinės gvardijos (IRGC) Kudso pajėgų vadas generolas Kasemas Soleimanis.

Anksčiau Iranas paskelbė, kad šalis turi 13 keršto Vašingtonui scenarijų.

Sausio 8-ąją IRGC paskelbė apie atsakomųjų operacijų dėl Soleimanio nužudymo pradžią: Teheranas paleido "žemė-žemė" raketas į Ain al Asado bazę vakarų Irake ir į bazę Erbilyje, kur yra JAV kariuomenė.

Trečiadienį Trampas kreipimesi į tautą pareiškė, kad Vašingtonas apsiribos naujų sankcijų įvedimu ir maksimalaus politinio spaudimo Irano atžvilgiu tąsa.

Tegai:
JT Generalinė Asamblėja, nužudymas, JAV, Iranas
Dar šia tema
Iranas paskelbė preliminarią ataskaitą apie Ukrainos "Boeing" katastrofą
Ekspertas: JAV ir Iranas išvengė tiesioginės konfrontacijos, tačiau problemos išlieka