Ukrainos lėktuvo katastrofos vieta Teherane

Iranas atmetė Ukrainos "Boeing" sudužimo dėl raketos smūgio versiją

(atnaujinta 12:01 2020.01.10)
Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad ši versija neatmetama, nors dar nepatvirtinta

VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Irano civilinės aviacijos organizacijos vadovas Ali Abedzadė (Ali Abedzadeh) tvirtina, kad Ukrainos "Boeing" prie Teherano nenumušė raketa.

"Mes galime užtikrintai teigti, kad raketa nenumušė šio lėktuvo. Lėktuvas skrydžio metu degė ilgiau nei pusantros minutės, lakūnai nusprendė grįžti. Gali būti daugybė priežasčių, kodėl lakūnai nesugebėjo susisiekti", — sakė jis Irano televizijos eteryje.

Anksčiau valdininkas paneigė versiją apie raketos smūgį ir pavadino ją "neracionalia".

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad ši versija neatmetama, nors dar nepatvirtinta. Iš viso Kijevas svarsto keturias įvykio versijas: be susidūrimo su raketa, tai yra variklio sprogimas, susidūrimas su dronu ir teroro išpuolis.

Apie tai, kad orlaivį galėjo numušti, teigė ir Kanados ministras pirmininkas Džastinas Triudo (Justin Trudeau) ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas.

Į Kijevą skridęs "Boeing 737-800" sudužo iškart po to, kai trečiadienio rytą, sausio 8 dieną, pakilo iš Teherano oro uosto.

Oficialiais duomenimis, žuvo visi 176 lėktuve buvę žmonės: 167 keleiviai iš Irano, Ukrainos, Kanados, Vokietijos, Švedijos ir Afganistano, taip pat devyni įgulos nariai.

Tegai:
Boeing, lėktuvo katastrofa, Iranas
Temos:
Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (16)
Dar šia tema
Ukraina įvardijo pagrindines "Boeing" katastrofos Irane versijas
Ekspertas: dar per anksti daryti išvadas apie "Boeing" katastrofą Irane
Rusijos TV laidų vedėjas "nepatogiai" klausė Kijevo apie "Boeing" katastrofą