JAV karinio jūrų laivyno laivas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: JAV sustiprins karines pajėgas Ramiojo vandenyno regione

(atnaujinta 13:21 2020.01.10)
Kaip praneša agentūra, JAV padalinys greičiausiai įsikurs salose į rytus nuo Taivano ir Filipinų, tačiau pajėgų dislokavimo laikas dar nežinomas

VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. JAV ginkluotosios pajėgos ketina išplėsti savo pajėgas pasipriešinimui prieš Kiniją, į Ramiojo vandenyno regioną siųsdamos specialią operatyvinę grupę, galinčią vykdyti informacines, elektronines, raketų ir kibernetines operacijas prieš Pekiną, praneša "Bloomberg".

Specialusis padalinys bus pakankamai aprūpintas, kad galėtų smogti į sausumos ir jūrų taikinius, naudodamas didelio tikslumo tolimojo nuotolio ginklus, tokius kaip viršgarsinės raketos. Tai, agentūros teigimu, tikėtina, padės JAV konflikto atveju atlaisvinti jūrų laivyno kelią. Taip pat pranešama, kad šis padalinys greičiausiai įsikurs salose į rytus nuo Taivano ir Filipinų, tačiau pajėgų dislokavimo laikas dar nežinomas.

Kaip interviu agentūrai sakė laikinasis JAV sausumos pajėgų sekretorius Rajanas Makartis (Ryan McCarthy), speciali operatyvinė grupė padės neutralizuoti kai kurias Kinijos ir Rusijos galimybes, kuriomis siekiama išlaikyti Amerikos lėktuvnešių grupes atokiau nuo žemyninės Azijos.

Anot Makarčio, žingsniai, kurių buvo imtasi, bus paremti nauju susitarimu su Jungtinių Valstijų gynybos žvalgybos agentūra. Pagal šį susitarimą JAV ginkluotųjų pajėgų operatyvinės grupės galės geriau perimti informaciją iš esamų ir būsimų palydovų žemojoje Žemės orbitoje.

Kaip praneša agentūra, pagal Makarčio planą, šis žingsnis leis JAV armijai sukurti naują paradigmą Ramiojo vandenyno regione, kur sausumos pajėgos galės "pramušti skylę" priešo gynyboje. Tikimasi, kad Makartis penktadienį Vašingtone pateiks detalesnės informacijos apie naująjį padalinį.

Tegai:
Kinija, Ramusis vandenynas, JAV
Dar šia tema
Rusijos Baltijos laivynas: netoli Rusijos sienų pradėjo dažniau skraidyti NATO lėktuvai
Vokietijos žiniasklaida apkaltino NATO dėl atakos prieš Rusiją "repeticijos"
Rusijoje buvo paleistas pirmasis "Jasen-M" serijos branduolinis povandeninis laivas