Vištų kiaušiniai, archyvinė nuotrauka

Paukščių gripas jau pasireiškė ir Slovakijoje

(atnaujinta 20:07 2020.01.10)
Paukščių gripo protrūkis pasireiškė Slovakijos žemdirbystės širdimi laikomame Nitros regione, esančiame šalies pietvakariuose

VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Nedideliame Slovakijos ūkyje užregistruotas paukščių gripo protrūkis, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Tai antra Europos Sąjungos valstybė, šiais metais nustačiusi paukščių gripo virusą (Lenkijos paukštininkystės ūkiuose 3 šios ligos protrūkiai buvo užregistruoti praėjusių metų gruodžio pabaigoje ir 6 — šiais metais).

Paukščių gripo protrūkis pasireiškė Slovakijos žemdirbystės širdimi laikomame Nitros regione, esančiame šalies pietvakariuose. Ligos židinys užfiksuotas ūkyje, kuriame savo reikmėms buvo laikomos 22 vištos dedeklės. Jokie maisto produktai iš šio ūkio rinkai nebuvo teikiami.

Slovakijos Nitros apskrities maisto ir veterinarijos tarnyba įgyvendino visas privalomas priemones — aplink protrūkio vietą nustatė apsaugos ir priežiūros zonas, visi naminiai paukščiai nugaišinti ir saugiai sunaikinti. Šios šalies veterinarijos specialistai vykdo tyrimą, aiškinasi, kaip virusas galėjo patekti į paukščių laikymo vietą.

Paukščių gripo situacija Europoje ir Lietuvos ūkininkams kylančios grėsmės buvo apsvarstytos VMVT šių metų sausio 9 dieną kartu su Lietuvos paukštininkystės asociacijos atstovais. VMVT įgyvendina prevencinių priemonių planą, kad paukščių gripo užkratas nepatektų į Lietuvos paukštininkystės ūkius.

Tegai:
paukščių gripas
Dar šia tema
Mokslininkai nustatė, iš kur paukščių gripas patenka į Europą
Prasidėjus rudeninei paukščių migracijai padidėja paukščių gripo rizika
Lenkijoje užfiksuotas paukščių gripo protrūkis