Didžioji Britanija, archyvinė nuotrauka

Didžioji Britanija teigia, kad JAV nustos būti pasaulio lydere

(atnaujinta 18:47 2020.01.12)
Didžiosios Britanijos gynybos ministras pabrėžė, kad šalis labai priklauso nuo Jungtinių Amerikos Valstijų karinės paramos

VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Britanijos gynybos ministras Ben'as Wallace'as interviu teigė, kad šalis turėtų pasiruošti karui be JAV paramos, nes Amerika gali nustoti būti pasaulio lydere, praneša "Sunday Times".

"Aš nerimauju, kad JAV gali pasitraukti iš lyderių pozicijų pasaulyje. Tai būtų blogai ir pasauliui, ir mums. Mes ruošiamės blogiausiam variantui, nors tikimės geriausio", — sakė ministras.

"Per pastaruosius metus JAV išvedė kariuomenę iš Sirijos, Donaldas Trampas, kalbėdamas apie Iraką, teigė, kad NATO turėtų pakeisti JAV ir prisiimti didesnį vaidmenį Vidurio Rytuose. 2010 metais gyvavęs įsitikinimas, kad mes visada priklausysime JAV koalicijai, tiesiog nebeatspindi, kokią poziciją užimsime", — pridūrė jis.

Ministras pabrėžė, kad Didžioji Britanija labai priklauso nuo JAV karinės paramos.

"Mes esame labai priklausomi nuo amerikiečių paramos, nuo amerikiečių žvalgybos, sekimo... Turime paįvairinti savo priemones", — sakė jis.

Wallace'as pažymėjo, kad tikisi, jog Didžioji Britanija užims aktyvesnę poziciją atstovaudama savo interesams ateityje tiek per diplomatiją, tiek per armiją.

"Rusijos, kurios ekonomika yra perpus mažesnė už mūsų, prezidentas Vladimiras Putinas (užima) aktyvią poziciją. Prancūzai užima aktyvią poziciją, kurios mes iš naujo siekiame", — sakė jis.

Tegai:
karinė parama, JAV, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Naujos JAV sankcijos gali užkirsti kelią prekybos ir finansų kanalams Irane
Klounada ar britų sąmokslo teorija: kas slypi už WADA veiksmų