Nord Stream-2 statybos, archyvinė nuotrauka

Lenkijos premjeras pripažino, kad sankcijos nesustabdys "Nord Stream-2"

(atnaujinta 18:38 2020.01.12)
Be to, šeštadienį spaudos konferencijoje Maskvoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel išreiškė paramą "Nord Stream-2" projektui

VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. JAV sankcijos prieš "Nord Stream-2" gali atidėti projektą, bet ne užkirsti kelią dujotiekio tiesimui, sakė Lenkijos premjeras Mateušas Moravieckis interviu laikraščiui "Welt".

Šeštadienį spaudos konferencijoje Maskvoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel išreiškė paramą "Nord Stream-2" projektui.

Merkel pabrėžė, kad tai yra ekonominis projektas, ir kritikavo ekstrateritorines JAV sankcijas dujotiekiui. Putinas sakė, kad sankcijos tik pavėlins statybų pabaigą, jas planuojama baigti iki 2020 metų pabaigos arba iki 2021 metų pirmojo ketvirčio.

Moravieckis teigė, kad "mažai vilčių", jog sankcijos sutrukdys baigti "Nord Stream-2" statybas: jos "atidės, bet ne užkirs kelią projektui". Be to, Lenkijos premjeras pridūrė, kad "Lenkijoje mums būtų geriau, kad "Nord Stream-2" statybos nebūtų baigtos".

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Vamzdynai bus nutiesti per išskirtines Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos ekonomines ir teritorines zonas.

Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ne kartą pareiškė, kad Rusija vamzdyną vertina tik kaip ekonominį projektą. Maskva ragina jo nesuvokti kaip įtakos įrankio. "Nord Stream-2" statybą aktyviai remia Vokietija, Austrija ir Norvegija.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Lenkija, Vladimiras Putinas, Angela Merkel, Nord Stream-2 statyba
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (262)
Dar šia tema
Ekonomistas: Lenkijos premjero pareiškimai apie "Nord Stream-2" absurdiški
Istorikai įvertino Lenkijos premjero ir Lietuvos prezidento teiginius apie karą