JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas pareiškė, kad jam nerūpi, ar Iranas derėsis

(atnaujinta 12:34 2020.01.13)
Anksčiau JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais teigė, kad Iranas dabar yra maksimaliai spaudžiamas ir bus priverstas sėsti prie derybų stalo

VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad jam nerūpi, ar Iranas derėsis.

Anksčiau JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas O'Brajanas (Robert O'Brien) "Fox News" teigė, kad Iranas dabar yra maksimaliai spaudžiamas ir bus priverstas sėsti prie derybų stalo.

"Patarėjas nacionalinio saugumo klausimais šiandien sakė, kad sankcijos ir protestai "apramina" Iraną, verčia jį derėtis. Tiesą sakant, man visiškai nerūpi, ar jie derėsis. Tai visiškai priklausys nuo jų, bet jokių branduolinių ginklų ir "nežudykite savo protestuotojų", — rašė Trampas Twitter paskyroje.

Po kurio laiko Trampas išvertė šį Twitter įrašą į persų kalbą.

Baltieji rūmai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Tai nėra pirmas įrašas socialiniame tinkle, kurį JAV prezidentas pateikia ir persų kalba: anksčiau jis įrašu persų kalba palaikė protestuotojus Irane, pavadindamas iraniečius kenčiančiais, bet drąsiais žmonėmis. Po to oficialus Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Abasas Musavis (Abbas Mousavi) teigė, kad "nešvarios kalbos" neturi teisės "teršti" persų kalbos.

Anksčiau JAV kariškiai paleido raketas į Bagdado oro uostą, per ataką žuvo Irano revoliucinės gvardijos (IRGC) Kudso pajėgų vadas generolas Kasemas Soleimanis.

Anksčiau Iranas paskelbė, kad šalis turi 13 keršto Vašingtonui scenarijų.

Sausio 8-ąją IRGC paskelbė apie atsakomųjų operacijų dėl Soleimanio nužudymo pradžią: Teheranas paleido "žemė-žemė" raketas į Ain al Asado bazę vakarų Irake ir į bazę Erbilyje, kur yra JAV kariuomenė.

Trečiadienį Trampas pareiškė, kad Vašingtonas apsiribos naujų sankcijų įvedimu ir maksimalaus politinio spaudimo Irano atžvilgiu tąsa.

Tegai:
Iranas, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Amerika kursto įtampą Artimuosiuose Rytuose — kodėl Lietuva už?
Iranas pripažino, kad netyčia numušė Ukrainos "Boeing"
Linkevičius nubrėžė ES veikimo gaires malšinant įtampą Irake